Szczegóły aktualności:

Most w Skwierzynie prawie gotowy!

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 07-10-2019

Już niebawem kierowcy oficjalnie pojadą nowym mostem w Skwierzynie. Konstrukcja  na drodze wojewódzkiej nr 159 pomoże w pokonaniu Warty. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie środki unijne. Dofinansowanie z UE stanowiło blisko 5 mln zł, a całość prac wyceniono na ponad 8,4 mln zł. Plac budowy tej niezwykle ważnej inwestycji odwiedził członek zarządu Marcin Jabłoński.

Inwestycja nie należała do łatwych. Umowę z wykonawca podpisano na początku 2018 r. Zakończenie robót zaplanowano na październik 2019 r., a więc prace wielkim krokami zbliżają się do końca. W ramach projektu m.in. wykonano nową jezdnię, zamontowano bariery ochronne, naprawiono betonowe elementy przęsła. Pozwoli to w sumie na oddanie ponad 400 metrów nowocześnie zbudowanej drogi.

Przypomnijmy, że to już kolejne działania samorządu województwa na rzecz poprawy stanu infrastruktury mostowej w województwie lubuskim. W ostatnich tygodniach udało się m.in. uzyskać pozytywną decyzję dotyczacą budowy mostu przez Odrę w Pomorsku. Wciąż trwają staranie o budowę kolejnych przepraw.

Galeria zdjęć

Most w Skwierzynie

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!