Szczegóły aktualności:

Inauguracja XXI Lubuskiego Tygodnia Seniora

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 07-10-2019

Ruszył XXI Lubuski Tydzień Seniora. To czas, w którym starsi mieszkańcy regionu, nie tylko mogą wziąć udział w koncertach, wystawach i wykładach, ale także spróbować swoich sił podczas turniejów sportowych. 7 października br. w Lubuskim Teatrze odbyła się Inauguracja Tygodnia Seniora. Podczas uroczystości wicemarszałek Łukasz Porycki wręczył tysięczną Lubuską Kartę Seniora, którą odebrała Elżbieta Dybalska. Uroczystość uświetnił musical z piosenkami Edith Piaf.

Podczas uroczystości wicemarszałek Łukasz Porycki zapewniała seniorów o wsparciu samorządu województwa i zachęcała do aktywności. – Zdrowie seniorów jest dla zarządu województwa bardzo ważne, dlatego będziemy robić wszystko, aby w Torzymiu uruchomić pierwszy oddział geriatrii w naszym województwie, bo takiego oddziału u nas nie ma. W tym roku przeznaczyliśmy prawie 600 tys. zł na działania na rzecz osób starszych w naszym województwie. Są to najlepiej wydane pieniądze dla organizacji pozarządowych. Obiecuję, że w przyszłym roku ten budżet będzie jeszcze większy – mówił wicemarszałek.

W uroczystości wzięli udział  parlamentarzyści, przedstawiciele jednostek działających na rzecz seniorów oraz licznie przybyli seniorzy. Wcześniej, w Konkatedrze pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji seniorów.

XXI Lubuski Tydzień Seniora odbywa się w dniach 7-12 października 2019 r. na terenie województwa lubuskiego. Wydarzenia odbywa się pod honorowym patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak. Celem organizacji Lubuskiego Tygodnia Seniora jest zwrócenie uwagi na osoby starsze, w szczególności na promowanie aktywności seniorów w wielu dziedzinach życia publicznego oraz zintensyfikowanie działań na rzecz włączenia osób starszych do realizacji polityki senioralnej w naszym regionie.

Organizatorem obchodów jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, przy współpracy z Departamentem Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. W ramach obchodów XXI LTS na terenie 27 gmin odbędzie się około 200 imprez różnego rodzaju m.in. spotkania, występy, koncerty, wycieczki, bale. Organizatorami Tygodnia Seniora są zarówno władze lokalne jak i organizacje pozarządowe.

Program uroczystości na terenie województwa lubuskiego z okazji obchodów XXI Lubuskiego Tygodnia Seniora

 

Galeria zdjęć

Inauguracja XXI Lubuskiego Tygodnia Seniora

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!