Szczegóły aktualności:

Rozmowy ws. obwodnicy

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 07-10-2019

To samorządy najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców, także w zakresie infrastruktury drogowej. Dlatego spotkania z lokalnymi włodarzami są tak ważne. Do tego typu rozmów doszło dzisiaj (07.10) w Urzędzie Marszałkowskim. Członek zarządu Marcin Jabłoński dyskutował z samorządowcami na temat wariantów, związanych z budową obwodnicy Kunowic, a także problemów komunikacyjnych innych miejscowości położonych przy drodze wojewódzkiej 137 pomiędzy Słubicami, a Ośnem Lubuskim.

Biorący udział w spotkaniu sołtysi przedstawili swoją koncepcję obwodnicy kierującej ruch w kierunku autostrady A2. Ich zdaniem to najlepsze rozwiązanie w obecnej sytuacji. Swoje propozycje przedstawił również Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Wspólnie ustalono, że temat wymaga dalszych rozmów, chociażby związanych z poszukiwaniem źródła finansowania takiej inwestycji. Ponadto postanowiono, że ZDW ustawi dodatkowe oznakowanie dotyczące dojazdu do A2 na obwodnicy Ośna Lubuskiego. Poza tym wykonane zostaną inne inwestycje w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zapisz się do naszego newslettera!