Szczegóły aktualności:

Szkoła z nowym ociepleniem

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 09-10-2019

Projekt o sporym budżecie, ale wart każdej wydanej złotówki. Za ponad 6 mln zł zostanie ocieplony Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie unijne, które przekazał dziś członek zarządu Marcin Jabłoński. Dotacja wyniosła blisko 5,2 mln zł.

- W ramach realizacji naszych działań, związanych z wydatkowaniem pieniędzy unijnych, udało nam się zwiększyć liczbę środków na zadania termomodernizacji, działania proekologiczne. To inwestycje bardzo potrzebne w skali województwa, na które czeka wiele samorządów. Cieszę się, że znaleźliśmy te pieniądze i możemy wręczyć dziś promesę, potwierdzającą przyznanie dofinansowanie na ocieplenie szkoły. Są to realne pieniądze, które czekają na przekazanie - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

To już kolejna tego typu inwestycja w naszym regionie i nie pierwsza promesa wręczona przez członka zarządu Marcina Jabłońskiego. Podobna pomoc została przyznana już wielu gminom w całym województwie, o czym przekonali się m.in. beneficjenci ze Skwierzyny, Żagania, czy też Krosna Odrzańskiego. Wszystkie projekty termomodernizacji łączą wspólne elementy. Z jednej strony zwiększają one komfort życia mieszkańców województwa lubuskiego, z drugiej pozytywnie wpływają na środowisko naturalne.

Projekt w Nowym Miasteczku obejmuje cały szereg prac. Mowa tu np. o gruntownym ociepleniu ścian. Modernizacji doczeka się również system ogrzewania. Pojawią się także instalacje przystosowane do pozyskiwania mocy z odnawialnych źródeł energii. W efekcie uczniowie będą uczyć się w wyremontowanej placówce, a szkoła wyemituje mniej gazów cieplarnianych.

- Dzięki inwestycji ten piękny obiekt odzyska dawny blask, a nauka będzie przebiegała w bardziej komfortowych warunkach. Zawsze termomodernizacja budynków oświatowych cieszy nas podwójnie - podsumował członek zarządu Marcin Jabłoński.

Galeria zdjęć

Nowe Miasteczko: Przekazanie promesy

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!