Szczegóły aktualności:

Odznaka Honorowa za zasługi dla lubuskiej turystyki

Małgorzata Trzcionkowska | Wydarzenia | 14-10-2019

Podczas październikowej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” otrzymała Jadwiga Błoch, prezes Lubuskiej Organizacji Turystycznej.

Jadwiga Błoch jest koordynatorką utworzenia w 2004 r. Lubuskiej Organizacji Turystycznej, w której pełniła funkcję wiceprezesa, a od 2008 r. jest jej prezesem. Koordynowała wiele projektów realizowanych na rzecz rozwoju turystyki na ziemi lubuskiej m.in.: wyznaczenia i oznakowania ok. 800 km szlaków Nordic walking, utworzenia portalu www.szlakwinaimiodu.pl w trzech wersjach językowych, Lubuskie bez barier, za który w 2018 r. została uhonorowana Godłem Róża Regionów. Jest inicjatorką Lubuskiego Sejmiku Turystycznego oraz rozlokowania w naszym województwie infokiosków, czyli systemu interaktywnej informacji turystycznej.

Jest również pomysłodawczynią oraz redaktor naczelną magazynu turystycznego „Kochaj Lubuskie”, za co otrzymała III wyróżnienie w konkursie Mieczysława Orłowicza. Uhonorowana została medalem Ministra Sportu i Turystyki oraz nagrodą Bursztynowe Oko za działania promocyjne naszego regionu. W 2018 r. znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Jest członkinią kapituły przy „Gazecie Lubuskiej” Gmina na „6” oraz Grupy Inicjatywnej Klastra Turystyki Historycznej.

Zapisz się do naszego newslettera!