Szczegóły aktualności:

Wystawa "Eutanazje nazistowskie na Śląsku"

Dariusz Nowak | Współpraca Zagraniczna | 17-10-2019
16 października br. odbył się wernisaż wystawy "Zapomniane ofiary nazistowskiej eutanazji". Ekspozycja jest prezentowana w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie do 8 listopada. Ekspozycja informuje o zapomnianej historii, przywracając pamięć ofiarom narodowej, socjalistycznej polityki rasowej i nawiązuje do polskich i niemieckich kultur pamięci.
Wystawa została przygotowana przez Fundację Saksońskich Miejsc Pamięci Pirna-Sonnenstein, a jej koordynacją ze strony UMWL zajmują się dwa departamenty: Biuro Współpracy Zagranicznej oraz Departament Infrastruktury Społecznej. Temat wystawy nawiązuje do tegorocznych obrad Komitetu ds. Współpracy Międzyregionalnej Polsko – Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej w Kołobrzegu.

Fragment wystawy poświęcony jest dawnemu szpitalowi w Płakowicach k. Lwówka Śląskiego, który był ważnym ośrodkiem transportu śląskich pacjentów do Saksonii podczas hitlerowskich działań. Podczas wernisażu będziemy gościć autorów wystawy z Pirny. Wykłady wygłoszą dr Boris Böhm oraz pan Hagen Markwardt.
 
Wystawa była poprzednio prezentowana w ratuszu w Lwówku śląskim.

Galeria zdjęć

"Eutanazje nazistowskie na Śląsku"

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!