Szczegóły aktualności:

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 10-10-2019

Kalendarzowo Dzień Edukacji Narodowej przypada w poniedziałek, ale w Ośnie Lubuskim świętowanie odbyło się już dziś (11.10). Uczniowie i nauczyciele spotkali się w nowej samodzielnej placówce - Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, który powstał w dotychczasowym Zespole Szkół ekonomicznych. W obchodach udział wziął także członek zarządu Marcin Jabłoński.

Podczas uroczystości nie zabrakło części artystycznej, przygotowanej przez wychowanków szkoły. – Dużą przyjemnością było obserwowanie występów. Cieszę się, że tworzycie zgraną grupę i dobrze dogadujecie się ze sobą oraz wychowawcami. To nie bierze się z niczego. To efekt Waszej ciężkiej pracy oraz trudu włożonego przez nauczycieli. Wierzę, że dzięki temu osiągniecie wiele sukcesów – przekonywał członek zarządu Marcin Jabłoński.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii na poziomie Szkoły Podstawowej pracuje z wychowankami zagrożonymi niedostosowaniem społecznym. W placówce działa m.in. Szkolne Koło PCK. Duży nacisk kładziono jest na aktywność uczniów, którzy różnego typu zewnętrznych wydarzeniach.

- Liczę, że ten ośrodek będzie się dalej rozwijał. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważne jest kontynuowanie tego, co jakiś czas temu udało nam się zainicjować. Trzeba utrzymać tę placówkę oświatową, bo ma duże znaczenie dla Ośna Lubuskiego i powiatu słubickiego. Wiem, że szkoła ma swoje potrzeby. Niezależnie od miejsca, w którym będę funkcjonował, postaram się wspierać projekty Ośrodka – podsumował członek zarządu Marcin Jabłoński.
Zapisz się do naszego newslettera!