Szczegóły aktualności:

Z nową posłanką o współpracy dla Lubuskiego

Marzena Toczek | Wydarzenia | 21-10-2019

Sprawy ważne na Lubuskiego i Lubuszan, priorytety na najbliższe cztery lata oraz możliwości współpracy na rzecz kobiet to tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z nowowybraną lubuską posłanką Anitą Kucharską-Dziedzic. Była to także okazja do złożenia pierwszych gratulacji powyborczych.

Anita Kucharska-Dziedzic to znana działaczka społeczna walcząca o prawa kobiet. Jest założycielką i prezesem Stowarzyszenia na rzecz kobiet BABA, które zajmuje się̨ edukacją, prewencją, interwencjami i pomocą̨ skierowaną przede wszystkim do kobiet, które padają̨ ofiarą przemocy domowej.  Za swoją działalność uhonorowana Nagrodą Polskiej Rady Biznesu  im. Jana Wejcherta w kategorii „Działalność Społeczna”, do której nominowała ją marszałek Elżbieta Anna Polak.

Panie współpracują od wielu lat. Obie reprezentują region lubuski w radzie programowej Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet, od początku jego istnienia.  W nowej kadencji sejmu możliwa jest współpraca w zakresie realizacji zadań zapisanych w Kontrakcie Terytorialnym dla województwa lubuskiego, spraw społecznych, czy edukacji.

Zapisz się do naszego newslettera!