Szczegóły aktualności:

Spotkanie z młodą, utalentowaną tenisistką

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 22-10-2019

22 października br. wicemarszałek Łukasz Porycki spotkał się z młodą, utalentowaną tenisistką Dominiką Podhajecką. W spotkaniu uczestniczyli również: Piotr Fabich - Prezes Lubuskiego Związku Tenisa oraz Daniel Podhajecki - trener Górzyckiego Klubu Tenisowego „Smecz”. Rozmowy dotyczyły osiągnięć sportowych młodej Lubuszanki, która mimo młodego wieku ma już na koncie wiele sukcesów oraz dalszych perspektyw dotyczących rozwoju jej kariery.

Jako sportowy mecenas reprezentuje nasze województwo w międzynarodowych i krajowych rywalizacjach zyskując coraz lepsze wyniki, stała się jednocześnie najlepszą zawodniczką makroregionu w swojej kategorii. W wieku 13 lat może poszczycić się 7 medalami Mistrzostw Polski oraz tytułami, obok których trudno przejść obojętnie tj. wicemistrzyni Polski Młodziczek, wicemistrzyni Polski Skrzatek, 4-krotna wicemistrzyni Polski Krasnalek. W swoim debiucie w zawodach Tennis Europe do lat 16 w Chorwacji wywalczyła w grze podwójnej 3 miejsce. Jako młoda, ale doświadczona już zawodniczka wielokrotnie wygrywała i stawała na podium Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych w singlu i deblu. Dominika od kilku lat jest reprezentantką Polski U14, o którą zabiegają najlepsze kluby Polski oraz Niemiec. Ta ogromnie utalentowana dziewczyna jest również jedną z najlepszych uczennic Szkoły Podstawowej w Rzepinie, co nie pozostaje bez znaczenia przy obecnym nakładzie obowiązków szkolnych  i sportowych.

Dominika to przyszłość polskiego tenisa i mimo wielu propozycji pozostaje wierna klubowi, chcąc nadal reprezentować nasze województwo.

Zapisz się do naszego newslettera!