Szczegóły aktualności:

Spotkanie podsumowujące misje gospodarcze

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 31-10-2019

30 października 2019 r. Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze zorganizowało spotkanie podsumowujące misje gospodarcze dla lubuskich przedsiębiorców i delegacji samorządowej do Niemiec – Kolonii oraz Hongkongu. Wyjazd do Kolonii odbył się w dniach 7-11 października 2019 r.

Misja gospodarcza do Chin odbyła się 12-18 sierpnia 2019 r. W wyjeździe udział brało 12 lubuskich przedsiębiorców z branży spożywczej oraz delegacja samorządowa. Podczas misji połączonej z udziałem w targach lubuscy przedsiębiorcy odbyli szereg rozmów biznesowych, które dają nadzieję na współpracę. Udział w targach Food Expo Hongkong pozwolił ponadto na poznanie trendów rynkowych z obszaru delikatesowych produktów spożywczych, jak również sposobów ich eksportu do Chin.

Przedsiębiorcy byli bardzo zadowoleni z udziału w misji gospodarczej, gdyż jak sami stwierdzili na zorganizowanych spotkaniach mieli okazję poznać zasady funkcjonowania rynku w Chinach, marketing produktów oraz prawne aspekty związane z eksportem towarów. Uczestnicy misji przyznali, że nie spodziewali się tak dużego zainteresowania swoimi produktami podczas spotkań B2B. Otrzymali sporą ilość wiadomości mailowych w związku z nawiązaniem współpracy i eksportem towarów do Hongkongu. Część z nich  poważnie zastanawia się nad podjęciem działań i wysyłką towarów na rynek chiński.

W trakcie podsumowania przedstawiono prezentację, która była krótkim streszczeniem wyjazdu i odbytych spotkań podczas pobytu w Kolonii. Każdy z uczestników misji podzielił się swoimi wrażeniami z misji. Przedsiębiorcy podkreślali, że pobyt na targach Anuga, w trakcie którego odbyli szereg rozmów  biznesowych, daje nadzieję na finalizację. Ponadto uczestnicy przyznali, że panujące trendy rynkowe z obszaru delikatesowych produktów spożywczych, jak również sposoby ich ekspozycji dały nowe pomysły na wprowadzenie zmian w ich obecnej działalności. 

W spotkaniu podsumowującym uczestniczył wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, Jacek Urbański – Dyrektor Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego, Arkadiusz Dąbrowski - Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Zbigniew Kołodziej – Radny Województwa Lubuskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz lubuscy przedsiębiorcy.   

Na zakończenie spotkania wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz Dyrektor Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego Jacek Urbański podziękowali uczestnikom za udział w misji wręczając okolicznościowe dyplomy i życzyli, aby nabyte doświadczenia przyniosły wymierne korzyści.

Wydarzenie organizowane było w ramach projektu „Promocja gospodarcza regionu poprzez udział w zagranicznych targach i misjach zagranicznych” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, w ramach Osi Priorytetowej 1, Działanie 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MSP – projekt realizowany poza formułą ZIT.

Informacja: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze

Galeria zdjęć

Podsumowanie misji do Chin

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!