Szczegóły aktualności:

Lubuski sukces w Szanghaju

Małgorzata Trzcionkowska | Warte uwagi | 31-10-2019

Zielonogórzanin Bartosz Czajkowski zajął trzecie miejsce w triathlonowych zawodach Ironman 70.3 w Szanghaju i awansował do przyszłorocznych mistrzostw świata. Jego start w Chinach był możliwy m.in. dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Marka „Lubuskie Warte Zachodu” była promowana podczas zawodów w Szanghaju. Logo regionu pojawiło się m.in. na kasku zawodnika z Zielonej Góry podczas jazdy rowerem - jednej z triathlonowych konkurencji.

Dzięki świetnemu występowi w Chinach Bartosz Czajkowski uzyskał awans na mistrzostwa świata Ironman 70.3, które w 2020 r. odbędą się w Taupo w Nowej Zelandii.

Bartosz Czajkowski jest pierwszym Lubuszaninem, który wystartował w mistrzostwach świata Ironman 70.3 w triathlonie. W 2018 roku na zawodach w Astanie był drugi na 1.082 startujących zawodników. Brał także udział w mistrzostwach świata Ironman 70.3 w RPA oraz w zawodach w Dubaju.

Triathlonista z Zielonej Góry był jedną z gwiazd miasteczka rowerowego przy Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze, które zorganizowaliśmy w trakcie czerwcowego Święta Województwa Lubuskiego i wyścigu kolarskiego Gorzów Wlkp. – Zabór. Promował nasz region jako miejsce przyjazne dla osób żyjących aktywnie, rozwijających swoje sportowe pasje oraz dbających o zdrowy styl życia.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego dofinansował wyjazd sportowca kwotą 4 tys. zł.

Galeria zdjęć

Lubuski sukces w Szanghaju

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!