Szczegóły aktualności:

Słynne lubuskie miejsca na wystawie

Marzena Toczek | Warte uwagi | 31-10-2019

Do 10 listopada wrocławianie i turyści odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą podziwiać na Placu Solnym wystawę pt. Odkrywamy Polskę. Nie brakuje na niej słynnych lubuskich obiektów.

Polsko-niemiecki Park Mużakowski znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To największy w naszej części Europy park angielski, który imponuje mistrzowskim wykorzystaniem walorów terenu – to swoiste połączenie natury oraz sztuki ogrodniczej. Odrestaurowany z pietyzmem zachwyca wszystkich: tych, którzy jeszcze go nie znają oraz tych, którzy go już odkryli.

Z kolei będąc w Parku Mużakowskim, nie można nie zobaczyć pobliskiego geoparku - jedynej na Ziemi moreny czołowej widocznej z kosmosu. Znajduje się on na terenie Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa i od 2015 r. nosi tytuł Światowego Geoparku UNESCO. Kolorowe, pokopalniane akweny oraz klucząca pomiędzy nimi geościeżka „Dawna Kopania Babina” to jedne z największych atrakcji naszego regionu.

Tablice z tymi lubuskimi obiektami - słynnymi na cały świat - można zobaczyć na wystawie we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska zaprezentowane są miejsca do wypoczynku, zwiedzania, rozrywki oraz zabytki znajdujące się w naszym kraju. Wrocław co roku odwiedza ok. 5 mln turystów, z czego ok. 1,5 mln to turyści z zagranicy (najwięcej z Niemiec).

Zapisz się do naszego newslettera!