Szczegóły aktualności:

RatMiś uczył dzieci pierwszej pomocy! (wideo)

Marzena Toczek | Zdrowie | 07-11-2019

Dzieci z zielonogórskiego przedszkola Misia Uszatka odwiedziły dziś urząd marszałkowski. Po krótkiej rozmowie z marszałek Elżbietą Anną Polak okazało się, że nie potrafią udzielać pomocy przedmedycznej. Marszałek na ratunek wezwała dzielnego RatMisia i jego przyjaciół ratowników. – Od dziś dzieci będą potrafiły już wezwać karetkę i udzielić pierwszej pomocy nie tylko misiom, ale też rodzinie i przyjaciołom. To bardzo ważne – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Materiał filmowy

Ekipa RatMisia – czyli niedźwiadka-ratownika – to działacze Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych „Medyk”. W ramach „małych grantów” dostali ponad 6,5 tys. zł na akcję szkoleń 6-latków. Partnerem projektu jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze.
Dzieci nauczyły się jak korzystać z numerów alarmowych i wezwać pomoc w razie potrzeby. Poznały podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oswoiły się z ratownikiem, żeby się go nie bać. No i poznały wnętrze ambulansu i torby medycznej! Szkolenie to zabawa z RATmisiem, ale taka, która może w przyszłości pomóc uratować życie. Mali ratownicy skorzystali z profesjonalnych fantomów i sprzętu ratunkowego.

Szkolenie było inauguracją dużej akcji edukacyjnej. Jeszcze w tym roku skorzysta z niej 10 przedszkoli.

Galeria zdjęć

RatMiś u marszałka – nauka pierwszej pomocy

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!