Szczegóły aktualności:

Lubuscy przedsiębiorcy poznali kazachski rynek

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 06-11-2019
Zakończyła się misja gospodarcza lubuskich przedsiębiorców do Kazachstanu. Wyjazdowi przewodniczyli wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz członek zarządu Marcin Jabłoński. W wyjeździe wzięli udział przedstawiciele 11 firm z branży spożywczej.

Pierwszego dnia misji delegacja spotkała się z Julią Horodecką Kierownikiem Zagranicznego Biura Handlowego w Nur Sultanie oraz z Arturem Januszewskim - byłym prezesem klubu polsko-kazachskiego biznesu. Na spotkaniu przybliżono specyfikę Kazachstanu, przedstawiono czołowe gałęzie gospodarki oraz podkreślono walory rynku kazachskiego.

W kolejnych dniach misji przedsiębiorcy wzięli udział  w
międzynarodowych targach World Food Tech 2019. Odbyły się one w Ałmacie. Targi były miejscem spotkań producentów i konsumentów wysokiej jakości produktów spożywczych. W programie znalazło się również miejsce na spotkania z lokalnymi inwestorami oraz potencjalnymi kontrahentami.

Organizatorem wyjazdu było Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Promocja gospodarcza regionu poprzez udział w zagranicznych targach i misjach zagranicznych” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.


Galeria zdjęć

Zapisz się do naszego newslettera!