Szczegóły aktualności:

Wspólne śpiewanie dla Niepodległej

Marzena Toczek | Wydarzenia | 11-11-2019

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości przyciągnęło na plac pod Filharmonią Zielonogórską tłumy Lubuszan. - Dzisiaj jesteśmy tutaj wszyscy razem, żeby pokłonić się ojcom niepodległości i podziękować im za wielką odwagę i za wielką wiarę w prawdziwe wartości patriotyczne – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Lubuszan wspomagał muzycznie i wokalnie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca. We wspólnym śpiewaniu udział wziął także wicemarszałek Łukasz Porycki.

Wspólne śpiewanie to lubuski pomysł na obchody Święta Niepodległości, poprzez które Lubuszanie oddali hołd tym, którzy o walczyli o wolną ojczyznę.  - To oni pokazali światu, jak walczyć o niepodległość , jak zwyciężać. Dzięki nim, dzisiaj możemy wszyscy żyć w pokoju, pracować, tworzyć i cieszyć się wolnością. Łączy nas dziś niezwykłe uczucie: miłość Ojczyzny, biało-czerwona flaga, orzeł biały i język polski. Radujmy się wolną i niepodległą, naszą Ojczyzną! – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Wcześniej na Placu Bohaterów w Zielonej Górze odbyły się tradycyjne miejskie obchody Święta, podczas których samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Łukasz Porycki.

Galeria zdjęć

Święto Niepodległości

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!