Szczegóły aktualności:

Bo sprawowanie władzy to prawdziwa sztuka

Marzena Toczek | Wydarzenia | 13-11-2019

Chcesz zostać radnym województwa, podejmować decyzje, które mają wpływ na losy naszego regionu i przekonać się, że sprawowanie władzy to prawdziwa sztuka? Wejdź na stronę rozegrajlubuskie.pl i wciel się w przywódcę!

 "Rozegraj Lubuskie" to symulator samorządu województwa lubuskiego, w którego można grać online. Wystarczy tylko dostęp do Internetu i konto na stronie (gra jest bezpłatna, nie trzeba niczego instalować czy pobierać).

Gra polega na podejmowaniu przez graczy decyzji dotyczących podziału budżetu województwa. Zadanie nie jest łatwe, bo w symulowanym Lubuskiem mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia losowe, np. protesty, klęski żywiołowe, wnioski od mieszkańców. To wszystko wpływa na sytuację w grze i wymusza podjęcie decyzji o innym ulokowaniu pieniędzy.

Gra wymaga współpracy, strategicznego myślenia, zaspokajania potrzeb mieszkańców i reagowania na pojawiające się doniesienia prasowe o sytuacji w regionie. Gra pozwala także zdobyć wiedzę o zadaniach województwa lubuskiego, wskaźnikach makroekonomicznych i przybliża wiedzę o funkcjonowaniu samorządu. Mechanizm gry, możliwe sytuacje w regionie, pozycje budżetowe oraz wysokość środków budżetowych został oparty na rzeczywistych danych z naszego regionu.

Przeglądarkową grę online „Rozegraj Lubuskie” stworzyło Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM z Gorzowa Wielkopolskiego, wspólnie z grupą 30 Lubuszan. Projekt został współfinansowany przez lubuski samorząd, a powstał w ramach realizowanych przez województwo Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych.

W ramach projektu powstała także planszówka „Gra o Lubuskie”.

Zapisz się do naszego newslettera!