Szczegóły aktualności:

Lubuska Toskania na dużym ekranie

Marzena Toczek | Wydarzenia | 14-11-2019

14 listopada, w zielonogórskim Cinema City odbyła się premiera filmu dokumentalnego Polska Toskania o lubuskim winiarstwie, przygotowanego przez ,,Gazetę Lubuską’’ i Polska Press Grupa. Partnerem strategicznym filmu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. O historii największej polskiej winnicy i Lubuskim Centrum Winiarstwa z dumą w filmie opowiada marszałek Elżbieta Anna Polak - To film  o winie, o ludziach z pasją, prawdziwa legenda, prawdziwe lubuskie winiarstwo - przekonuje. 

Materiał filmowy

Film dokumentalny ,,Polska Toskania’’ przygotowany przez ,,Gazetę Lubuską’’ i Polska Press Grupa jest niecodziennym i niestandardowym przewodnikiem przygotowanym z myślą o osobach zainteresowanych podróżami, geografią i historią Polski oraz kulinariami, winem i aktywnym spędzaniem wolnego czasu – czyli rzeczami, z których Ziemia Lubuska słynie. Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego został partnerem strategicznym tego filmu.

Dla reżysera ,,Polskiej Toskanii’’ Michała Szymanowicza (to trzeci film, który zrobił w naszym regionie po ,,Wydarzeniach Zielonogórskich’’ i ,,Kresach’’), podróż po lubuskich winnicach jest okazją do pokazania piękna regionu i wielu okazji do spędzenia wolnego czasu. To też ukazana przeszłość i teraźniejszość regionu przez pryzmat winnic i pracę winiarzy.

Zapisz się do naszego newslettera!