Szczegóły aktualności:

Lubuskie na najważniejszych targach winiarskich w kraju

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 20-11-2019

340 wystawców z 18 państw, a wśród nich województwo lubuskie. W Krakowie rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO. Nie mogło zabraknąć lubuskiego – najbardziej winiarskiego regionu w kraju. Stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przygotował Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki. Promujemy lubuskie winnice oraz jedyne „żywe” muzeum wina w Polsce, czyli Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze.

Targi odbywają się już po raz 17. Co roku odwiedza je kilkanaście tysięcy branżowych gości, a liczba wystawców systematycznie wzrasta. Krakowskie ENOEXPO to najważniejsze miejsce spotkań branży winiarskiej w Polsce. Celem wydarzenia jest umożliwienie profesjonalnego spotkania i nawiązania kontaktów biznesowych producentów z całego świata z importerami, a importerów z dystrybutorami i sektorem HoReCa.

W ramach ENOEXPO odbywają się także prezentacje win z różnych stron świata, spotkania i warsztaty prowadzone przez uznanych enologów w ramach ENOARENY i Akademii Wina ENOEXPO, degustacje typu Master Class i prestiżowe konkursy winiarskie.

Targi ENOEXPO odbywają się równocześnie z Międzynarodowymi Targami Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA oraz Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD.

Podczas targów odbędzie się pokaz filmu o lubuskim winiarstwie pt. Polska Toskania. Obraz przygotowany przez Gazetę Lubuską i Polska Press Grupę premierę miał 14 listopada w Zielonej Górze. Partnerem Strategicznym projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Film można obejrzeć na stronie www.polskatoskania.pl

 

Materiał i zdjęcia: Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki

Galeria zdjęć

Lubuskie na najważniejszych targach winiarskich w kraju

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!