Szczegóły aktualności:

Bony z dofinansowaniem już w rękach strażaków!

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 26-11-2019
Bony z dofinansowaniem już w rękach strażaków! fot. Krzysztof Kubasiewicz

Bezinteresownie niosą pomoc i ratują życie, ale sami także potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach ochotnikach, którzy dzięki decyzjom Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymali 300 tys. zł dofinansowania. Pieniądze trafią do 32 jednostek OSP z całego regionu. – Gratuluję wszystkim zapału w składaniu wniosków. Dziękuję za ten wysiłek. Widać jak potrzebne były te pieniądze na zakup strojów bojowych i galowych, a także sprzętu gaśniczego oraz ratowniczego – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki, który wręczył strażakom symboliczne bony.

Maksymalna dotacja mogła wynieść 10 tys. zł. Przyznane środki OSP powinny wydać do 31 grudnia. – To ogromna zasługa samorządu województwa, że co roku te środki w budżecie się znajdują. Musimy się jeszcze zastanowić jak je spotęgować, aby efekt był co najmniej podwojony. Strażak biorący udział w akcji musi być wyszkolony, ale także odpowiednio zabezpieczony. To ważne, że są pieniądze na ten cel - przekonywał Edward Fedko, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego.

Przypomnijmy, że samorząd województwa systematycznie wspiera lubuskich strażaków. Tylko w tym roku OSP wzbogaciło się o kilkanaście nowych wozów. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z RPO Lubuskie 2020 o łącznej wartości 11,6 mln zł. W ciągu 15 lat do jednostek z regionu trafiło łącznie 100 nowych samochodów.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli także poseł Jolanta Fedak i Waldemar Pawlak, Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Galeria zdjęć

Ochotnicze Straże Pożarne z dofinansowaniem

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!