Szczegóły aktualności:

Rozmowy z przedstawicielami Medkolu

Marzena Toczek | Zdrowie | 14-02-2020

14 lutego w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielami MEDKOLU. Spotkanie związane było ze skierowaniem do zaopiniowania projektu uchwały sejmiku w sprawie wyrażenia zgody na zmianę podmiotu tworzącego jednostkę. Podczas spotkania strony wymieniły argumenty. Przedstawiciele przychodni podtrzymują swoje stanowisko, w którym sprzeciwiają się procesowi.

W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Szpitala Uniwersyteckiego.

Przypomnijmy, zarząd województwa skierował do zaopiniowania projekt uchwały sejmiku w sprawie wyrażenia zgody na zmianę podmiotu tworzącego zielonogórską przychodnię MEDKOL. Projekt uchwały w sprawie zmian organizacyjnych w jednostkach, zanim zostanie przedłożony pod głosowanie sejmiku, jest konsultowany z reprezentatywnymi związkami zawodowymi oraz przedstawicielami jednostki.

Do projektu uchwały odniosły się związki zawodowe przychodni, które wystosowały apel do władz regionu, w którym sprzeciwiają się planowanemu połączeniu. Dziś odbyły się rozmowy na ten temat, podczas których strony przedstawiły swoje argumenty. Ustalono, że w celu wypracowania porozumienia, które będzie podstawą do podjęcia decyzji w tej sprawie konieczne jest zorganizowanie spotkania z lekarzami, pielęgniarkami i pozostałymi pracownikami jednostki. Termin strony uzgodnią w najbliższym czasie. Ponadto przedstawiciele urzędu marszałkowskiego zobowiązali się do przygotowania pełnej informacji na temat skutków połączenia oraz ewentualnych korzyści wynikających z nowego statutu jednostki jako „szpitala uniwersyteckiego. Żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

 

Zobacz treść apelu, odpowiedź na apel

 

Galeria zdjęć

Spotkanie z przedstawicielami Medkolu

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!