Szczegóły aktualności:

Czas na rowery!

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 20-02-2020

W obecnych czasach rowery to już nie tylko sposób na przyjemne spędzenie wolnego czasu, ale także sposób na lepsze zdrowie i ochronę środowiska. Dlatego ścieżki rowerowe są traktowane przez samorząd województwa priorytetowo. O kolejnych inwestycjach w tym zakresie w Gminie Kolsko, członek zarządu Marcin Jabłoński rozmawiał z radną województwa Beatą Kulczycką i wójtem Kolska Henrykiem Matysikiem.

Gmina Kolsko, a dokładnie miejscowość Sławocin znajduje się na granicy województwa lubuskiego z wielkopolskim. To istotny aspekt dzisiejszych rozmów, bo właśnie tam kończy się nasza - leżąca po stronie woj. lubuskiego ścieżka rowerowa. Brakują jej tylko 3 km, aby włączyć się w sieć tras w Świętnie i dalej do słynnej w Europie, czynnej Parowozowni Wolsztyn. Uczestnicy spotkania rozmawiali o możliwości realizacji brakującej części. Dzięki temu zabiegowi region zyskałby unikatowy produkt turystyczny. 

Przypomnijmy, że to nie jedyne działania samorządu województwa w zakresie ścieżek rowerowych. W ostatnich latach otwarto wiele nowych tras liczących łącznie dziesiątki kilometrów. W realizacji jest również transgraniczny projekt Oder Velo, dotyczący szlaków rowerowych na pograniczy polsko-niemieckim.

Zapisz się do naszego newslettera!