Szczegóły aktualności:

Lubuskie wsparcie dla strażaków

Marzena Toczek | Wydarzenia | 21-02-2020

Ochotnicze Straże Pożarne na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego też cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym i dlatego też ich działalność wspiera samorząd województwa. - Łączy nas nie tylko wspólna troska o region i bezpieczeństwo o mieszkańców, ale też sporo środków z różnych programów. Wspieramy państwa, ponieważ mamy do was duże zaufanie, ale też dlatego, że nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak na konferencji z udziałem prezesów OSP.

O samorządowym wsparciu dla OSP mówiła podczas konferencji z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla prezesów OSP marszałek Elżbieta Anna Polak. Tylko w ramach RPO Lubuskie 2020 to ponad 23 mln zł dofinansowania, w ramach którego zakupione zostały 34 wozy bojowe. To także wsparcie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czy programu współpracy transgranicznej INTERREG. Zobacz prezentację

Marszałek podkreślała, że w nowej perspektywie także będą możliwości wsparcia dla OSP. - Nie kończymy pomocy dla straży w 2020. Piszemy teraz nowy program. Co prawda, będzie koncentracja priorytetów i nie tak duży strumień pieniędzy, ale te działania wzmacniające bezpieczeństwo będą finansowane. Regiony mają być bliżej obywatela i silne społecznie – wyjaśniła. - Chcę zapewnić państwa o wsparciu różnych działań, które realizujecie w małych ojczyznach. Zwłaszcza, że w tym roku jest 30-lecie samorządu. To jest rewolucja społeczna, której wszyscy jesteśmy świadkami i która pozwoliła nam razem dokonać cywilizacyjnego skoku. Ochotnicze Straże działają jako organizacje pozarządowe i włodarze samorządowi cenią sobie współpracę z nimi, ja również. Dlatego dziękuję, że jesteście w gotowości do pomocy oraz służenia społeczności lokalnej i współpracy z samorządami – podkreślała.

Galeria zdjęć

WOSiR: Zjazd Ochotniczych Straży Pożarnych

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!