Szczegóły aktualności:

Lubuskie Wawrzyny znalazły kolejnych właścicieli

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 28-02-2020

Pisać każdy może, ale tylko nieliczni potrafią robić to tak, jak tegoroczni laureaci Lubuskich Wawrzynów. Po raz kolejny przyznano nagrody dla najlepszych twórców literackich, naukowych oraz dziennikarzy. W oficjalnej gali wręczenia wyróżnień wziął udział wicemarszałek Łukasz Porycki.

Lubuskie Wawrzyny to prestiżowe w skali regionu wyróżnienia przyznawane za publikacje w różnych kategoriach. W tym roku wzorem poprzednich lat poznaliśmy laureatów, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami na polu literackim, dziennikarskim oraz naukowym.

Lubuski Wawrzyn Literacki

Nagroda powędrowała do dwóch osób, bo organizatorzy zdecydowali się na stworzenie dwóch podkategorii. Tradycyjny wawrzyn literacki za prozę powędrował do Zofii Mąkosy za powieść - "Wendyjska Winnica. Winne miasto". To drugi tom w cyklu, który pokazuje jak Grunberg stał się Zieloną Górą. Za umiejętności poetyckie doceniono Marka Lobo Wojciechowskiego. W oczach jury zasłużył na nagrodę za tomik "Dzień kreta".

Lubuski Wawrzyn Naukowy

Doktor Jacek Kotuła oraz jego książka „W służbie św. Apolonii” zyskała największe uznanie członków jury, oceniających naukowe publikacje. Dzieło opisuje rozwój lecznictwa stomatologicznego w Zielonej Górze po drugiej wojnie światowej. Autor jest stomatologiem.

Lubuski Wawrzyn Dziennikarski

Walka o wawrzyn dziennikarski była niezwykle zażarta. Do wyścigu stanęły osoby zarówno związane z prasą, jak i radiem. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Cezary Galek z Radia Zachód. Doceniono go za reportaże: "Brudne ręce", "Gdzie jest kolczyk Karin Wolff", "80 lat miłości do Wilna" i "Rodzi się nadzieja".

 

Galeria zdjęć

Lubuskie Wawrzyny

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!