Szczegóły aktualności:

Ważne informacje dla Polaków pracujących w Niemczech

Małgorzata Tramś-Zielińska | Koronawirus | 24-03-2020

Niemiecka Konfederacja Związków Zawodowych (DGB) przygotowała informacje dla osób pracujących bądź dojeżdżających do pracy za granicą, które pracują w Niemczech, a mieszkają w Polsce. Materiały dotyczą m.in. prawa pracy, prawa socjalnego, pracy krótkoterminowej i dodatku za pracę krótkoterminową dla pracowników z Polski.  

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

https://sachsen.dgb.de/themen_1/++co++c20f764e-6d0b-11ea-8667-52540088cada

Linki do strony – zobacz więcej:

https://sachsen.dgb.de/cross-border-workers

Teksty i pliki do pobrania dostępne są także na stronie głównej DGB Sachsen. Informacje na temat prawa pracy i prawa socjalnego można znaleźć w trzech językach. Na przykład, co robić w przypadku choroby. https://sachsen.dgb.de/cross-border-workers

Niemiecka Konfederacja Związków Zawodowych (DGB) jest największą organizacją parasolową poszczególnych związków w Niemczech. Składa się z ośmiu związków członkowskich z około sześcioma milionami związkowców w Republice Federalnej Niemiec. Obejmują one wszystkie gałęzie i sektory gospodarki. Istnieją jednak również związki, które nie są częścią DGB. Zarząd DGB ma siedzibę w Berlinie.

DGB działa na poziomie międzynarodowym w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ETUC) i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (ITUC) i reprezentuje niemiecki ruch związkowy w instytucjach międzynarodowych, takich jak UE i ONZ.

Zapisz się do naszego newslettera!