Szczegóły aktualności:

Bank Informacji Pomocowej – wchodzimy w nowoczesne technologie

Mirosława Dulat | Koronawirus | 26-03-2020

Bankiem Informacji Pomocowej zainteresowali się nie tylko przedsiębiorcy i Lubuszanie, którzy chcą pomóc szpitalom, lekarzom, potrzebującym. Firma amb software z Zielonej Góry zaproponowała też pomoc nam! Do tej pory korzystaliśmy z prostego formularza zgłoszeniowego. Od dziś mamy do dyspozycji profesjonalną stronę, aplikację na smartfony i mapę z lokalizacją pomocy. Zobaczcie, jak to działa

Lubuski Bank Informacji Pomocowej to inicjatywa, która rozwinęła się po tym, jak do marszałek Elżbiety Anny Polak i całego Zarządu zaczęły masowo napływać oferty pomocy dla szpitali, lekarzy, pielęgniarek. – Liczba zgłoszeń była już tak duża, że zaszła potrzeba, by je usystematyzować i dobrze skoordynować. Bank Informacji Pomocowej temu ma służyć. Pozwala połączyć oferującego pomoc z tym, który pomocy potrzebuje – tłumaczy Elżbieta Anna Polak.

Zgłoś pomoc i POTRZEBĘ

Przez zaledwie kilka dni udało się już sporo zdziałać. Prywatne firmy przekazują szpitalom sprzęt informatyczny, żywność, środki chemiczne, maseczki, ale też usługi – pomoc psychologiczną dla pacjentów, pomoc prawną, transport lekarzy, dostawy leków dla seniorów… Jednak jedna z ofert dotyczyła… funkcjonowania samego Banku. Pomocną dłoń wyciągnęli Szymon Goniewicz i Maciej Zając z amb software z Zielonej Góry. Uznali, że nasz prosty formularz do gromadzenia danych można unowocześnić i rozszerzyć. Przez kilka dni trwało testowanie nowego formularza i aplikacji mobilnej. – Chcieliśmy jak najszybciej zaprezentować system ZGŁASZAM w nowej odsłonie, dlatego przeprowadziliśmy wewnętrzne warsztaty, podczas których przez kilka dni intensywnie pracowaliśmy nad zmianami w systemie, formularzu zgłoszeniowym i aplikacji mobilnej, dostosowując je do obecnych potrzeb. To był duży wysiłek, za który chciałbym podziękować całemu Zespołowi z amb software. – komentuje Maciej Zając. W efekcie od dziś można zgłaszać nie tylko oferty pomocy, ale też zgłaszać potrzebę.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ DO BANKU? Można to zrobić na dwa sposoby

Firma amb software przygotowała specjalną aplikację wraz ze stroną internetową, gdzie oferujący pomoc i jej potrzebujący mogą zgłaszać swoje potrzeby.

Jak wygląda zgłoszenie? Wystarczy wejść na specjalną stronę: lubuskie.zglaszam.pl, kliknąć na mapie miejsce, którego dotyczy zgłoszenie i wypełnić pola formularza, abyśmy mogli zidentyfikować zgłaszającego. Identycznie wygląda zgłoszenie poprzez aplikację na Androida i iOS. Wystarczy po zainstalowaniu aplikacji wypełnić kilkoma kliknięciami krótki formularz zgłoszenia pomocy i wysłać go do systemu.

 

Oto linki niezbędne do zainstalowania poszczególnych aplikacji:

1. Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ambsoft.zglaszam.mobile

2. iOS - https://apps.apple.com/pl/app/zg-aszam/id11205926

3. Portal - lubuskie.zglaszam.pl

 

W zgłoszeniu potrzebujemy jak najwięcej konkretów, ale też szczegóły możemy omówić telefonicznie. Z każdym z dobroczyńców skontaktuje się pracownik Urzędu – Ewa Jaske, która pomoże znaleźć „odbiorcę” pomocy – tel. 693 409 044.

 

Zapisz się do naszego newslettera!