Szczegóły aktualności:

Darmowe laptopy dla IV LO w Zielonej Górze

Mirosława Dulat | Koronawirus | 27-03-2020
Firma Perceptus zrobiła wyjątkowy prezent IV Liceum Ogólnokształcącemu w Zielonej Górze - 10 nowoczesnych laptopów do e-nauki. Skorzystają uczniowie, który nie mieli odpowiednich warunków do domowych lekcji on-line. Komputery odebrała Agnieszka Makarska, dyrektor zielonogóskiego "Lotnika"

- Rzeczywistość, w jakiej się znajdujemy, jeszcze do niedawna wydawała się czymś nierealnym. Dziś musimy nauczyć się, jak w niej funkcjonować, aby chronić nasze społeczeństwo. Ministerstwo Edukacji Narodowej w celu zapobiegania dalszego rozprzestrzeniania się panującego wirusa wprowadziło nowe rozporządzenie mówiące o systemie nauki zdalnej jak również jej weryfikacji i oceniania. Pytanie jednak brzmi: jak w nowym systemie nauczania odnajdą się dydaktycy, rodzice, ale przede wszystkim uczniowie? Mogłoby się wydawać, że XIX w. to czas nowych technologii, a posiadanie smartphone’a czy laptopa to rzecz naturalna. Niestety w wielu domach brakuje odpowiedniego do nauki on-line sprzętu, ale nie brakuje ludzi chętnych do pomocy - komentuje Agnieszka Makarska Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

Perceptus przekazał dziesięć nowoczesnych laptopów „Lotnikowi”. Sprzęt został wyposażony w odpowiednie narzędzia niezbędne dla uczniów oraz zabezpieczony oprogramowaniem antywirusowym.

Perceptus od wielu lat stawia na młodych ludzi organizując programy edukacyjne, staże, praktyki czy stanowiska pracy. 

Jesteśmy firmą informatyczną, nikt z nas nie potrafi uszyć maseczek, nie mamy też zapasów rękawiczek czy specjalnych fartuchów, ale chcemy pomóc. My nie potrafimy być obojętni na to co się teraz dzieje. Postanowiliśmy przekazać sprzęt komputerowy na potrzeby IV Liceum Ogólnokształcącego Zielonej Górze aby chociaż w pewnej części ułatwić pracę nauczycieli i uczniów. Każdy z nas toczy dzisiaj walkę o przetrwanie. Jedyne co nam może pomóc ją przetrwać  to działanie razem i wspieranie tych, którzy najbardziej tego potrzebują. – mówi Jacek Starościc, Prezes Zarządu firmy Perceptus sp. z o.o.

źródło: Notatka prasowa firmy Perceptus

Zapisz się do naszego newslettera!