Szczegóły aktualności:

Kosz wielkanocny dla służby zdrowia

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 10-04-2020

17. lubuskich producentów produktów regionalnych i lokalnych symbolicznie podziękowało pracownikom służby zdrowia za codzienny trud, który wkładają w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia poprzez toczenie nierównej walki z epidemią i pozytywnie odpowiedziało na akcję zorganizowaną przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Produkty zostaną przekazane do szpitali zakaźnych w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.

35 słoików miodu, 24 butelki oleju lnianego, 5 kg szynki, 8 kg nabiału, 10 słoików oleju kokosowego, babki wielkanocne, serniki, baranki,  mieszanki ziół oraz produkty przekazane przez lokalne winnice i browar. Te wszystkie produkty znalazły się w koszu wielkanocnym dla służby zdrowia.

Jacek Urbański - dyrektor LCPR przyznaje, że nie spodziewał się, aż tak pozytywnego odbioru organizowanej akcji. - Oprócz koszy mamy jeszcze kilka kartonów z wysokojakościowymi produktami naszych lubuskich producentów. Niektórzy z nich zdecydowali się dołożyć swoją cegiełkę, wspierając cel pośrednio poprzez wsparcie lokalnych producentów bądź restauratorów którzy w sposób właściwy wykorzystają środki  - dodaje Dyrektor.

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podziękował lubuskim producentom, którzy mimo swojej ciężkiej sytuacji, w której się obecnie znaleźli nie poddają się i są solidarni z innymi, włączając się w akcjęKosz wielkanocny pełen zdrowia dla służby zdrowia”.

- Producenci swoją codzienną pracą również udowadniają, że są bohaterami. Każdego dnia pełnią misję i wytwarzają produkty, aby nikomu z nas nie zabrakło pożywienia. Również dla nich za ten codzienny trud należą się najwyższe słowa uznania - podkreśla wicemarszałek S. Tomczyszyn.

Przy okazji zbliżających się świąt, które w tym roku będą nietypowe, wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn dziękując za codzienny trud służbie zdrowia, jak również producentom życzył, aby te święta upłynęły w refleksyjnej atmosferze i nadziei, jak najszybszego powrotu do normalności w każdej sferze życia rodzinnego oraz społeczno-gospodarczego.

Do akcji przyłączyli się m.in.:

BROWAR WITNICA

PAŁACYK ŁĄKOMIN

WINNICA ŻELAZNY

WINNICA NA LEŚNEJ POLANIE

WINNICA SAINT VINCENT

LABORATORIUM BIOOIL

OLEJ LUBUSKI

DOM POD SOSNAMI

QZKO

SERY KOSIŃSCY

PASIEKA WĘDROWNA HANIA

PASIEKA RYGALSCY

GOSPODARSTWO PSZCZELARSKIE DUTKOWIAK

ZAKŁAD PIEKARSKO - CUKIERNICZY ANTERS

CHATKA MAŁGORZATKI

 

Materiał: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze

Galeria zdjęć

Kosz wielkanocny dla służby zdrowia

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!