Szczegóły aktualności:

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2020 online

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 06-05-2020
„Zasmakuj w bibliotece” – to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wydarzenie rozpocznie się 8 maja i potrwa przez tydzień do 15 maja. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, w tym roku  impreza odbędzie się wyłącznie online.

„Norwid” przygotował dla swoich czytelników wiele ciekawych wydarzeń, które w tym roku przebiegać będą w wirtualnej rzeczywistości. Swoją ofertę adresuje zarówno do dorosłych czytelników, jak i do dzieci. W programie nie zabraknie spotkań autorskich. Biblioteka będzie gościć znakomitych twórców.

W planach są też spotkania z debiutującymi pisarzami oraz prezentacje najnowszych książęk wydanych przez Pro Libris. Gośćmi będą m.in.: Jakub Żulczyk, Ewa Lipska, Joanna Szarańska, Izabela M. Krasińska oraz debiutujący pisarz, Paweł Brol. Spotkania z pisarzami, na żywo w internecie, odbędą się na Facebook’u Biblioteki.

W programie znajdą się również warsztaty, konkursy i spotkania z bohaterami literatury dziecięcej. W ofercie dla najmłodszych pojawi się m.in. cykl „Zostań w domu z Pippi”, w którym znakomita aktorka Edyta Jungowska, opowie o Pippi Pończoszance, bohaterce książek Astrid Lindgren oraz przedstawi kolejne części audiobooków z udziałem tej niezwykle zabawnej postaci.

Tydzień Bibliotek w Lubuskiem zainauguruje Wojewódzki Dzień Bibliotekarza, organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Transmisję online z tej uroczystości zobaczymy na kanale YouTube biblioteki gorzowskiej 8 maja, o godz. 12.00 (https://www.youtube.com/watch?v=B3I4WATngps)

Obchodom Tygodnia Bibliotek 2020 towarzyszyć będzie I Maraton Czytania online – akcja na Facebook’u, organizowana przez Bibliotekę Norwida, do której może dołączyć każdy. Wystarczy nagrać krótki filmik, na którym przeczytamy fragment wybranej książki lub wiersza i umieścić na swoim profilu wraz z hashtagiem #IMaratonCzytania i #ZasmakujwBiblioteceNorwida. Swój udział w akcji zadeklarowało już wielu czytelników i przyjaciół zielonogórskiego „Norwida” oraz miłośników książek.

Wszystkie spotkania w ramach Tygodnia Bibliotek odbywać się będą w wersji online, dlatego warto śledzić nasze kanały komunikacji: strona www, Facebook, Instagram i kanał YouTube.
http://www.wimbp.zgora.pl/
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/
https://www.instagram.com/biblionorwid
https://www.youtube.com/channel/UC_UzFRYUq5BOll8Ej9Sz-sQ?feature=watch

Zapisz się do naszego newslettera!