Szczegóły aktualności:

Samorządowe wsparcie dla przedsiębiorców (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 29-05-2020

Samorządowe wsparcie dla przedsiębiorców walczących ze skutkami pandemii to temat rozmów marszałek Elżbiety Anny Polak oraz prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z właścicielami zielonogórskiej firmy LUG. - Wybraliśmy to miejsce, bo tutaj jest strefa przemysłowa, park naukowo-technologiczny, nowoczesne firmy, tutaj przyciągamy kolejne. Samorząd Województwa wspólnie z Uniwersytetem Zielonogórskim i lubuskim biznesem zainwestował w to miejsce setki milionów złotych - podkreślała marszałek.

Materiał filmowy

Spotkanie było okazją do obejrzenia linii technologicznej firmy LUG, która produkuje nowoczesne systemy oświetlenia. – Firma LUG  to jedna z najważniejszych na ziemi lubuskiej. Współpracujemy od lat, a niedawno udało nam się zrobić razem bardzo dobrą transakcję. Firma LUG pozytywnie odpowiedziała na nasze zamówienie, złożyła najlepszą ofertę i zakupiła w Chinach środki ochrony osobistej – sprzęt, który był niesłychanie potrzebny w regionie do walki z koronawirusem. Zakupiliśmy to po bardzo konkurencyjnych cenach w stosunku do tych rządowych. Np. ministerstwo kupiło maseczki w cenie 45 zł, a firma LUG za 10 zł – wyjaśniła marszałek Polak.

Marszałek podkreślała, że miejsce spotkania i rozmów o wsparciu jest nieprzypadkowe. - Tutaj jest strefa przemysłowa, to park naukowo-technologiczny, są nowoczesne firmy, tutaj przyciągamy kolejne. Samorząd Województwa wspólnie z Uniwersytetem Zielonogórskim, lubuskim biznesem zainwestował w to miejsce setki milionów złotych, a było to możliwe dzięki środkom z Unii Europejskiej – zaznaczyła. Poinformowała także, że samorząd województwa mocno wspiera lubuskie firmy, także teraz w czasie pandemii.  -  We wtorek zarząd województwa podjął decyzję i przeznaczył kolejną transzę na bezpośrednie wsparcie dla mirko, małych i średnich firm. Wcześniej, jak tylko dostaliśmy zielone światło przeznaczyliśmy już 20 mln zł. Te 30 mln, na które dziś podpisane zostaną umowy, to tzw. bony ratunkowe od 10 do 200 tys. zł wsparcia. W tym miejscu natomiast widać, jak firmy potrafią być elastyczne. Firma LUG zaprezentowała nam swoją nową produkcję – lampy antybakteryjne, które można zakupić do żłobków i przedszkoli – podkreślała.

Sprawność działania polskich firm chwalił także prezydent Rafał Trzaskowski. - Tutaj widać przepaść pomiędzy tym, jak sobie radzą polskie firmy, które są rozsądne, racjonalne, które oszczędzają pieniądze, dbają o pracowników, a tym jak zachowuje się rząd, który marnotrawi pieniądze, podejmuje decyzje zbyt późno, a co najważniejsze nie pomaga takim firmom jak ta – zaznaczył.

Poinformował jednocześnie, że zielonogórska firma LUG to także partner samorządu stolicy. - Firma LUG współpracuje z miastem stołecznym Warszawa, ponieważ oświetlenie metra, wielu ulic robione jest właśnie tutaj. Samorządy muszą w tej chwili oglądać każdą złotówkę i zastanawiać się na co przekazywać pieniądze, dlatego właśnie podjąłem decyzję, żeby kontynuować inwestycje w takie oświetlenie, bo to powoduje olbrzymie oszczędności. Oszczędzają  także polskie firmy w tych trudnych czasach i podejmują racjonalne decyzje. Polskie miejsca pracy nie otrzymują wsparcia od rządu, a takie miejsca powinny być dumą naszego kraju, bo one napędzają rozwój – podkreślał prezydent Trzaskowski.

Galeria zdjęć

Wizyta w firmie LUG

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!