Szczegóły aktualności:

Podziękowania dla pracowników WUP-u

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 05-06-2020
Podziękowania dla pracowników WUP-u fot. Małgorzata Tramś-Zielińska

Wicemarszałek Łukasz Porycki spotkał się dziś (05.06) z dyrekcją i pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Podziękował za sprawną oraz skuteczną pracę przy realizacji programu wsparcia dla lubuskich przedsiębiorców w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Celem programu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom gospodarczym wystąpienia COVID-19. Lubuskie uplasowało się w czołówce regionów w Polsce pod względem wdrażania tego programu.  

Wojewódzki Urząd Pracy szybko i skutecznie przystąpił do wypłaty świadczeń z tytułu przestoju ekonomicznego oraz świadczeń dotyczących obniżenia wymiaru czasu pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. - Zaangażowanie we wdrażanie programu pomocowego w ramach FGŚP przynosi wymierne korzyści społeczne. Składam serdeczne podziękowania za wzorową realizację programu – mówił wicemarszałek podczas spotkania z dyrekcją WUP.    

Program cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców, czego dowodem jest realizacja i obsługa prawie 1,5 tys. wniosków przedsiębiorców oraz wypłata ponad 86 mln zł. Wicemarszałek podkreślał, że powyższe wyniki nie byłyby możliwe gdyby nie trud, wyjątkowa postawa oraz zaangażowanie pracowników, jakie włożyli również poprzez pracę w godzinach nadliczbowych.

Wicemarszałek Łukasz Porycki podziękował pracownikom zajmującym się wnioskami, Działu Księgowości oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w pomoc przedsiębiorcom.  

W spotkaniu z wicemarszałkiem wzięli udział: dyrektor WUP Waldemar Stępak, Łukasz Hudziak - wicedyrektor do spraw rynku pracy i doradztwa zawodowego, Anna Urbaniak - wicedyrektor do spraw funduszy europejskich oraz dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej UMWL Mirosław Glaz.   

Galeria zdjęć

Podziękowania dla dyrekcji i pracowników WUP-u

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!