Szczegóły aktualności:

Biblioteka Norwid: "CZYTELNIA DRAMATU"

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 17-06-2020

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze inauguruje nowy cykl - "CZYTELNIA DRAMATU", którego celem jest prezentacja najnowszych osiągnięć polskiej dramaturgii oraz promocja formy dramatycznej w jej literackim wymiarze, a także zwrócenie uwagi na regionalną twórczość dramaturgiczną. Czytelnia Dramatu ma być zachętą do debaty o rozwoju dramaturgii współczesnej.

W najbliższy poniedziałek, 22 czerwca br., o godzinie 18.00 zapraszamy na "NIECZYSTOŚĆ" w wykonaniu wspaniałego aktora Zdzisława Wardejna. Wszystko pod czujnym okiem autora dramatu, jednego z najważniejszych dramatopisarzy i reżyserów współczesnych - Tomasza Mana.

Bohater "NIECZYSTOŚCI" nie wie, co się stało z jego prawdziwymi rodzicami. Dzieciństwo spędza w Domu Dziecka, dorastanie w rodzinie zastępczej. Wyszydzany przez starszych, wybiera towarzystwo młodszych. W pewnym momencie powie: "Od zawsze chciałem żyć w świecie dzieci". Bardzo lubi czystość, sterylność. Nie lubi tłustych włosów i niewyprasowanych koszul. To bohater czasu pandemii, ale tej wewnętrznej, która zawsze każe zachować CZYSTE RĘCE. Praca na portierni w Operze pozwala mu zrealizować swoje największe obsesje. Problem zaczyna się, gdy zaczyna nawiedzać go ZŁY DUCH.

"NIECZYSTOŚĆ" to historia rodzenia się i wzrastania NIECZYSTOŚCI w sterylności. To historia o nieuświadomionej winie, o chemii i uwodzeniu.

Uwaga! W ramach odmrażania działalności kulturalnej NORWIDA, wydarzenie odbędzie się zarówno online (na Facebooku Biblioteki: https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/), jak i przy udziale publiczności. W związku z ograniczeniami, w spotkaniu na żywo, w sali im. Janusza Koniusza, może wziąć udział maksymalnie 50 osób.  

W celu rezerwacji miejscówek prosimy o kontakt z Działem Promocji i Organizacji Wydarzeń Biblioteki do godz. 12.00 w poniedziałek, 22 czerwca - telefonicznie lub mailowo: tel. 68 45 32 635, e-mail: promocja@wimbp.zgora.pl.

 
Tomasz Man/ NIECZYSTOŚĆ

reżyseria / TOMASZ MAN

w roli głównej / ZDZISŁAW WARDEJN

pomysłodawca i gospodarz cyklu / dr ANDRZEJ BUCK
koordynacja projektu / dr JANUSZ ŁASTOWIECKI

Zapisz się do naszego newslettera!