Szczegóły aktualności:

Rzeka ukołysała niepokój

Małgorzata Tramś-Zielińska | Tryb pozakonkursowy | 18-06-2020

Zarząd województwa lubuskiego przyznał trzy małe granty na wsparcie działań z zakresu współpracy zagranicznej.

Fundacja Dobro Kultury decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego, otrzymała wsparcie w wysokości 8 tys. zł na realizację zadania pn. "Rzeka ukołysała niepokój" w dniach 10 lipca - 5 października br.

Projekt jest artystyczną polsko – niemiecką wizją, podkreślającą współpracę transgraniczną. W projekcie zaplanowano udział 20 młodych ludzi (głównie artystów). Działania oprą się na debacie, dotyczącej obecnych wydarzeń, warsztatach artystycznych oraz przygotowaniu musicalu nt. obecnej sytuacji, związanej z pojawieniem się „Obcego” i zamknięciem granic.     

Celem zadania jest zorganizowanie półkolonii letniej dla dzieci i młodzieży obcokrajowców, mniejszości narodowych z Ukrainy, Białorusi, Rosji, mieszkających w naszym regionie. W zadaniu udział weźmie ok 30 dzieci. Uczestnicy w trakcie zajęć będą mieli możliwość poznać kulturę, zwyczaje i historię krajów swoich rówieśników oraz nabędą nowe umiejętności, które będą mogli wykorzystać w dalszym rozwoju.

Fundacja Dobro Kultury decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego, otrzymała wsparcie w wysokości 9 tys. zł  na realizację zadania pn.: "Sztuka na granicy" w dniach 13 lipca - 5 października br.

Celem projektu jest zacieśnienie relacji polsko – niemieckich wśród młodych ludzi, poprzez wspólne warsztaty z tańca (breakdance i hop-hop) oraz tworzenia graffiti i murala na jednej ze ścian na terenie miasta wspólnego. W projekcie udział weźmie ok 20 osób.

 

Zapisz się do naszego newslettera!