Szczegóły aktualności:

Park Mużakowski zaprasza

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 22-06-2020

W Nowym Zamku w Parku Mużakowskim miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Delikatna lekkość kolorów”- ponowne odkrycie akwareli mużakowskich pejzażysty Carla Graeba. Organizatorem ekspozycji, która będzie dostępna dla zwiedzających do 1 listopada 2020 r. jest Fundacja „Fürst-Pückler-Park Bad Muskau“.Wernsaż można zwiedzać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

 

Słowa powitalne wygłosili m.in. Michael Kretschmer - Premier Wolnego Państwa Saksonia, Cord Panning - Prezes Fundacji i Dyrektor Parku,  oraz księżna Isabelle zu Wied-Neuwied. Województwo Lubuskie reprezentowali: Radosław Brodzik, Dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, który wręczył na ręce inicjatora wystawy – Corda Panninga list gratulacyjny od marszałek Elżbiety Anny Polak. Muzyczną oprawę wydarzenia stworzył Michael Syrbe z Bad Muskau, który zagrał utwory fortepianowe Friedricha Kiela, poświęcone jego przyjacielowi Carlowi Graebowi.

W celu zachęcenia do odwiedzenia wystawy, zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących pod hasłem „Śladami pejzażysty Carla Graeba – spacer lub przejażdżka rowerowa po motywach jego obrazów”. Program obejmuje:
- spacer z Astrid Roscher po Parku Zamkowym w dniu 3 lipca 2020 r. o godz.: 16.00,
- zwiedzanie z Astrid Roscher wschodniej części parku na rowerach w dniu 28 sierpnia 2020 r. o godz.: 16.00
- zwiedzanie z Holgerem Daetzem Parku Górskiego na rowerach 9 października 2020 r. o godz.:16.00.

Aby wziąć udział w wymienionych imprezach, należy wstawić się w wyznaczonych wyżej godzinach na dziedzińcu zamkowym. Park Mużakowski, to piękne i szczególne miejsce, które warto zobaczyć oraz poświęcić czas na odwiedzenie ciekawej, inspirującej wystawy akwareli Carla Graeba.

 

 

Zapisz się do naszego newslettera!