Szczegóły aktualności:

Samorządowcy spotkali się w Kłodawie

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 25-06-2020

Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego to instytucja o dużym znaczeniu. W skład organizacji wchodzą samorządowcy z całego regionu. Dzięki temu ZGWL stanowi świetną platformę do wymiany poglądów, doświadczeń i podejmowana wspólnych działań. Kolejną okazją do tego typu inicjatyw był konwent, który z udziałem członka zarządu Marcina Jabłońskiego odbył się w Kłodawie.

W pierwszej części samorządowcy skupili się na przyjęciu sprawozdania z działalności zrzeszenia w 2019 r. W drugiej odsłonie uczestnicy odnieśli się do aktualnej sytuacji JST. Ponadto dyskutowano o narzędziach do ochrony krajobrazu oraz finansach gmin w czasie panującej epidemii.

Poza tym członek zarządu Marcin Jabłoński zaprezentował projekt Regionalnego węzła infrastruktury informacji przestrzennej, który zakłada rozszerzenie dostępności do e-usług oraz ich liczebności. Dzięki temu Lubuszanie znacznie więcej spraw załatwią przez internet, bez wychodzenia z domu.

Przypomnijmy, że Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego skupia w swoich strukturach ponad 80 samorządów. Ponadto ZGWL jest sygnatariuszem Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych, dzięki czemu głos wypracowany na forum regionalnym, dociera do parlamentu i Rady Ministrów.

Zapisz się do naszego newslettera!