Tematy dnia:
Loading
Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a.

Szczegóły aktualności:

Ochrona przyrody w Pszczewie
Administrator | 20-01-2010 | Środowisko
20.01 2010 r. Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak spotkała się z Waldemarem Górczyńskim - Wójtem Gminy Pszczew.
| Drukuj


Rozmowy dotyczyły konsultacji realizowanego przez gminę projektu pt. „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Pszczew” oraz możliwości dofinansowania tego działania w ramach LRPO.

Na terenie gminy znajduje się ponad 20 różnej wielkości zbiorników wodnych, a przez jej południowo- zachodnią część przepływa rzeka Obra. Walory przyrodnicze tych terenów i rozwój turystki zobowiązują gminę do dbałości o stan i jakość środowiska naturalnego. Biorąc pod uwagę, iż w 85 % obszar gminy Pszczew objęty jest różnymi formami ochrony przyrody, samorząd gminny jest zobligowany do podjęcia działań prośrodowiskowych. Najważniejszym z nich jest kompleksowe uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej.

Podobne artykuły:

  • Ankieta ISO
  • Portal Samorządowy
  • Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny
  • Wojewoda Lubuski
  • Invest in Lubuskie
  • FIO
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • NPOZ
  • Konsultacje UE
  • COIiE