Szczegóły aktualności:

ITB Berlin 2013

Marzena Toczek | Turystyka | 04-03-2013

W dniach 6-10 marca 2013 r. w Berlinie odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB.  Berlińska impreza to najważniejsze i najbardziej prestiżowe targi turystyczne na świecie, które są okazją do spotkania branży turystycznej, zwiększenia zainteresowania polskimi produktami turystycznymi oraz zapoznania się z trendami promocji państw, miast i regionów. Targi odwiedził wicemarszałek Maciej Szykuła.

W dniu 06.03.2013 r. stoisko województwa lubuskiego odwiedził Maciej Szykuła – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego oraz spotkał się m.in. z Rafałem Szmytke - Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej, Tomaszem Wiktorem – Prezesem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Catariną Erceg, reprezentującą Visit Berlin, Liderem projektu „ Partnerstwo - Odra”.

Polska Organizacja Turystyczna tradycyjnie zorganizowała „Wieczór Regionów”, na którym  została przedstawiona m.in. prezentacja  dotycząca obchodów 50 - lecia Informacji Turystycznej w Polsce. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany dotychczasowych doświadczeń w zakresie promocji   oraz omówienia perspektyw dalszej współpracy pomiędzy przedstawicielami regionów oraz branży turystycznej.

7 marca 2013 r. wicemarszałek M. Szykuła spotkał się z przedstawicielem Rady POT - Sylwestrem Pawłowskim, Marią Napiórkowską - Dyrektorem Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz z Janem Sołek – Prezesem Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wieczorem wicemarszałek Maciej Szykuła uczestniczył w Koncercie Kameralnym w Ambasadzie Rosji w Berlinie, zorganizowanym w ramach polsko - niemieckiego festiwalu „Dni Muzyki nad Odrą”. W piątek, 8 marca 2013 r. Radni Województwa Lubuskiego zapoznali się z ekspozycją naszego regionu podczas Międzynarodowych Targów turystycznych ITB.

Organizatorem prezentacji województwa lubuskiego podczas targów ITB była Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR.

Polska na targach ITB jest obecna od ponad dwudziestu lat. W pawilonie polskim  swoją ofertę prezentują regiony z całej Polski oraz krajowa branża turystyczna. Tegoroczne wystąpienie naszego kraju poświęcone było głównie promocji turystycznego produktu priorytetowego, jakim jest turystyka uzdrowiskowa, Wallness i SPA, turystyce aktywnej oraz dużym wydarzeniem promocyjnym. Swoje stoisko podczas targów miało także województwo lubuskie. Na targach zaprezentowały się Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Urząd Miasta w Nowej Soli, Urząd Miasta w Żaganiu, Urząd Miasta w Sulęcinie, Hotel Dana w Zielonej Górze.

Galeria zdjęć

ITB Berlin 2013

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!