Tematy dnia:
Loading
Dni Województwa Lubuskiego 2012

Szczegóły aktualności:

Szlachetna Paczka czyni cuda
Katarzyna Fedro | 12-01-2012 | Urząd marszałkowski
Szlachetna Paczka czyni cuda

O tym, że marzenia się spełniają przekonało się 250 lubuskich rodzin, do których trafiły Szlachetne Paczki. Swoje serca przed świętami Bożego Narodzenia otworzyli również pracownicy urzędu marszałkowskiego, którzy przygotowali paczkę dla jednej z rodzin w Iłowie Żagańskiej. XI edycja akcji zakończyła się rekordowym wynikiem, gdyż wsparcie otrzymało łącznie 12 tys. rodzin w Polsce, a wartość wszystkich Szlachetnych Paczek to blisko 20 mln zł.

| Drukuj

Wyniki akcji w Polsce i w województwie lubuskim omówili 12.01.2012 r. przedstawiciele stowarzyszenia Wiosna. Szlachetna Paczka dotarła do blisko 12 tys. rodzin w potrzebie, czyli do około 50 tysięcy osób. 10,6 tys. wolontariuszy przygotowało aż 100 tys. paczek. Patronat nad lubuską edycją akcji objął Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, który aktywnie włączył się w jej przygotowanie. Urzędnicy pokazali, że potrafią pomagać i przygotowali okazałą paczkę dla jednej z lubuskich rodzin. W imieniu marszałek Elżbiety Polak list gratulacyjny odebrała Dyrektor Gabinetu Zarządu Agnieszka Siarkiewicz, która podziękowała organizatorom za trud włożony w organizację akcji. – To ważna akcja, bo docieramy do konkretnych rodzin. Poza tym z innej perspektywy zobaczyliśmy pracowników urzędu, którzy włączyli się w działanie – powiedziała. W paczkach znalazła się żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, zabawki i wszystko, czego może potrzebowała rodzina.

Pomoc w Szlachetnej Paczce prócz tego, że jest realna, jest też prawdziwym prezentem – często spełnia marzenia, a darczyńcy starają się, by niosła ze sobą ona jak najwięcej radości. Prezent, który jest przygotowana z myślą o konkretnej osobie ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.

Galeria zdjęć

Szlachetna paczka - podsumowanie



Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie.

Podobne artykuły:

  • Ankieta ISO
  • Portal Samorządowy
  • Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny
  • Wojewoda Lubuski
  • Invest in Lubuskie
  • FIO
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • NPOZ
  • Konsultacje UE
  • COIiE