Komisje

Komisje Sejmiku Województwa Lubuskiego

Zgodnie ze Statutem Województwa Lubuskiego Sejmik Województwa Lubuskiego powołuje do wykonywania określonych zadań komisje stałe i doraźne.

Do zadań komisji stałych należy w szczególności:

- opiniowanie projektów uchwał Sejmiku,

- występowanie z inicjatywą uchwałodawczą,

- rozpatrywanie sprawozdań z realizacji uchwał Sejmiku, informacji i raportów, w tym podmiotów nie podlegających nadzorowi Zarządu,

- współpraca za pośrednictwem Przewodniczącego Sejmiku z innymi komisjami, Marszałkiem i Zarządem.

 

1. Komisja Budżetu i Finansów:

  1. Cieślak Marek – Przewodniczący,                 

  2. Maciuszonek Wacław Jan – Wiceprzewodniczący,           

  3. Kołodziej Zbigniew Jan – członek,        

  4. Łatwiński Kazimierz – członek,                   

  5. Marcinkiewicz Mirosław – członek,        

  6. Paluch-Słowińska Małgorzata Beata – członek,

  7. Polak Elżbieta Anna – członek,        

  8. Wierchowicz Jerzy – członek.        

 

2. Komisja Gospodarki i Rozwoju Województwa:

  1. Potęga Grzegorz Michał – Przewodniczący,      

  2. Kulczycka Beata Katarzyna – Wiceprzewodnicząca,           

  3. Fedko Edward Jan – członek,

  4. Jabłoński Marcin Artur – członek,

  5. Łatwiński Kazimierz – członek,

  6. Mejza Łukasz – członek,

  7. Marcinkiewicz Mirosław – członek

  8. Motowidełko Bogusław – członek,

  9. Tomczyszyn Stanisław – członek.

 

3. Komisja Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki:

  1. Mrozek Aleksandra – Przewodnicząca,                  

  2. Jaworska Maria – Wiceprzewodnicząca,                       

  3. Chinalska Anna – członek,

  4. Cieślak Marek – członek,

  5. Kościk Zbigniew – członek,

  6. Kulczycka Beata Katarzyna – członek,

  7. Potęga Grzegorz Michał – członek.

 

4. Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska:

  1. Kołodziej Zbigniew – Przewodniczący,

  2. Gośniowska-Kola Małgorzata Barbara – Wiceprzewodnicząca,

  3. Ardelli Tadeusz – członek,

  4. Ciemnoczołowski Sebastian Sylwester – członek,

  5. Fedko Edward Jan – członek,

  6. Paluch-Słowińska Małgorzata Beata – członek,

  7. Tomczyszyn Stanisław – członek.

 

5. Komisja Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych:

  1. Chinalska Anna – Przewodnicząca,

  2. Ciemnoczołowski Sebastian Sylwester – członek,

  3. Kulczycka Beata Katarzyna – członek,

  4. Polak Elżbieta Anna – członek,

  5. Synowiec Anna – członek.

 

 6. Komisja Współpracy Zagranicznej i Promocji Województwa:

  1. Fedko Edward Jan – Przewodniczący,

  2. Kościk Zbigniew – Wiceprzewodniczący,

  3. Ciemnoczołowski Sebastian Sylwester – członek,

  4. Jabłoński Marcin Artur – członek,

  5. Jędrzejczak Tadeusz – członek,

  6. Mrozek Aleksandra – członek,

  7. Potęga Grzegorz Michał – członek,

  8. Świrepo Jan – członek.

 

7. Komisja Rewizyjna:

  1. Hatka Helena – Przewodnicząca,

  2. Świrepo Jan – Wiceprzewodniczący,

  3. Cieślak Marek – członek,

  4. Jaworska Maria – członek,

  5. Kołodziej Zbigniew Jan – członek,

  6. Kowal Sławomir Jan – członek.

 

8. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:

  1. Synowiec Anna – Przewodnicząca,

  2. Kowal Sławomir Jan – Wiceprzewodniczący,

  3. Chinalska Anna – członek,

  4. Mrozek Aleksandra – członek,

  5. Surmacz Marek Tomasz – członek.



Zapisz się do naszego newslettera!