Komisje

Komisje Sejmiku Województwa Lubuskiego

Zgodnie ze Statutem Województwa Lubuskiego Sejmik Województwa Lubuskiego powołuje do wykonywania określonych zadań komisje stałe i doraźne.

Do zadań komisji stałych należy w szczególności:

- opiniowanie projektów uchwał Sejmiku,

- występowanie z inicjatywą uchwałodawczą,

- rozpatrywanie sprawozdań z realizacji uchwał Sejmiku, informacji i raportów, w tym podmiotów nie podlegających nadzorowi Zarządu,

- współpraca za pośrednictwem Przewodniczącego Sejmiku z innymi komisjami, Marszałkiem i Zarządem.

1. Komisja Budżetu i Finansów

  1. Pająk Tadeusz (PO RP) – przewodniczący
  2. Możejko Tomasz (Niezrzeszony) – wiceprzewodniczący
  3. Gośniowska-Kola Małgorzata Barbara (PiS) - członek
  4. Kołodziej Zbigniew Jan (PSL) – członek
  5. Kowal Sławomir Jan (Bezpartyjni Samorządowcy) – członek
  6. Kruczkowski Józef (PiS) – członek
  7. Osińska Bożena Krystyna (PO RP) – członek
  8. Pawlak Natalia(PSL) – członek
  9. Polak Elżbieta Anna (PO RP) – członek
  10. Wontor Tomasz Paweł (SLD) – członek

2. Komisja Gospodarki i Rozwoju Województwa

  1. Maciuszonek Wacław Jan (PO RP) – przewodniczący
  2. Gośniowska-Kola Małgorzata Barbara (PiS) –wiceprzewodnicząca
  3. Balcerzak Klaudiusz (PiS) – członek
  4. Fedko Edward Jan (Bezpartyjni Samorządowcy) – członek
  5. Kowal Sławomir Jan (Bezpartyjni Samorządowcy) – członek
  6. Kucharska Barbara (PSL) – członek
  7. Mejza Łukasz (Bezpratyjni Samorządowcy) – członek
  8. Tomczyszyn Stanisław (PSL) - członek
  9. Wołowicz Franciszek (Bezpartyjni Samorządowcy) - członek

3. Komisja Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki

  1. Jaworska Maria (SLD) – przewodnicząca
  2. Nawrocki Maciej Grzegorz (Niezrzeszony) - wiceprzewodniczący
  3. Chinalska Anna (PSL) – członek
  4. Dereń Grażyna (PSL) – członek
  5. Fiedorowicz Czesław (PSL) – członek
  6. Kościk Zbigniew (PiS) - członek
  7. Pająk Tadeusz (PO RP) – członek
  8. Tomczyszyn Stanisław (PSL) - członek

4. Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska

  1. Kołodziej Zbigniew Jan (PSL) – przewodniczący
  2. Balcerzak Klaudiusz (PiS) – wiceprzewodniczący
  3. Dereń Grażyna (PSL) – członek
  4. Grabarek Grzegorz (PiS) - członek
  5. Kucharska Barbara (PSL) – członek
  6. Maciuszonek Wacław Jan (PO RP) - członek
  7. Nawrocki Maciej Grzegorz (Niezrzeszony) – członek
  8. Wołowicz Franciszek (Bezpartyjni Samorządowcy) – członek

5. Komisja Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych

  1. Osińska Bożena Krystyna (PO RP) – przewodnicząca
  2. Chinalska Anna (PSL) – wiceprzewodnicząca
  3. Ardelli Tadeusz (PiS) - członek
  4. Jaworska Maria (SLD) - członek
  5. Kruczkowski Józef (PiS)- członek
  6. Polak Elżbieta Anna (PO RP) – członek
  7. Synowiec Anna (PO RP) – członek

6. Komisja Współpracy Zagranicznej i Promocji Województwa

  1. Dereń Grażyna (PSL) – przewodnicząca
  2. Fedko Edward Jan (Bezpartyjni Samorządowcy) – wiceprzewodniczący
  3. Balcerzak Klaudiusz (PiS) – członek
  4. Ciemnoczołowski Sebastian Sylwester (PO RP) - członek
  5. Grabarek Grzegorz (PiS) - członek
  6. Jędrzejczak Tadeusz (SLD) – członek
  7. Kruczkowski Józef (PiS) – członek

7. Komisja Rewizyjna

  1. Kościk Zbigniew (PiS) – przewodniczący
  2. Ciemnoczołowski Sebastian Sylwester (PO RP)- wiceprzewodniczący
  3. Jaworska Maria (SLD) - członek
  4. Kołodziej Zbigniew Jan (PSL) - członek
  5. Kowal Sławomir Jan (Bezpartyjni Samorządowcy) - członek
  6. Osińska Bożena Krystyna (PO RP) - członek
  7. Pawlak Natalia (PSL) – członek
 

Komisja ds. Promocji Produktów Tradycyjnych i Regionalnych (komisja doraźna)

1. Klaudiusz Balcerzak (PiS) - przewodniczący
2. Franciszek Wołowicz (Bezpartyjni Samorządowcy) - wiceprzewodniczący
3. Małgorzata Barbara Gośniowska-Kola (PiS) - członek
4. Grzegorz Grabarek (PiS) - członek
5. Maciej Grzegorz Nawrocki (Niezrzeszony) - członek

Komisja została powałana uchwałą Sejmiku w dniu 16 marca 2015 r.


Komisja ds. młodzieży i spraw obywatelskich (komisja doraźna)

1. Anna Synowiec (PO RP) - przewodnicząca
2. Barbara Kucharska (PSL) - wiceprzewodnicząca
3. Sebastian Sylwester Ciemnoczołowski (PO RP) - członek
4. Małgorzata Barbara Gośniowska-Kola (PiS) - członek
5. Tomasz Wontor (SLD) - członek

Komisja została powołana uchwałą Sejmiku w dniu 18 kwietnia 2016 r.

Zapisz się do naszego newslettera!

g -