Aktualności

Lekcja biologii w plenerze
09-11-2018

Lekcja biologii w plenerze

Fundacja Talpa otrzyma 7 tys. zł na realizację projektu pn. „Lekcja biologii w plenerze”. Zadanie publiczne polega na zakupie wiaty drewnianej przez Fundację Talpa. Nowa wiata stanie w gospodarstwie rybackim, w miejscowości Wojnowo.


06-11-2018

Tydzień Patriotyczny w II LO w Gorzowie

Już po raz kolejny w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp. odbędzie się Tydzień Patriotyczny. Społeczność szkolna świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach Tygodnia Patriotycznego odbędzie się wiele imprez, a wśród nich dwie sztandarowe, czyli VII Przegląd Pieśni Patriotycznej i XXIII Bal Niepodległościowy, na którym przeniesiemy się w czasie, do lat 20., świętując w strojach z epoki. Oba projekty są dofinansowane z budżetu województwa lubuskiego.
 


Sejmik Młodzieżowy (wideo)
05-11-2018

Sejmik Młodzieżowy (wideo)

Już po raz piąty uczniowie lubuskich szkół wcielili się w role radnych wojewódzkich. 5 listopada br. odbył się V Lubuski Sejmik Młodzieżowy. Mottem przewodnim były słowa Cypriana Kamila Norwida: „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”. O działaniach skierowanych do młodych realizowanych przez województwo lubuskie mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. - Stawiamy na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, abyście brali sprawy w swoje ręce - podkreślała.


Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018: Młodość i innowacje
11-10-2018

Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018: Młodość i innowacje

Młodzi pokazali pasję i kreatywność, a nieco starsi spojrzeli w przyszłość rozmawiając o innowacyjnej firmie. Trwa Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018, na który złożyły się m.in. panele dotyczące siły młodych i nowoczesnego przedsiębiorstwa. W rozmowach, które odbyły się w Filharmonii Zielonogórskiej wzięła udział marszałek Elżbieta Anna Polak.


18-09-2018

Teatralnie o patriotyzmie

Czym jest obywatelskość i jaka jest rola jednostki w nowoczesnym społeczeństwie? Na te pytania postarają się odpowiedzieć rycerze, którzy zapraszają do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Aktorzy  przeniosą młodzież do roku 1241. Wszystko za sprawą lekcji obywatelskich organizowanych w ramach samorządowych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To nie koniec atrakcji! Gorzowski teatr zaprasza na warsztaty i quiz wiedzy o Panu Tadeuszu.


12-09-2018

Kolejne projekty dla młodych - tym razem w Kłodawie

Patriotyczny konkurs plastyczny oraz festyn historyczny. To kolejne ciekawe akcje w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych w gminie Kłodawa. 16 września na boisku sportowym w Różankach odbędzie się festyn, a OSP w Santocku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym. Inicjatorem budżetu na inicjatywy młodych jest marszałek Elżbieta Anna Polak.


05-09-2018

Śpiewająco lub poetycko o niepodległości

Śpiewająco i poetycko rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w konkursie "Samorządowa Niepodległa ". Śmiałkowie będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach: muzycznej i literackiej, a efektem tej rywalizacji mają być piosenki lub pieśni patriotyczne albo wiersze o tej samej tematyce. Na zwycięzców obu kategorii czekają atrakcyjne nagrody! Konkurs jest organizowany przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. w ramach samorządowych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodleglości.


05-09-2018

Niepodległościowe warsztaty modowe

Stowarzyszenie Manufaktura i gorzowska projektantka mody Natalia Ślizowska zapraszają kreatywną młodzież w wieku od 12 do 18 lat na bezpłatne modowe warsztaty, na których powstanie kolekcja ubiorów inspirowana tematyką niepodległościową. Warsztaty będą odbywać się przez 3 miesiące, a ich zakończeniem będzie wyjątkowy pokaz mody. To kolejny projekt w ramach budżetu obywatelskiego Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe. Pomysłodawcą specjalnej puli dla młodych jest marszałek Elżbieta Anna Polak.


10-08-2018

Muzyka, młodość, niepodległość

Macie zespół muzyczny? Chcecie poprzez muzykę uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? To projekt dla Was! Zapraszamy młodzieżowe kapele do udziału w Lubuskim Niepodległościowym Przeglądzie Zespołów Muzycznych. Do wygrania kasa dla zespołu, nagranie profesjonalnego singla, możliwość występu na żywo i atrakcyjne nagrody! Przegląd jest organizowany w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych. - Niepodległość jest wszędzie, także w muzyce - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak, inicjatorka lubuskiego programu dla młodzieży.

 


18-07-2018

Młodzi dla Buchałowa

Zajęcia artystyczne, sportowe, taneczne - a to wszystko związane z historią niepodległości Polski. Tak będzie podczas darmowych wakacyjnych zajęć w Buchałowie. Stowarzyszenie "Młodzi Potrafią" otrzymało dofinansowanie na ten cel z budżetu województwa lubuskiego. Tym samym ruszają pierwsze projekty dofinansowane w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych.


Zapisz się do naszego newslettera!