Aktualności

16-06-2017

Budżet Inicjatyw Obywatelskich – ruszył nabór wniosków!

Ruszył nabór wniosków do Budżetu Inicjatyw Obywatelskich. W ramach inicjatywy, której pomysłodawczynią jest marszałek Elżbieta Anna Polak, lubuska młodzież może starać się o mikrodotacje w wysokości 5 tys. zł na realizację swoich pomysłów. Operatorem wartego 1 mln zł projektu jest Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych.


16-06-2017

Konkurs dla młodych filmowców!

Chcesz poczuć się jak na planie filmowym? Ogłaszamy konkurs na Facebooku Młodzi On-Life, w którym nagrodą jest udział w warsztatach z przedstawicielami Szkoły Filmowej w Łodzi podczas 46. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie!. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się od najlepszych, jak wygląda strona artystyczna i techniczna kina. Inicjatorką włączenia młodych w Lubuskie Lato Filmowe jest Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.


09-06-2017

Młodzi na start

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się spotkanie informacyjne na temat Budżetu Inicjatyw Obywatelskich – Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe, które odbyło się 9 czerwca w Gorzowie Wlkp. Prowadził je przedstawiciel operatora projektu – Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu wzięła udział Anna Synowiec, radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, przewodnicząca komisji ds. młodzieży. Inicjatorką budżetu jest marszałek Elżbieta Anna Polak.


05-06-2017

Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe - termin naboru wniosków

Zarząd Lubuskich Organizacji Pozarządowych - operator projektu Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe - Budżet Inicjatyw Obywatelskich informuje, że konkurs na przyznanie mikrodotacji do wysokości 5 tys zł. zostanie ogłoszony w dniu 12.06.2017r. i potrwa do 07.07.2017r. To odpowiedni moment na tworzenie własnych pomysłów i inicjatyw przez młodzież i na rzecz ludzi młodych - mówi Elżbieta Anna Polak- marszałek województwa lubuskiego.


01-06-2017

Wyróżniliśmy najlepszych dziecięcych dziennikarzy

Kornelia Lewandowska ze szkoły podstawowej w Strzelcach Krajeńskich napisała najlepszą relację z V Sejmiku Dziecięcego, który odbył się 29 maja. Wyróżnienia za swoje prace pisemne otrzymują także uczniowie: Jakub Kociubiński ze Wschowy i Martyna Kostera z Nowego Kramska. Gratulujemy młodym dziennikarzom-sprawozdawcom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!


30-05-2017

Milion dla młodych! [wideo]

Ruszył pilotażowy projekt „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe” – Budżet Inicjatyw Obywatelskich. Do podziału jest 1 mln zł. 30 maja podpisana została umowa z operatorem projektu, wyłonionym w drodze konkursu. Jest nim Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych. - Pierwszy raz to wy – młodzi będziecie sięgać po te pieniądze. Jestem przekonana, że ten milion to będzie za mało, że zarzucicie nas pomysłami i przy ustalaniu budżetu będzie to argument, żeby tę kwotę pomnożyć – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, inicjatorka projektu.


24-05-2017

Spektakl bez dorosłych. I jakże udany!

Młodzieżowy Teatr "Nie ma Lipy", który w przeważającej części składa się z uczniów Zespołu Szkół Akademickich - "Lotnika", pokazał na deskach Lubuskiego Teatru swoją własną wersję spektaklu „Bestia” w reżyserii Przemysława Jaszczaka. W premierze spektaklu uczestniczyła członek Zarządu Województwa Alicja Makarska.


16-05-2017

Odyseusze dziękują za wsparcie

Drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim awansowała do Finału Światowego Konkursu Odyseja Umysłu. 16 maja podczas konferencji prasowej uczniowie dziękowali sponsorom za wsparcie ich wyjazdu na finał światowy do USA. Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego otrzymali 15 tys. zł na promocję regionu. - Dzięki Wam wszyscy w Polsce, a także na świecie przekonają się, że Lubuskie jest innowacyjne i kreatywne – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


10-05-2017

Podsumowanie zmagań młodych ekonomistów

10 maja br. w Zielonogórskiej Palmiarni odbyło się uroczyste zakończenie XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Celem spotkania było przedstawienie sukcesów Lubuszan w dotychczasowych edycjach oraz wręczenie nagród tegorocznym finalistom i ich opiekunowi naukowemu. Zwycięzcom pogratulował wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.  

 


09-05-2017

Adam Bałdych kręci klip w Lubuskiem

Nowy album tego młodego i znanego Lubuszanina ukaże się jesienią. Adam Bałdych zaprosił do współpracy gorzowian. 8 maja odbył się casting do udziału w klipie promującym album. Zgłosiło się około czterdziestu chętnych. – Szukamy ludzi z energią i na pewno takich znajdziemy- podkreśla muzyk.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -