Aktualności

21-06-2018

Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe - wyniki konkursu!

Warsztaty artystyczne, filmy, publikacje, koncerty, biegi, festyny - wszystko z motywem rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ogłaszamy wyniki konkursu Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe. Był on ogłoszony z inicjatywy marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Młodzieżowe organizacje pozarządowe oraz NGO działające na rzecz młodzieży mogły się ubiegać o dotację do 10 tys. zł. Kwota, jaką zarząd przeznaczył na ten cel to 1 mln zł. - Młodzi po raz kolejny pokazali na co ich stać, brawo! - chwali marszałek.

 

 


15-06-2018

IronMan dla Aleksa - akcja zakończona sukcesem

16 czerwca spod gorzowskiej Słowianki ruszył wyjątkowy triathlon. Maciej Grabek - student Zamiejscowego Wydziału AWF w Gorzowie Wlkp. jest biegaczem długodystansowym. Chce pomóc 14-letniemu Aleksowi, który walczy z rakiem. Miał za zadanie pokonać triathlon IronMan - 4 km pływania, 200 km jazdy rowerem i 50 km biegu. Udało się, ale nie było łatwo. - Ostatnie kilometry były koszmarne, tym większa była satysfakcja - mówi Maciej. Student stara się zdobyć środki i pomoc w leczeniu Aleksa. Wydarzenie swoim patronatem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak ramach kampanii Młodzi On-Life.


13-06-2018

Wykształciliśmy młodych liderów

12 spotkań, 12 powiatów, mnóstwo ciekawych projektów i konkretne efekty. W Gorzowie odbyło się ostatnie - 12 spotkanie w ramach Lubuskiej Akademii Młodego Lidera. Efekty i wnioski ze spotkań organizatorzy przedstawili podczas konferencji prasowej z udziałem uczestników warsztatów. Dzięki nim udało się zbudować sieć komunikacji z młodymi liderami. To jeden z elementów programu Młodzi On-Life, którego inicjatorem jest marszałek Elżbieta Anna Polak.


12-06-2018

Darmowe bilety kolejowe dla młodych!

12 czerwca  rusza nowa inicjatywa Komisji Europejskiej dla młodych DiscoverEU. Zdobądź jeden z 15 tys. biletów i podróżuj tego lata po UE! Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat w dniu 1 lipca 2018 r., być obywatelami Unii, a przede wszystkim muszą chcieć wyruszyć w podróż.


12-06-2018

Młodzi pozdrawiają ze Słubic

11 czerwca w Słubicach odbyły się już przedostatnie warsztaty w ramach kampanii Młodzi On-Life pod nazwą Lubuska Akademia Młodego Lidera. Uczestnicy poznawali swoje mocne i słabe strony, próbowali swoich sił podczas wystąpień publicznych oraz podczas pracy w grupie. Wielu z nich odnosi sukcesy. Efekty można śledzić na profilu Młoda Kariera w mediach społecznościowych.


Sulęcin - kształciliśmy młodych liderów
08-06-2018

Sulęcin - kształciliśmy młodych liderów

Kolejny przystanek Akademii Młodego Lidera to Sulęcin. Młodzież mogła dowiedzieć się, w jaki sposób pracować w grupie i być jej przywódcą. Były take informacje, jak pozyskiwać środki na działalność lokalną, na własną firmę. Jak rozkręcić biznes i jak promowa swoje talenty. Okazuje się, że w Sulęcinie sporo się dzieje i w kulturze i w sporcie. Zajrzyjcie na Młoda Kariera na Fb i instagramie.


IronMan dla Aleksa - start 16 czerwca!
07-06-2018

IronMan dla Aleksa - start 16 czerwca!

Już 16 czerwca spod gorzowskiej Słowianki rusza wyjątkowy triathlon. Maciej Grabek - student Zamiejscowego Wydziału AWF w Gorzowie Wlkp. jest biegaczem długodystansowym. Chce pomóc 14-letniemu Aleksowi, który walczy z rakiem. Ma za zadanie pokonać triathlon IronMan - 4 km pływania, 200 km jazdy rowerem i 50 km biegu. Maciej postara się zdobyć środki i pomoc w leczeniu Aleksa. 7 czerwca odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca akcję. Samorząd wspiera działania młodego sportowca w ramach kampanii Młodzi On-Life.


05-06-2018

Strzelce Krajeńskie. Była moc!

Najlepsze pomysły rodzą się w małych miejscowościach - stwierdzili uczestnicy Lubuskiej Akademii Młodego Lidera w Strzelcach Krajeńskich. Trenerzy spotkali się z tamtejszą młodzieżą 4 czerwca. Efektem pracy były ciekawe posty na funpagu Młoda Kariera. Chcesz się dowiedzieć, jak atrakcyjnie spędzić czas w Strzelcach? Gdzie młodzi mogą znaleźć pracę i się realizować? Wejdź na Młoda Kariera, zobacz posty, wywiady i zdjęcia! 


Młodzi lubuszanie na posiedzeniu Parlamentu Dzieci i Młodzieży
04-06-2018

Młodzi lubuszanie na posiedzeniu Parlamentu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się I posiedzenie Parlamentu Dzieci i Młodzieży w nowej formule. Była to alternatywa do odwołanego, a potem przełożonego przez Kancelarię Sejmu posiedzenia Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Organizatorami wydarzenia był Zarząd Krajowy Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Głównymi patronami imprezy byli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa Hanna Gronkiewicz Waltz. W przygotowaniach regionalnych organizatorom pomogła marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak.


Niepodległość oczyma młodych
28-05-2018

Niepodległość oczyma młodych

Konkursy, debaty, warsztaty - to wszystko czeka na dzieci i młodzież w Lubuskiem w ramach samorządowych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci mogą wymyślić ciekawy komiks, młodzież wziąć udział w debatach, lekcjach obywatelskich oraz warsztatach teatralnych. Nagrodzimy także młodych Lubuszan, którzy przygotują wiersz, piosenkę lub pieśn patriotyczną. Do czynnego udziału w obchodach zaprasza marszałek Elżbieta Anna Polak wraz z członkami komietu honorowego. Zobaczcie kalendarz wydarzeń dla dzieci i młodzieży!


Zapisz się do naszego newslettera!