Aktualności

Przyszli lekarze z UZ szkolą się w Gorzowie
24-11-2017

Przyszli lekarze z UZ szkolą się w Gorzowie

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęły się szkolenia dla studentów II roku Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współpraca między uczelnią a lecznicą to efekt wspólnego porozumienia obu instytucji, któremu patronuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

 

 


Nowe używki młodych - wyzwaniem dla dorosłych
24-11-2017

Nowe używki młodych - wyzwaniem dla dorosłych

Jakie nowe substancje psychoaktywne stosuje młodzież? Jak działają i co zrobić, by młodzi Lubuszanie nie sięgali po używki? Na te pytania szukali odpowiedzi specjaliści podczas konferencji „Używanie nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież. Wyzwaniem dla dorosłych”, która odbyła się 24 listopada br. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego. Wydarzenie odbyło się pod patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak w ramach kampanii Młodzi On-Life.


Akademia z nowym laboratorium
22-11-2017

Akademia z nowym laboratorium

Testują sytuacje kryzysowe w praktyce! Studenci Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. mogą już korzystać interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa na kierunku Bezpieczeństwo narodowe. 22 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie inwestycji. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Romuald Gawlik oraz wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz.


Nowe używki młodych - wyzwaniem dla dorosłych
21-11-2017

Nowe używki młodych - wyzwaniem dla dorosłych

Jakie nowe substancje psychaktywne stosuje młodzież? Jak działają i co zrobić, by młodzi Lubuszanie nie sięgali po używki? Na te pytania postarają się odpowiedzeć specjaliści podczas konferencji „Używanie nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież. Wyzwaniem dla dorosłych”, która odbędzie się 24 listopada 2017 r. o godzinie 9:30 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego, przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze. Wydarzenie w ramach kampanii Młodzi On-Life otworzy marszałek Elżbieta Anna Polak.


15-11-2017

Kreatywne Dzieciaki – konkurs plastyczny

Warsztaty „Technologiczne Dzieciaki” to podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów, w którą młodzi Lubuszanie wybiorą się w dniach 12-13 grudnia. Dzięki akcji uczniowie będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami poprzez wspólną, twórczą zabawę i eksperymentowanie. Pomoże to w rozwijaniu wyobraźni oraz kreatywności, pobudzi do poznawania świata, a przede wszystkim nauczy analitycznego i logicznego myślenia. Warsztatom już teraz towarzyszy konkurs plastyczny „Kreatywne Dzieciaki”.


O przyszłości szkolnictwa wyższego
13-11-2017

O przyszłości szkolnictwa wyższego

O szansach i zagrożeniach dla małych i średnich uczelni w świetle proponowanej przez rząd ustawy rozmawiali na Uniwersytecie Zielonogórskim włodarze 24 uczelni. O wsparciu samorządu dla lubuskich uczelni mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. – Szkolnictwo wyższe jest fundamentem rozwoju województwa pod względem gospodarczym, jak i społecznym. Współpraca w zakresie współfinansowania wielu zadań jest bardzo dobra – zaznaczyła. Gościem konferencji był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.


Młodzi dla Gminy Zabór
13-11-2017

Młodzi dla Gminy Zabór

Stowarzyszenie Miłośników Czarnej otrzymało dotację w konkursie „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich” na realizację projektu pn. „Młodzi dla Gminy Zabór”. Projekt współfinansowany był ze środków Województwa Lubuskiego. Koordynatorem projektu była Justyna Zakrzewska-Woźniak.


Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe: kolejny projekt zrealizowany
09-11-2017

Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe: kolejny projekt zrealizowany

Wernisaż "Zielona góra fotookiem młodych" to jeden z projektów zrealizowanych dzięki dofinansowaniu  w ramach Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych. W ramach programu, którego pomysłodawczynią jest marszałek Elżbieta Anna Polak, młodzi mogli starać się o dotacje na realizację własnych pomysłów. Z tej szansy skorzystali m.in. uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze. Młodzi fotograficy podsumowali dziś (09.11) efekty swojej pracy.


Będą stypendia dla studentów
07-11-2017

Będą stypendia dla studentów

Zarząd województwa tworzy „Program stypendialny dla Studentów Województwa Lubuskiego”. – Chcemy, aby młodzi ludzie tutaj uczyli się i z regionem lubuskim wiązali swoją przyszłość. Stypendia mają zachęcić do podejmowania nauki na lubuskich uczelniach – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Stypendia będą przyznawane w czterech kategoriach: za wyniki w nauce, dla kontynuujących kształcenie na wybranym kierunku w obszarze nauk ścisłych i technicznych, na rozpoczęcie działalności oraz mieszkaniowe.


Sejmik Młodzieżowy o świętowaniu niepodległości (wideo)
06-11-2017

Sejmik Młodzieżowy o świętowaniu niepodległości (wideo)

Po raz czwarty obradował Sejmik Młodzieżowy Województwa Lubuskiego. Uczniowie lubuskich szkół średnich wybrali propozycje uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Chcemy, żebyście mogli zaprezentować swoje poglądy, bo to co my dziś robimy, będzie realizowane przez młodsze pokolenie - mówiła otwierając obrady marszałek Elżbieta Anna Polak. Obradom przewodniczył Czesław Fiedorowicz - przewodniczący sejmiku.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -