Aktualności

Dotacje z głową!
03-10-2017

Dotacje z głową!

Na lubuskich uczelniach wyższych zabrzmiało dziś „Gaudesmus igitur”, a my mówimy - sprawdzam. Kierunki studiów, które otrzymały wparcie z budżetu Województwa Lubuskiego przeżywają prawdziwe oblężenie. Fakty mówią same za siebie! Medycyna, bezpieczeństwo narodowe, Wydział techniczny, dietetyka i fizjoterapia – łącznie ponad ośmiuset studentów pierwszego roku na tych kierunkach w lubuskich uczelniach. – To strzał w dziesiątkę! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak i dodaje, że w ten sposób samorząd mądrze wspiera rozwój szkolnictwa wyższego.


Weekendowy Szlak Naukowy już po raz drugi
03-10-2017

Weekendowy Szlak Naukowy już po raz drugi

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym”, który odbędzie się w dniach 20-22 października. Celem akcji jest promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką. Chodzi także o podkreślenie roli, jaką w rozwoju lubuskiej nauki odgrywają środki unijne, w tym Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020.


Zostań radnym Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego!
02-10-2017

Zostań radnym Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego!

Chcesz mieć wpływ na politykę młodzieżową województwa? Masz ciekawy pomysł na uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości? Czekamy właśnie na Ciebie. Rusza nabór do udziału w IV Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym. O udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. Sejmik odbędzie się 6 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. – W ten sposób zapraszamy Was do aktywnego dialogu z samorządem, w Lubuskiem młodzi mają głos! – zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak.


Sukces młodych Lubuszan!
27-09-2017

Sukces młodych Lubuszan!

Konkurs UAV Challenge Airborne Delivery 2017 zakończony sukcesem! Drużyna z Lubuskiego druga w rankingu państw, pierwsza w kategorii „prezentacja”. Phoenix Rescue Team jest także najlepszym zespołem nieanglojęzycznym! Czwórka uczniów z Zielonej Góry uplasowała się na piątym miejscu światowego konkursu! - Dzięki Wam region lubuski staje się prawdziwie innowacyjny - podkreśla z dumą marszałek Elżbieta Anna Polak.

 

 


Ponad 2 mln zł dla szpitali i kasa dla studentów medycyny
11-09-2017

Ponad 2 mln zł dla szpitali i kasa dla studentów medycyny

11 września 2017 r. Sejmik Województwa Lubuskiego przyznał dotacje lubuskim lecznicom na inwestycje i zakup sprzętu medycznego. Do szpitali trafi łącznie ponad 2 mln zł. Ponadto dwóch najlepszych studentów medycyny na UZ – na wniosek marszałek województwa – dostanie po 10 tys. zł z przeznaczeniem na praktyki studenckie. – Inicjatywa stypendialna jest szczególnie cenna, bo daje możliwość rozwoju. Po raz kolejny pokazujemy, jak bardzo samorząd wspiera rozwój kierunku lekarskiego na Uniwersytecie – mówi Elżbieta Anna Polak.

 


Młodzi innowatorzy polecą do Australii
11-09-2017

Młodzi innowatorzy polecą do Australii

25 tys. zł przyznał zarząd województwa grupie Phoenix Rescue Team, która bierze udział w międzynarodowym konkursie UAV Challange Airborne Delivery 2017. Ich zadaniem jest stworzenie zaawansowanego systemu zrzutu środków medycznych, który może być wykorzystany przez profesjonalne ośrodki pomocy doraźnej. - Będziecie naszymi ambasadorami w Australii. Mam nadzieję, że dzięki wam region lubuski stanie się prawdziwie innowacyjny – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


Komfortowa szkoła dla uczniów z Gościeszowic
07-09-2017

Komfortowa szkoła dla uczniów z Gościeszowic

Dzieci z Gościeszowic, niewielkiej miejscowości w gminie Niegosławice, w powiecie Żagańskim od dziś uczyć się będą w ciepłych i przyjaznych pomieszczeniach. Wszystko to dzięki termomodernizacji szkoły zrealizowanej ze środków RPO Lubuskie 2020. - To przykład, jak pieniądze unijne zmieniają lubuską wieś. Obszary wiejskie są bardzo ważne w regionie lubuskim. Nie tylko dlatego, że w sposób wyjątkowy pielęgnujecie tradycję i kulturę ale również potraficie skutecznie rozwiązywać problemy – mówiła symbolicznie otwierając obiekt marszałek Elżbieta Anna Polak.


Młodzi Lubuszanie podbijają świat technologii kosmicznych
06-09-2017

Młodzi Lubuszanie podbijają świat technologii kosmicznych

Szymon Butkiewicz, Aleksandra Dudziak, Miłosz Jezierski i Hubert Nowak oraz ich opiekun nauczyciel fizyki - Waldemarem Grabowskim, czyli grupa Phoenix Rescue Team bierze udział w międzynarodowym konkursie UAV Challange Airborne Delivery 2017. Ich zadaniem jest stworzenie zaawansowanego systemu zrzutu środków medycznych, który może być wykorzystany przez profesjonalne ośrodki pomocy doraźnej. Wsparcie dla ich projektu było tematem spotkania z marszałek Elżbietą Anną Polak.


Pierwszy dzwonek. Ruszaj po stypendia!
01-09-2017

Pierwszy dzwonek. Ruszaj po stypendia!

Macie wybitne osiągnięcia w nauce, realizujecie twórcze lub artystyczne pasje? Tylko do 30 września br. możecie się ubiegać o stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego. – To część naszej polityki młodzieżowej, poprzez którą wspieramy młodych, uzdolnionych Lubuszan – przypomina marszałek Elżbieta Anna Polak. Zobacz, co jeszcze dla Was przygotowaliśmy w ramach programu Młodzi On-Life.

 


Młodzi strażacy pokazali, jak bezpiecznie spędzić wakacje
21-08-2017

Młodzi strażacy pokazali, jak bezpiecznie spędzić wakacje

12 sierpnia 2017 roku na boisku sportowym w Santocku (gmina Kłodawa) odbył się „Festyn Bezpieczne Wakacje” - projekt dofinansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe”.

 


Zapisz się do naszego newslettera!

g -