Aktualności

09-05-2017

Adam Bałdych kręci klip w Lubuskiem

Nowy album tego młodego i znanego Lubuszanina ukaże się jesienią. Adam Bałdych zaprosił do współpracy gorzowian. 8 maja odbył się casting do udziału w klipie promującym album. Zgłosiło się około czterdziestu chętnych. – Szukamy ludzi z energią i na pewno takich znajdziemy- podkreśla muzyk.


04-05-2017

Konferencja PROJEKT MISTRZ

Kwotę 2.000 zł otrzyma Fundacja Wspierania Wszechstronnego Rozwoju Dzieci, Dorosłych i Młodzieży „CHORĄGWIANA” w Zielonej Górze decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego na zadanie pn.: „Konferencja PROJEKT MISTRZ”, które realizowane będzie w okresie od 10 maja do 12 czerwca 2017 r.


02-05-2017

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego o Puchar Marszałka

Ponad 8,5 tys. złotych otrzyma Ogólnopolskie Stowarzyszenie JOKER w Nowym Dworku. Decyzję o przyznaniu małego grantu Zarząd Województwa Lubuskiego podjął 28 kwietnia br. Pieniądze organizacja przeznaczy na realizację zadania pn. Organizacja Mistrzostw Województwa Lubuskiego o Puchar Marszałka Województwa w Ulicznej Piłce Nożnej w ramach Lubuskiego Pikniku Zdrowia, które realizowane będzie w okresie od 29 maja 2017 r. do 29 lipca 2017 r.


28-04-2017

„Unia wokół nas” - konkurs

Otacza nas, choć często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. W ciągu kilkunastu lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej w Lubuskiem udało się zbudować m.in. wiele nowych dróg, atrakcji turystycznych i zakładów pracy, które mogły powstać dzięki dotacjom z UE. W poniedziałek, czyli 1 maja mija 13. rocznica naszego wstąpienia do europejskiej wspólnoty. Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w facebookowym konkursie [TUTAJ] z atrakcyjnymi nagrodami.


27-04-2017

Aktywna forma edukacji dla dzieci i młodzieży

Lokalna Grupa Działania Zielone Światło w Krośnie Odrzańskim decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymała wsparcie w wysokości 3.000 zł na zadanie pn. „Lepszy przykład niż wykład” - aktywna forma edukacji dla dzieci i młodzieży które odbędzie się w okresie od 12 maja do 30 czerwca 2017 r.


26-04-2017

Marszałek ze studentami o przyszłości regionu [Wideo]

O tym jak samorząd województwa wspiera rozwój regionu, mówiła podczas lekcji wychowania obywatelskiego ze studentami gorzowskiego wydziału poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego marszałek Elżbieta Anna Polak. - Kiedyś przejmiecie ten ster. Zachęcam do aktywności w samorządzie, do startowania w wyborach samorządowych. Mamy coraz więcej młodych radnych. Nasz region jest najbardziej otwarty i tolerancyjny w Polsce, a jego przyszłością jesteście wy – podkreślała.


20-04-2017

"Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ"

Rusza IV odsłona konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”.


19-04-2017

Żołnierze z uczniami o misji i... pierogach

W samo południe z żołnierzami USA? To możliwe tylko w urzędzie marszałkowskim! 20 kwietnia br. przedstawiciele armii amerykańskiej pierwszy raz w historii zajęli siedzibę władz samorządowych. To było pokojowe zajęcie. Spotkali się z uczniami szkół mundurowych. - To niesamowita okazja, żeby wzajemnie się od siebie uczyć. Chcemy pokazać, że jesteśmy gościnnym, otwartym i tolerancyjnym regionem. Można powiedzieć, że chcemy sprawdzić się w boju – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


18-04-2017

Zostań specjalistą ds. winiarstwa i ekożywności!

Technik agrobiznesu z innowacją pedagogiczną ekożywność i winiarstwo to nazwa nowego kierunku, na jakim będą mogli kształcić się od nowego roku szkolnego uczniowie technikum w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Będzie to możliwe dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak.


13-04-2017

Solanin dla młodych

Wsparcie samorządu województwa na organizację Offowego Festiwalu Filmowego Solanin oraz możliwość włączenia młodych Lubuszan w działania z nim związane to główny temat rozmowy marszałek Elżbiety Anny Polak z Grzegorzem Potęgą – dyrektorem imprezy. Samorząd od kilku lat wspiera organizację festiwalu. Do tej pory przekazano wsparcie w wysokości 96 tys. zł.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -