Aktualności

17-07-2017

Młodzi wzięli milion!

1 mln zł - na taką kwotę opiewa Budżet Inicjatyw Obywatelskich, który w ramach projektu „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe” przeznaczony został na realizację pomysłów młodych Lubuszan. – Wpłynęły 653 wnioski. To efekt promocji, ale także wyraźny sygnał, że jest zapotrzebowanie na tego typu działania. Aktywność młodych ludzi, na którą tak narzekaliśmy z pewnością wynikała także z braku możliwości dofinansowania. Teraz to się zmienia – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak. Wysokość dotacji w ramach BIO to maksymalnie 5 tys. zł.


03-07-2017

Rekordowa rekrutacja na kierunek lekarski!

To już trzecia rekrutacja na kierunek lekarski na Uniwersytecie Zielonogórskim. W tym roku uczelnia planuje przyjąć kolejnych 60 studentów studiów stacjonarnych. Do tej pory chęć studiowania w Zielonej Górze wyraziło 3.145 osób. O jedno miejsce walczy 58 chętnych! - To pokazuje, że uruchomienie kierunku lekarskiego było strzałem w dziesiątkę - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak, która o przyszłości wydziału rozmawiała z dziekanem prof. Agnieszka Zembroń-Łacny, prodziekanami Ewą Skorupką i dr Pawłem Jarmużkiem.


30-06-2017

Lubuskie Lato Filmowe otwarte na młodych!

Młodzi amatorzy kina wzięli udział w warsztatach z przedstawicielami Szkoły Filmowej z Łodzi podczas 46. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie. Była to nagroda w konkursie filmowym przeprowadzonym na FB. Laureatki konkursu: Aleksandra Dulat z miejscowości Płoty, Agnieszka Łozowska z Siedliska i Hanna Wdziękońska z Zielonej Góry były zachwycone zajęciami. – Lubuskie Lato Filmowe to jedna z wizytówek naszego regionu, dlaczego nie włączyć w nie młodych! - przekonuje Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego, inicjatorka konkursu.


27-06-2017

Spotkanie informacyjne dla młodych firm

5 lipca 2017 r. o godzinie 10:00 w sali 224 na pierwszym piętrze w budynku Fizjoterapii Zamiejscowego Wydziału Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie, przy ulicy Estkowskiego 13 odbędzie się spotkanie informacyjne dla młodych firm na temat preferencyjnych warunków uczestnictwa w misjach gospodarczych w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Ułatwienia dla młodych przedsiębiorców zakłada program Młodzi On-Life z inicjatywy marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak.

 


23-06-2017

Znamy zwycięzców konkursu dla młodych filmowców!

Wolni słuchacze podczas warsztatów z udziałem przedstawicieli Szkoły Filmowej z Łodzi podczas 46. Lubuskiego Lata Filmowego - wyłonieni. Udział w zajęciach jest nagrodą w zakończonym konkursie filmowym na FB. Post na profilu Młodzi On-Life miał prawie 2 600 odbiorców. Inicjatorką włączenia młodych w Lubuskie Lato Filmowe jest Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.


16-06-2017

Budżet Inicjatyw Obywatelskich – ruszył nabór wniosków!

Ruszył nabór wniosków do Budżetu Inicjatyw Obywatelskich. W ramach inicjatywy, której pomysłodawczynią jest marszałek Elżbieta Anna Polak, lubuska młodzież może starać się o mikrodotacje w wysokości 5 tys. zł na realizację swoich pomysłów. Operatorem wartego 1 mln zł projektu jest Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych.


16-06-2017

Konkurs dla młodych filmowców!

Chcesz poczuć się jak na planie filmowym? Ogłaszamy konkurs na Facebooku Młodzi On-Life, w którym nagrodą jest udział w warsztatach z przedstawicielami Szkoły Filmowej w Łodzi podczas 46. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie!. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się od najlepszych, jak wygląda strona artystyczna i techniczna kina. Inicjatorką włączenia młodych w Lubuskie Lato Filmowe jest Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.


09-06-2017

Młodzi na start

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się spotkanie informacyjne na temat Budżetu Inicjatyw Obywatelskich – Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe, które odbyło się 9 czerwca w Gorzowie Wlkp. Prowadził je przedstawiciel operatora projektu – Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu wzięła udział Anna Synowiec, radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, przewodnicząca komisji ds. młodzieży. Inicjatorką budżetu jest marszałek Elżbieta Anna Polak.


07-06-2017

Konkurs na blog w ramach kampanii 'Europa w moim Regionie'

Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie na blog „UE w moim regionie”, w którym nagrodą jest wyjazd do Brukseli na szkolenie dziennikarskie podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Zgłoszenia można przesyłać do 27 czerwca.


07-06-2017

„Widzisz. Nie zgadzaj się!. REAGUJ!” - wyniki

„Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!” to tytuł konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego, którego celem było promowanie właściwych postaw oraz uwrażliwienie mieszkańców województwa lubuskiego w szczególności ludzi młodych – na konieczność reagowaniach w sytuacjach, kiedy są świadkami prowadzenia lub zamiaru prowadzenia pojazdów mechanicznych przez osoby po spożyciu alkoholu.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -