Aktualności

18-09-2018

Teatralnie o patriotyzmie

Czym jest obywatelskość i jaka jest rola jednostki w nowoczesnym społeczeństwie? Na te pytania postarają się odpowiedzieć rycerze, którzy zapraszają do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Aktorzy  przeniosą młodzież do roku 1241. Wszystko za sprawą lekcji obywatelskich organizowanych w ramach samorządowych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To nie koniec atrakcji! Gorzowski teatr zaprasza na warsztaty i quiz wiedzy o Panu Tadeuszu.


12-09-2018

Kolejne projekty dla młodych - tym razem w Kłodawie

Patriotyczny konkurs plastyczny oraz festyn historyczny. To kolejne ciekawe akcje w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych w gminie Kłodawa. 16 września na boisku sportowym w Różankach odbędzie się festyn, a OSP w Santocku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym. Inicjatorem budżetu na inicjatywy młodych jest marszałek Elżbieta Anna Polak.


05-09-2018

Śpiewająco lub poetycko o niepodległości

Śpiewająco i poetycko rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w konkursie "Samorządowa Niepodległa ". Śmiałkowie będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach: muzycznej i literackiej, a efektem tej rywalizacji mają być piosenki lub pieśni patriotyczne albo wiersze o tej samej tematyce. Na zwycięzców obu kategorii czekają atrakcyjne nagrody! Konkurs jest organizowany przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. w ramach samorządowych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodleglości.


05-09-2018

Niepodległościowe warsztaty modowe

Stowarzyszenie Manufaktura i gorzowska projektantka mody Natalia Ślizowska zapraszają kreatywną młodzież w wieku od 12 do 18 lat na bezpłatne modowe warsztaty, na których powstanie kolekcja ubiorów inspirowana tematyką niepodległościową. Warsztaty będą odbywać się przez 3 miesiące, a ich zakończeniem będzie wyjątkowy pokaz mody. To kolejny projekt w ramach budżetu obywatelskiego Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe. Pomysłodawcą specjalnej puli dla młodych jest marszałek Elżbieta Anna Polak.


10-08-2018

Muzyka, młodość, niepodległość

Macie zespół muzyczny? Chcecie poprzez muzykę uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? To projekt dla Was! Zapraszamy młodzieżowe kapele do udziału w Lubuskim Niepodległościowym Przeglądzie Zespołów Muzycznych. Do wygrania kasa dla zespołu, nagranie profesjonalnego singla, możliwość występu na żywo i atrakcyjne nagrody! Przegląd jest organizowany w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych. - Niepodległość jest wszędzie, także w muzyce - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak, inicjatorka lubuskiego programu dla młodzieży.

 


18-07-2018

Młodzi dla Buchałowa

Zajęcia artystyczne, sportowe, taneczne - a to wszystko związane z historią niepodległości Polski. Tak będzie podczas darmowych wakacyjnych zajęć w Buchałowie. Stowarzyszenie "Młodzi Potrafią" otrzymało dofinansowanie na ten cel z budżetu województwa lubuskiego. Tym samym ruszają pierwsze projekty dofinansowane w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych.


18-07-2018

Milion dla młodych – trwa podpisywanie umów

Różnego rodzaju warsztaty, filmy, zawody sportowe, a nawet festyny - wszystko z motywem przewodnim rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Te wydarzania organizowane są przez młodzież i dla młodzieży. – 100 projektów na 100-lecie odzyskania niepodległości. W ten sposób aktywizujemy młodych Lubuszan. Oni mają mnóstwo pomysłów, a przy ich realizacji potrzebują naszego wsparcia – tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Realizatorzy działań na rzecz młodzieży w regionie podpisują umowy.


17-07-2018

Przyszli lekarze dostają stypendia od marszałka

Zakończył się nabór wniosków o pomoc materialną dla studentów kierunków lekarskich. O stypendia lubuskiego marszałka ubiegało się 61 kandydatów z całej Polski! Wszyscy dostaną 2 tys. zł „na rękę” miesięcznie. – Te stypendia pozwolą nam na pokrycie deficytu lekarzy w Lubuskiem. Dzisiejsi studenci za kilka lat podejmą pracę w tutejszych szpitalach. Zatem inwestycja w stypendia zwróci nam się z nawiązką – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


16-07-2018

Aktywne wakacje w Lubuskiem

Wakacje to czas błogiego lenistwa. My namawiamy jednak do aktywności. W Lubuskiem powodów jest kilka. 500 jezior zachęca do uprawiania sportów wodnych. Siłownie pod chmurką kuszą chcących zadbać o tężyznę fizyczną, a lasy i parki przyciągają miłośników wycieczek. – U nas nie można się nudzić! Potwierdzają to sami Lubuszanie, którzy jak wynika z badań są najbardziej aktywni w Polsce, udowadniając jednocześnie, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Rekrutacja na kierunek lekarski: 40 osób na jedno miejsce!
14-07-2018

Rekrutacja na kierunek lekarski: 40 osób na jedno miejsce!

Aż 40 kandydatów ubiega się o jeden indeks na studia stacjonarne na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Zielonogórskim. To już czwarty nabór na medycynę na UZ. – Po raz kolejny przekonujemy się, że warto było zainwestować w Wydział Lekarski. Nie tylko zadbaliśmy o przygotowanie infrastruktury, ale też dofinansowujemy działalność kierunku. My już dziś myślimy o studentach, którzy w przyszłości będą naszymi lekarzami – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!