Aktualności

Otwarcie warsztatów gastronomicznych  w Szprotawie
01-02-2019

Otwarcie warsztatów gastronomicznych w Szprotawie

1 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie odbyło się uroczyste otwarcie warsztatów. Zadanie zostało dofinansowane w ramach RPO - Lubuskie 2020. Celem projektu była poprawa infrastruktury kształcenia zawodowego o profilu gastronomicznym. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.  


Stypendia sportowe marszałka
31-01-2019

Stypendia sportowe marszałka

- Nie ma lepszego wychowania, niż wychowanie przez sport. To coś więcej niż tylko przysłowiowe zdrowie. To przede wszystkim rozwijanie swoich pasji, walka ze słabościami oraz motywacja do pokonywania przeszkód – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Zarząd województwa podjął uchwałę w sprawie przyznania stypendiów sportowych za osiągnięte wyniki sportowe. W ramach naboru trwającego od 3 do 21 grudnia 2018 r. do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 146 wniosków z 32 klubów i stowarzyszeń sportowych.


Samo nie zagra, zaangażuj się! (wideo)
30-01-2019

Samo nie zagra, zaangażuj się! (wideo)

- Jeśli będziecie robić to co wszyscy, to osiągniecie to co wszyscy. Jestem przekonana, że jesteście wyjątkowi. Jesteście potencjałem naszego regionu i chciałabym, abyście wybrali dla siebie taką wyjątkową drogę dla geniuszy, którzy rozmnażają swoje talenty – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. 30 stycznia br. w zielonogórskiej Palmiarni odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych, twórczych i artystycznych Marszałka Województwa Lubuskiego na rok szkolny 2018/2019.


09-01-2019

Lubuskie dla młodych w 2019 roku

Budżet obywatelski, cała gama stypendiów dla uczniów i studentów, program edukacji prawnej i obywatelskiej, program rozwoju szkolnictwa wyższego. To tylko niektóre elementy kampanii Młodzi On-Life zainagurowanej już w 2016 roku. - Nie zwalniamy tempa! Wręcz przeciwnie, teraz stawiamy na rozwój młodego społeczeństwa obywatelskiego - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak, inicjatorka programu. - Młodzi zeszli z kanapy i o to chodziło! Inspirują nas pomysłami - dodaje marszałek.


18-12-2018

Młodzi dziennikarze nagrodzeni

Podczas Sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego 17 grudnia poznaliśmy laureatów konkursu na najciekawszą relację dziennikarską z V Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego, który odbył się 5 listopada br. 


26-11-2018

Niepodległościowy pokaz mody

24 listopada w Gorzowie Wlkp. odbył się nietypowy pokaz mody. Młodzież, która brała udział w warsztatach z projektantką Natalią Ślizowską, zaprezentowała swoje ubiory na scenie. Uczestnicy pokazu mogli także posłuchać ciekawej prelekcji o roli kobiet w niepodległej Polsce. Był to finał projektu "Niepodległość to my" realizowanego w ramach Lubuskich Niepodegłościowych Inicjatyw Młodzieżowych. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Manufaktura.


Lekcja biologii w plenerze
09-11-2018

Lekcja biologii w plenerze

Fundacja Talpa otrzyma 7 tys. zł na realizację projektu pn. „Lekcja biologii w plenerze”. Zadanie publiczne polega na zakupie wiaty drewnianej przez Fundację Talpa. Nowa wiata stanie w gospodarstwie rybackim, w miejscowości Wojnowo.


06-11-2018

Tydzień Patriotyczny w II LO w Gorzowie

Już po raz kolejny w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp. odbędzie się Tydzień Patriotyczny. Społeczność szkolna świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach Tygodnia Patriotycznego odbędzie się wiele imprez, a wśród nich dwie sztandarowe, czyli VII Przegląd Pieśni Patriotycznej i XXIII Bal Niepodległościowy, na którym przeniesiemy się w czasie, do lat 20., świętując w strojach z epoki. Oba projekty są dofinansowane z budżetu województwa lubuskiego.
 


Sejmik Młodzieżowy (wideo)
05-11-2018

Sejmik Młodzieżowy (wideo)

Już po raz piąty uczniowie lubuskich szkół wcielili się w role radnych wojewódzkich. 5 listopada br. odbył się V Lubuski Sejmik Młodzieżowy. Mottem przewodnim były słowa Cypriana Kamila Norwida: „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”. O działaniach skierowanych do młodych realizowanych przez województwo lubuskie mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. - Stawiamy na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, abyście brali sprawy w swoje ręce - podkreślała.


Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018: Młodość i innowacje
11-10-2018

Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018: Młodość i innowacje

Młodzi pokazali pasję i kreatywność, a nieco starsi spojrzeli w przyszłość rozmawiając o innowacyjnej firmie. Trwa Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018, na który złożyły się m.in. panele dotyczące siły młodych i nowoczesnego przedsiębiorstwa. W rozmowach, które odbyły się w Filharmonii Zielonogórskiej wzięła udział marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!