Aktualności

Rozmawiali o przyszłości Polski i regionu
18-01-2019

Rozmawiali o przyszłości Polski i regionu

Samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju rozmawiali w Nowej Soli na temat aktualizacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 oraz Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego. - Rozmawiamy o przyszłości, którą razem tworzymy. My, samorządowcy, mamy olbrzymie możliwości, aby wykorzystać potencjały regionu i likwidować deficyty, aby żyło nam się lepiej w regionie - mówiła rozpoczynając spotkanie marszałek Elżbieta Anna Polak.10-01-2019

Omówiono strategiczne cele i priorytety

W czwartek 10 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu do spraw aktualizacji i wdrażania Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego, powołanego przez marszałek Elżbietę Annę Polak. Nowa strategia będzie obowiązywała w latach 2020-30.


02-01-2019

Powstał zespół strategicznych ekspertów

Decyzją marszałka woj. lubuskiego został powołany Zespół ds. aktualizacji i wdrażania Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego. W jego skład wchodzą przedstawiciele instytucji zajmujących się gospodarką, rynkiem pracy, polityką społeczną, statystyką i finansami. - Żeby osiągać cele, trzeba mieć plan. Dlatego tak ważne jest dla nas wsparcie eksperckie przy aktualizacji Strategii. Nie wystarczy wiedzieć co chcemy osiągnąć, trzeba jeszcze wiedzieć jak to zrobić – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


TAK dla Parku Technologii Kosmicznych
12-12-2018

TAK dla Parku Technologii Kosmicznych

Marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę partnerstwa na rzecz realizacji projektu „Park Technologii Kosmicznych”. - Celem jest stworzenie wiodącego ośrodka przemysłowo – badawczego inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz innowacyjnego przemysłu w województwie lubuskim – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Media Trip szlakiem Odry (wideo)
23-06-2018

Media Trip szlakiem Odry (wideo)

W Lubuskiem odbywa się Media Trip dla przedstawicieli mediów Polski Zachodniej. Program związany jest z Rokiem Rzeki Odry 2018 r. Na zaproszenie marszałek Elżbiety Anny Polak dziennikarze biorą udział w rejsie galarami Odrą i Obrzycą z Cigacic do Górzykowa. - Jesteśmy spadkobiercami cywilizacji Odry. Staramy się czerpać z tego dziedzictwa kulturowego jak najwięcej i być godnymi spadkobiercami Odry. Dlatego zbudowaliśmy 4 porty. W jednym z nich właśnie jesteśmy – mówiła  marszałek witając gości. 


24-04-2018

Lubuskie przystąpiło do Platformy Bioregionów

Lubuskie przystąpiło do inicjatywy pn. „Bioregiony centralnej i Wschodniej Europy". Porozumienie w tej sprawie parafowała Marszałek Elżbieta Anna Polak. – Ta inicjatywa doskonale wpisuje się w obszar „Zielona Gospodarka” – jedną z trzech inteligentnych specjalizacji regionu lubuskiego, a także w naszą misję, czyli budowę zielonej krainy nowoczesnych technologii – wyjaśnia marszałek. Do inicjatywy przystąpiło 11 polskich województw oraz węgierski samorząd województwa Csongrad.


20-04-2018

Polskę Zachodnią oplecie Blue Velo

Marszałek Elżbieta Anna Polak wspólnie z marszałkami Śląska, Opolszczyzny, Dolnego Śląska i Zachodniego Pomorza, podpisała we Wrocławiu List intencyjny w sprawie budowy Odrzańskiej Trasy Rowerowej Blue Velo. Trasa o długości ponad 1.000 km biec będzie szlakiem Odry - od Sudetów do Bałtyku. - Mam nadzieję, że zanim przejdę na emeryturę ta trasa będzie ukończona, ale już dziś musimy zacząć trenować. Ja już zaczęłam - powiedziała marszałek.


Coraz bliżej budowy Parku Technologii Kosmicznych
28-02-2018

Coraz bliżej budowy Parku Technologii Kosmicznych

Realnych kształtów nabiera budowa Parku Technologii Kosmicznych w Lubuskiem. Prace nad tym projektem ruszyły w 2017 roku - 30 maja ówczesny minister rozwoju, teraz premier, zgodził się na rozszerzenie Kontraktu Terytorialnego o budowę Parku Technologii Kosmicznych – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak, która przedstawiła warianty finansowania inwestycji. Samorząd jest jednym z partnerów projektu obok: Uniwersytetu Zielonogórskiego, firmy Hertz oraz Centrum Badań Kosmicznych.


26-02-2018

Ocena realizacji Strategii Rozwoju Regionu

Radni województwa zapoznali się z oceną Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego za lata 2012-2017. Podczas obrad zaprezentowany został stan realizacji 25 priorytetów inwestycyjnych. Celem głównym postawionym w SRWL jest wykorzystanie potencjałów województwa lubuskiego do wzrostu jakości życia, dynamizowania konkurencyjnej gospodarki, zwiększenia spójności regionu oraz efektywnego zarządzania jego rozwojem.


Lubuskie spogląda w kosmos
13-02-2018

Lubuskie spogląda w kosmos

Powstanie Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. inż. Tadeuszem Kuczyńskim oraz prorektorem ds. rozwoju prof. Andrzejem Pieczyńskim. Uczelnia ma być jednym z wiodących partnerów projektu.-  Podstawą rozwoju nowoczesnych technologii jest współpraca nauki z biznesem. Uniwersytet może wesprzeć ten projekt zapleczem infrastrukturalnym jak i kadrowym – mówi marszałek.


Zapisz się do naszego newslettera!