Aktualności

Spotkanie ws. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej
23-03-2017

Spotkanie ws. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej

23 marca w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie w ramach Zespołu Roboczego ds. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej, poświęcone rozwojowi współpracy ośrodków akademickich i przedsiębiorców Polski Zachodniej w celu komercjalizacji wiedzy. Dyskusja dotyczyła możliwości nowej aktywności regionów Polski Zachodniej w ramach współpracy ośrodków akademickich i transferu wiedzy do biznesu, szczególnie roli centrów transferu technologii.


Zespół roboczy ds. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej
16-02-2017

Zespół roboczy ds. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej

Województwo Lubuskie objęło w obecnym półroczu przewodnictwo w Zespole roboczym ds. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej 2020. 17 lutego 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zespołu pod przewodnictwem dyrektora Biura Rozwoju Regionu Macieja Nowickiego. W spotkaniu uczestniczyła Renata Calak - zastępca dyrektora Departamentu Strategii Rozwoju w Ministerstwie Rozwoju.


Lubuskie chce renegocjacji Kontraktu Terytorialnego
06-02-2017

Lubuskie chce renegocjacji Kontraktu Terytorialnego

Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął stanowisko w sprawie renegocjacji Kontraktu Terytorialnego (KT) ze stroną rządową. Zobacz TUTAJ Dotyczy ono realizacji projektów klastrowych z obszaru energetyki, a także projektów z zakresu kultury spośród 15 rekomendowanych przez zarząd. - Lubuskie powinno wykorzystać możliwość pełnej realizacji Kontraktu i dlatego zwracamy się do Ministerstwa Rozwoju z propozycją renegocjacji zapisów – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Marszałek z wojewodą o interesach regionu
14-12-2016

Marszałek z wojewodą o interesach regionu

Marszałek Elżbieta Anna Polak i wojewoda Władysław Dajczak spotkali się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Tematem ponad godzinnego spotkania były m.in. najważniejsze przedsięwzięcia inwestycyjne zapisane w Kontrakcie Terytorialnym oraz dalsza współpraca między wojewodą a marszałkiem. - Myślę, że będziemy mówić jednym głosem o najważniejszych dla regionu sprawach - mówiła marszałek podczas briefingu prasowego. - Na wiele tematów mamy podobne spojrzenie - podkreślał wojewoda.


Jednym głosem o polityce spójności po 2020 roku
23-11-2016

Jednym głosem o polityce spójności po 2020 roku

Polityka spójności po roku 2020 - to główny temat obrad XXXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP, które odbywa się w dniach 22-23 listopada w Kołobrzegu i jest częścią odbywającego się tam także Konwentu Marszałków. Członkowie zgromadzenia przyjęli stanowisko.  - W tej sprawie ważny jest jeden wspólny, silny głos a nie 16 głosów – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, argumentując konieczność jednomyślnego przyjęcia stanowiska.


Lubuskie obiekty kultury z pozytywną opinią ministerstwa
24-10-2016

Lubuskie obiekty kultury z pozytywną opinią ministerstwa

Sześć lubuskich projektów z zakresu kultury z 15 rekomendowanych przez zarząd województwa do Kontraktu Terytorialnego otrzymało pozytywną opinię Ministerstwa Kultury i ma szansę na realizację. - Cieszymy się, bo to są projekty o dużym znaczeniu dla regionu. Poproszono nas o uzupełnienie fiszki projektów i teraz czekamy na ostateczną decyzję Ministerstwa Rozwoju. Mam nadzieję, że wszystkie wybrane projekty otrzymają dofinansowanie –  komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zachodnie regiony na marginesie
21-10-2016

Zachodnie regiony na marginesie

W dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" ukazała się relacja z Debaty Marszałków Polski Zachodniej. Kluczowe projekty Strategii Rozwoju Polski Zachodniej 2020 oraz miejsce województw Polski Zachodniej w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - to główne tematy debaty, która odbyła się 13 października br. w urzędzie marszałkowskim. Spotkanie współorganizowane było przez dziennik „Rzeczpospolita”.


Rada ds. Rozwoju Regionu
19-10-2016

Rada ds. Rozwoju Regionu

Stanowisko województwa lubuskiego w sprawie projektu Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, założenia polityki młodzieżowej województwa oraz informacja na temat sytuacji szkolnictwa wyższego w regionie, a także  plan zagospodarowania przestrzennego województwa to główne tematy posiedzenia Rady ds. Rozwoju Województwa Lubuskiego. - Musimy podjąć wspólne stanowisko, bo stawką jest Lubuska Racja Stanu - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


Debata Marszałków Polski Zachodniej
13-10-2016

Debata Marszałków Polski Zachodniej

Kluczowe projekty Strategii Rozwoju Polski Zachodniej 2020 oraz miejsce województw Polski Zachodniej w Strategii  na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - to główne tematy debaty marszałków, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim. - Rozmawiamy dziś, na jakim etapie jest realizacja Strategii Rozwoju Polski Zachodniej, która została przyjęta w kwietniu 2014 roku przez rząd polski. Jest to dokument dla nas tutaj na zachodzie Polski niezwykle ważny. Chcemy zbudować silny region - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Współorganizatorem debaty był dziennik „Rzeczpospolita”.
Uroczyste podpisanie umowy z PWSZ w Sulechowie
30-09-2016

Uroczyste podpisanie umowy z PWSZ w Sulechowie

29 września br. w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie wicemarszałek Romuald Gawlik oraz prof. dr hab. inż. Marian Miłek – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie podpisali umowę w sprawie udzielenia dotacji podmiotowej dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -