Technologiczne Dzieciaki

Warsztaty_edycja 2017
Warsztaty „Technologiczne Dzieciaki” to podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów, w którą młodzi Lubuszanie wybiorą się w dniach 12-13 grudnia. Dzięki akcji uczniowie będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami poprzez wspólną, twórczą zabawę i eksperymentowanie. Pomoże to w rozwijaniu wyobraźni oraz kreatywności, pobudzi do poznawania świata, a przede wszystkim nauczy analitycznego i logicznego myślenia. Warsztatom już teraz towarzyszy konkurs plastyczny„Kreatywne Dzieciaki”.

Celem Konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego jest kształcenie umiejętności wykorzystania komputera do zaprojektowania plakatu oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności uczniów.

Do konkursu zgłaszane mogą być prace w dwóch kategoriach:

- kategoria obejmująca klasy I-II Konkurs plastyczny: przygotowanie projektu plakatu pod hasłem „Robot”,

- kategoria obejmująca klasy III-V: przygotowanie projektu plakatu pod hasłem „Technologiczne Dzieciaki” z wykorzystaniem hasła w projekcie.

Termin przesyłania prac konkursowych do dnia 03.12.2017r.

Szczegółowe  informacje o konkursie można znaleźć na stronie: www.technologiczedzieciaki.plWarsztaty_edycja 2016
W niezwykłą podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów zaprosiliśmy 15 grudnia 2016 r. dzieci z lubuskich szkół podstawowych. Zabawy z robotem Bee-Bot, robotyka dla juniora, zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i komputerów to tylko niektóre z atrakcji. - Nowoczesne technologie, zwłaszcza te informatyczne towarzyszą nam każdego dnia.

W naszym regionie lubuskim, mamy wizję: że Lubuskie to zielona kraina nowoczesnych technologii, to nas szczególnie zobowiązuje - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Wydarzenie odbyło się w związku z Tygodniem Edukacji Informatycznej (5-11 grudnia 2016 r.).  

Celem wydarzenia było zapoznanie młodych mieszkańców województwa z najnowszymi technologiami oraz przedstawienie w jaki sposób mogą one nam posłużyć w codziennym życiu, nauce lub w zabawie. - Zaprosiliśmy was, żebyście mogli się dowiedzieć czegoś więcej o tych nowoczesnych technologiach. Możecie się także dowiedzieć, czy Internet jest bezpieczny. Niestety w cyberprzestrzeni też się dzieją  różne rzeczy, niekoniecznie dobre. Bardzo trzeba uważać, jak korzystamy z Internetu - mówiła do młodych Lubuszan marszałek Elżbieta Anna Polak.

Warsztaty były połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą nauką i zabawą. Podczas spotkania dzieci miały okazję wziąć udziału w trzech różnych tematycznie warsztatach, gdzie wspólnie z osobą prowadzącą zajęcia zbudowały robota oraz zdobyły wiedzę na temat mechaniki i praw fizyki. Wykonywały doświadczenia, wzięły udział w multimedialnej lekcji, przeprowadziły eksperymenty z suchym lodem. Poznały krok po kroku tajniki przygotowania i produkcji filmów animacyjnych.

W ramach warsztatów przedstawiciel Policji przeprowadził rozmowę na temat cyberprzestępczości „Bezpieczny Internet”.

W warsztatach udział wzięli firmy: Image Recording Solutions Sp. z o.o., Mały Inżynier, BRICKS 4 KIDZ, Young Digital Planet SA.

Warsztat 1                                                                                                        

Prowadzący: Image Recording Solutions Sp. z o.o.

Opis: Przeprowadzenie zajęć przyrodniczych: pomiar PH oraz temperatury. Prezentacja druku 3D.

Warsztat 2

Prowadzący: Image Recording Solutions Sp. z o.o.

Opis: Prezentacja druku 3D..

Warsztat 3

Prowadzący: Mały Inżynier

Opis: Wykonanie eksperymentów z suchym lodem, programowanie robotów Lego Mindstorms EV3, prezentacja programu do tworzenia gier i animacji komputerowych.

Warsztat 4

Prowadzący: BRICKS 4 KIDZ z siedzibą w Zielonej Górze

Opis: klasy I-II Budowa robota oraz wprowadzenie go w ruch.

klasy III - VI Movie Making - tworzenie animacji poklatkowej wykorzystując zbudowane przez siebie modele obsadzając w głównych rolach ulubionych bohaterów z różnych serii klocków Lego® (Star Wars, Harry Potter, Minecraft, Friends, City itd.

 

 Warsztat 5

Prowadzący: Young Digital Planet SA

Opis: klasa I-II Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z robotem Bee-Bot

klasa III-IV Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z programem Scratch
klasa V-VI Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z programem Appinventor, „A to ciekawe….” - pokaz nowinek technologicznych.

 

 Technologiczne dzieciaki

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 
 

Zapisz się do naszego newslettera!

g -