Technologiczne Dzieciaki

Warsztaty_edycja 2017
W dniach 12-13 grudnia 2017 r. odbyły się po raz kolejny Warsztaty pn. „Technologiczne Dzieciaki” zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Warsztaty rozpoczęły się od spotkania z robotem NAO, który śpiewa, tańczy i recytuje. Dzięki akcji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami poprzez wspólną, twórczą zabawę i eksperymentowanie. W rolę małych inżynierów wcieliło się 320 dzieci z lubuskich szkół. Impreza wpisała się w program obchodów w związku z Międzynarodowym Tygodniem Edukacji Informatycznej, odbywającym się w dniach 4-10 grudnia 2017 r.

W warsztatach udział wzięły firmy: Mały Inżynier, BRICKS 4 KIDZ, Orange, TurboKids, Uniwersytet Zielonogórski.

Warsztatom towarzyszył ogłoszony w listopadzie konkurs plastyczny „Kreatywne Dzieciaki”, którego celem było kształcenie umiejętności wykorzystania komputera do zaprojektowania plakatu oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności uczniów.

Do konkursu zgłoszono prace w dwóch kategoriach:

- kategoria obejmująca klasy I-II Konkurs plastyczny: pod hasłem „Robot”,

- kategoria obejmująca klasy III-V: pod hasłem „Technologiczne Dzieciaki”

Więcej informacji o konkursie (prezentacja zwycięskich prac) i warsztatach: www.technologicznedzieciaki.pl

 

Technologiczne dzieciaki 2017

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 
  

 

 Warsztaty_edycja 2016
W niezwykłą podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów zaprosiliśmy 15 grudnia 2016 r. dzieci z lubuskich szkół podstawowych. Zabawy z robotem Bee-Bot, robotyka dla juniora, zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i komputerów to tylko niektóre z atrakcji. - Nowoczesne technologie, zwłaszcza te informatyczne towarzyszą nam każdego dnia.

W naszym regionie lubuskim, mamy wizję: że Lubuskie to zielona kraina nowoczesnych technologii, to nas szczególnie zobowiązuje - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Wydarzenie odbyło się w związku z Tygodniem Edukacji Informatycznej (5-11 grudnia 2016 r.).  

Celem wydarzenia było zapoznanie młodych mieszkańców województwa z najnowszymi technologiami oraz przedstawienie w jaki sposób mogą one nam posłużyć w codziennym życiu, nauce lub w zabawie. - Zaprosiliśmy was, żebyście mogli się dowiedzieć czegoś więcej o tych nowoczesnych technologiach. Możecie się także dowiedzieć, czy Internet jest bezpieczny. Niestety w cyberprzestrzeni też się dzieją  różne rzeczy, niekoniecznie dobre. Bardzo trzeba uważać, jak korzystamy z Internetu - mówiła do młodych Lubuszan marszałek Elżbieta Anna Polak.

Warsztaty były połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą nauką i zabawą. Podczas spotkania dzieci miały okazję wziąć udziału w trzech różnych tematycznie warsztatach, gdzie wspólnie z osobą prowadzącą zajęcia zbudowały robota oraz zdobyły wiedzę na temat mechaniki i praw fizyki. Wykonywały doświadczenia, wzięły udział w multimedialnej lekcji, przeprowadziły eksperymenty z suchym lodem. Poznały krok po kroku tajniki przygotowania i produkcji filmów animacyjnych.

W ramach warsztatów przedstawiciel Policji przeprowadził rozmowę na temat cyberprzestępczości „Bezpieczny Internet”.

W warsztatach udział wzięli firmy: Image Recording Solutions Sp. z o.o., Mały Inżynier, BRICKS 4 KIDZ, Young Digital Planet SA.

Warsztat 1                                                                                                        

Prowadzący: Image Recording Solutions Sp. z o.o.

Opis: Przeprowadzenie zajęć przyrodniczych: pomiar PH oraz temperatury. Prezentacja druku 3D.

Warsztat 2

Prowadzący: Image Recording Solutions Sp. z o.o.

Opis: Prezentacja druku 3D..

Warsztat 3

Prowadzący: Mały Inżynier

Opis: Wykonanie eksperymentów z suchym lodem, programowanie robotów Lego Mindstorms EV3, prezentacja programu do tworzenia gier i animacji komputerowych.

Warsztat 4

Prowadzący: BRICKS 4 KIDZ z siedzibą w Zielonej Górze

Opis: klasy I-II Budowa robota oraz wprowadzenie go w ruch.

klasy III - VI Movie Making - tworzenie animacji poklatkowej wykorzystując zbudowane przez siebie modele obsadzając w głównych rolach ulubionych bohaterów z różnych serii klocków Lego® (Star Wars, Harry Potter, Minecraft, Friends, City itd.

 

 Warsztat 5

Prowadzący: Young Digital Planet SA

Opis: klasa I-II Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z robotem Bee-Bot

klasa III-IV Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z programem Scratch
klasa V-VI Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z programem Appinventor, „A to ciekawe….” - pokaz nowinek technologicznych.

 

 Technologiczne dzieciaki

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 
 

Zapisz się do naszego newslettera!