Aktualności

23-05-2019

XVI Homelskie Forum Ekonomiczne oraz XX Międzynarodowa Wystawa „Wiosna w Homlu”.

Na zaproszenie Homelskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego Republiki Białorusi, w dniach 23-25 maja br. delegacja lubuska weźmie udział w XVI Homelskim Forum Ekonomicznym oraz w XX Międzynarodowej Wystawie „Wiosna w Homlu”.


Francja: Lubuska delegacja odwiedza Le lot
13-05-2019

Francja: Lubuska delegacja odwiedza Le lot

Trwa oficjalna wizyta lubuskiej delegacji w zaprzyjaźnionym Departamencie Le lot. Regiony współpracują ze sobą już od kilkunastu lat m.in. w zakresie wymiany kulturalnej i gospodarczej. Wyjazdowi przewodniczy członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


09-05-2019

Międzynarodowa konferencja na Uniwersytecie Zielonogórskim

W dniach 8-12 maja 2019 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim odbywa się II Międzynarodowa Konferencja „Europa Środkowo-Wschodnia: Wojna jako problem współczesnego świata - teoria, praktyka, kulturowe konteksty”.


17-04-2019

6. Dni Skandynawskie

Serdecznie zapraszamy do udziału w 6. edycji Dni Skandynawskich. To największa w kraju aktywna i interdyscyplinarna platforma współpracy pomiędzy Polską i Skandynawią. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 14-19 maja 2019 r. w Szczecinie. 


Obrady Zgromadzenia Ogólnego ŚKT-EUWT
10-04-2019

Obrady Zgromadzenia Ogólnego ŚKT-EUWT

9 kwietnia br. w Rijece (Republika Chorwacji) odbyło się VIII Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej z ograniczoną odpowiedzialnością (ŚKT-EUWT z o.o.), które po raz ostatni otworzył członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak. Nowym przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego został wybrany dr Maciej Zathey, dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego, przewodniczący Zespołu ds. jakości powietrza i efektywności energetycznej na Dolnym Śląsku.


O polsko-niemieckiej współpracy regionalnej
04-04-2019

O polsko-niemieckiej współpracy regionalnej

3 kwietnia br. członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak uczestniczył w XXXVIII posiedzeniu Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej w Kołobrzegu. Wysłuchał sprawozdania Grupy Roboczej Transport działającej przy Komitecie, a także informacji na temat stanu  wdrażania umów dotyczących współpracy polsko-niemieckiej w ratownictwie medycznym.


Pierwsza wizyta Ambasador Republiki Słowenii
20-03-2019

Pierwsza wizyta Ambasador Republiki Słowenii

Urząd Marszałkowski odwiedziła dziś Ambasador Republiki Słowenii w RP - Božena Forštnarič Boroje. Gościa podjął członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak. Była to pierwsza wizyta ambasador w województwie lubuskim. Podczas spotkania zaprezentowano specyfikę naszego regionu, potencjał gospodarczy, edukacyjny i turystyczny. Rozmawiano m.in. o wymianie handlowej między Polską a Słowenią oraz możliwej współpracy międzyregionalnej.


18-03-2019

Wernisaż niemieckich fotografów pt. „Postrzeganie świata przez światopogląd”

W sobotę,16 marca 2019 r. odbył się w Pałacu w Wiechlicach wspólny wernisaż niemieckich fotografów z Berlina: Beaty Lau i Udo Lauera pt. „Postrzeganie świata przez światopogląd”.


13-03-2019

Integracja osób przebywających na terenie województwa lubuskiego spoza UE

13 marca 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie Dyrektorów Departamentów UMWL w sprawie zadań nakierowanych na integrację obcokrajowców z Polakami w województwie lubuskim.


08-03-2019

Spotkanie robocze polskich i niemieckich koordynatorów inicjatywy „Partnerstwo Odry”

W dniu 7 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się pierwsze z trzech planowanych w tym roku spotkanie robocze polskich i niemieckich  koordynatorów inicjatywy „Partnerstwo Odry”, w związku z przygotowaniami do kolejnego, VII Szczytu Politycznego Partnerstwa Odry, które odbędzie się w drugiej połowie 2020 roku w Województwie Lubuskim. Nasz region po raz pierwszy wystąpi w roli gospodarza Szczytu.


Zapisz się do naszego newslettera!