Aktualności

Lubuskie przyrodą zachwyca
16-08-2018

Lubuskie przyrodą zachwyca

16 sierpnia br. w Landtagu Saksońskim otwarto wystawę pn. „Lubuskie przyrodą zachwyca”. Wystawę zorganizowano z okazji jubileuszu 10-lecia międzyregionalnej współpracy partnerskiej między Województwem Lubuskim i Wolnym Państwem Saksonia. Obejmuje 31 fotografii, przedstawiających unikalne i atrakcyjne miejsca Lubuskiego. W uroczystości wzięli udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz.


09-08-2018

Spotkanie z przedstawicielami SPD z Berlina i Brandenburgii

W dniu 8 sierpnia br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami SPD  z Berlina i Brandenburgii. W spotkaniu udział wzięli Tadeusz Jędrzejczak Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Radosław Brodzik Dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz Bogusław Wontor. Stronę niemiecką reprezentowali Pan dr Jürgen Murach i Peter Nowak z SPD.


08-08-2018

Sekretarz Stanu Martin Gorholt - gościem Pol'and'Rock Festival 2018 w Kostrzynie nad Odrą

Sekretarz Stanu, Szef Brandenburskiej Kancelarii Stanu, Martin Gorholt wziął udział w uroczystym otwarciu 24. edycji PolAndRock Festivalu w Kostrzynie nad Odrą (dawnego Przystanku Woodstock), które miało miejsce 2 sierpnia 2018 r.


13-07-2018

Kolejne ważne zadania polsko - niemieckie

W dniu 12 lipca 2018 r. odbyło się spotkanie robocze p. Radosława Brodzika, Dyrektora Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej z p. Reinerem Kneifelem-Haverkampem, szefem referatu ds. europejskiej polityki gospodarczej i finansowej w Ministerstwie Gospodarki i Energii Brandenburgii.


23-06-2018

Kraj Liberecki regionem partnerskim Lubuskiego

Marszałek Elżbieta Anna Polak i Hetman Kraju Libereckiego (Republika Czeska) Martin Půta podpisali w Zielonej Górze umowę o współpracy między regionami. Uroczystość odbyła się podczas Sesji Sejmiku Woj. Lubuskiego zwołanej z okazji obchodów Święta Województwa. – Zaczynamy od dzisiaj dobrą kartę współpracy z czeskimi przyjaciółmi, bo jest nam do siebie po prostu blisko – mówiła marszałek Polak.


Regiony partnerskie świętują z nami!
23-06-2018

Regiony partnerskie świętują z nami!

Przyjaciele województwa lubuskiego z regionów partnerskich po raz kolejny nas odwiedzili, aby  wziąć udział w Święcie Województwa. Gości powitała marszałek Elżbieta Anna Polak. - Witam naszych przyjaciół w najpiękniejszym regionie. Łączy nas Lubuskie, to hasło rozpoczynającego się Święta Województwa, ale także doskonałe motto dzisiejszego spotkania - podkreślała.


Lubuskie z nowym regionem partnerskim!
21-06-2018

Lubuskie z nowym regionem partnerskim!

Do grona regionów partnerskich Województwa Lubuskiego dołączyła Wojwodina. Dokument o współpracy z serbską prowincją podpisano dziś (21.06) w urzędzie marszałkowskim. - Umowa jest efektem wielomiesięcznej pracy. Bardzo się cieszę, że województwo lubuskie  w wyniku swojej atrakcyjności i naszych starań zyskało kolejnego partnera w Europie – mówił członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak, który podpisał porozumienie.


07-06-2018

Polsko-Niemieckie Dni Mediów

220 uczestników debat i warsztatów Polsko-Niemieckich Dni Mediów i blisko 40 gości z Polski i Niemiec, którzy wzięli udział w konferencji w Stralsundzie. Zwycięzcy Polsko-Niemieckiej Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego 2018 to: Jacek Harłukowicz (Prasa), Jan Pallokat (Radio), Ingo Dell (Telewizja); Friederike Witthuhn i Peter Schmidt („Dziennikarstwo na Pograniczu“). W nowej kategorii Multimedia /Online zwyciężyła praca Eweliny Karpińskiej-Morek.


„Lubuskie zachwyca” we Wrocławiu
06-06-2018

„Lubuskie zachwyca” we Wrocławiu

Do końca sierpnia można podziwiać we Wrocławiu wystawę „Lubuskie zachwyca”. Związana jest ona z 10-leciem współpracy Województwa Lubuskiego i Wolnego Państwa Saksonii. Wystawa prezentuje atrakcyjne miejsca w Lubuskiem: regionalne winnice, z których słynie nasz region oraz szlak pałaców i dworów.


05-06-2018

Interreg Polska-Saksonia: Lubuskie projekty znów z dofinansowaniem

Ostatnie posiedzenie komitetu czuwającego nad realizacją programu Interreg Polska-Saksonia zaowocowało kolejną lista przyjętych projektów. Nie brakuje wśród nich inicjatyw, których partnerem są podmioty z województwa lubuskiego. Za sprawą decyzji komitetu do naszego regionu trafi ok. 1,2 mln euro. – Dzięki ciężkiej pracy udaje nam się przy każdej okazji pozyskać środki z unijnej puli. To efekt współpracy z sąsiadami oraz podejmowanych działań - mówił podczas dzisiejszej (05.06) konferencji członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


Zapisz się do naszego newslettera!