Aktualności

Polsko-chorwacka wymiana doświadczeń
12-10-2017

Polsko-chorwacka wymiana doświadczeń

Już po raz czwarty w dniach 11-14 października spotykają się przedstawiciele regionów Polski i Chorwacji, aby dzielić się doświadczeniami i zacieśniać dobre relacje. Gospodarzem Forum jest Toruń. Marszałek Elżbieta Anna Polak była moderatorem dyskusji w temacie "Turystyka biznesowa jako czynnik rozwoju regionów". Ponadto przedstawiciele regionów rozmawiają m.in. o wyzwaniach stojących przed samorządem oraz korzyściach płynących z transgraniczności.


12-10-2017

Lubuskie z wizytą w Mołdawii

Lubuska delegacja, z członkiem zarządu Tadeuszem Jędrzejczakiem na czele, odwiedziła Kiszyniów (Mołdawia). W trakcie kilkudniowej wizyty Lubuszanie m.in. wzięli udział w obchodach Dnia Miasta Kiszyniów. W programie wyjazdu znalazło się równiez miejsce na spotkania z lokalnymi władzami.


12-10-2017

Lubuskie promowało się w Brukseli

Przez Trzy dni w Brukseli odbywała się XV edycja „Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast”. To największe wydarzenia w Europie dotyczące polityki regionalnej i miejskiej, w którym każdego roku bierze udział kilka tysięcy osób z różnych krajów. Współorganizatorem imprezy jest m.in. Województwo Lubuskie, które odpowiadało za jeden z oficjalnych warsztatów. Urząd Marszałkowski reprezentował członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


Podsumowanie misji w Kazachstanie
05-10-2017

Podsumowanie misji w Kazachstanie

- To była ciekawa wymiana doświadczeń - tak o misji w Kazachstanie, mówili przedsiębiorcy, którzy w niej uczestniczyli. 5 października podczas konferencji prasowej w Gorzowie Wlkp. podsumowali efekty wyjazdu. O celach współpracy zagranicznej Województwa Lubuskiego mówił członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


Dzieci z Lwowa w Lubuskiem
03-10-2017

Dzieci z Lwowa w Lubuskiem

Od poniedziałku (03.10) w naszym regionie przebywa 20-osobowa grupa dzieci ukraińskich z obwodu lwowskiego, bezpośrednio dotkniętych konfliktem rosyjsko-ukraińskim (m.in. dzieci żołnierzy i wolontariuszy). Młodzi goście mają od 8 do 15 lat i przyjechali do województwa lubuskiego na zaproszenie marszałek Elżbiety Anny Polak. Dziś (04.10) odwiedzili palmiarnię w Zielonej Górze, gdzie przywitał ich członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.
Z wizytą w Serbii
29-09-2017

Z wizytą w Serbii

Lubuska delegacja, której przewodził członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak, odwiedziła Serbię, a dokładnie Prowincję Autonomiczną Wojwodina. Kilkudniowy wyjazd był okazją do rozmów w zakresie współpracy biznesowej, uczelni wyższych oraz parków naukowo-technologicznych, a także wymiany doświadczeń w pozyskiwaniu środków unijnych. Lubuska delegacja odwiedziła Serbię na zaproszenie Igora Mirovica, Prezydenta Rządu Prowincji Autonomicznej Wojwodiny.


Kierunek - Rumunia, cel - wymiana doświadczeń
11-09-2017

Kierunek - Rumunia, cel - wymiana doświadczeń

W dniach 6-10 września br. lubuska delegacja wzięła udział w wizycie studyjnej w Rumunii. W pierwszym dniu uczestnicy spotkali się z właścicielami Winnicy Budureasca, gdzie odbyły się warsztaty.  Jednocześnie zaprezentowano proces produkcji, począwszy od wzgórz pełnych krzewów winnych, poprzez ich zbiór, aż do momentu butelkowania.


Misja Kazachstan zakończona
09-09-2017

Misja Kazachstan zakończona

Lubuscy przedsiębiorcy już w Polsce. W sobotę zakończyła się kilkudniowa misja gospodarcza lubuskich firm do Kazachstanu. Program pobytu był bardzo rozbudowany i objął m.in. spotkania z kazachskimi przedsiębiorstwami, udział w forum gospodarczym i specjalistycznych targach. Przedsiębiorcom towarzyszyła delegacja radnych województwa lubuskiego.


O lubusko-francuskiej współpracy
07-09-2017

O lubusko-francuskiej współpracy

Wymiana doświadczeń w zakresie polityki społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki senioralnej, współpraca gospodarcza oraz w zakresie rolnictwa to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak oraz członka zarządu Tadeusza Jędrzejczaka z przebywającą w regionie lubuskim delegacją z partnerskiego regionu francuskiego Le Lot, której przewodniczy Serge Rigal – Prezydent Rady.


Europa Wschodnia i Azja nawiązują kontakty
07-09-2017

Europa Wschodnia i Azja nawiązują kontakty

Ponad 30 przedstawicieli samorządów i firm komunalnych z Gruzji, Azerbejdżanu, Litwy, Łotwy, Estonii, Kazachstanu i Ukrainy uczestniczyło w spotkaniu z marszałek woj. lubuskiego Elżbietą Anną Polak, którego tematem były atuty gospodarcze i inwestycyjne regionu. Goście z Europy Wschodniej i Azji przebywają w Zielonej Górze na zaproszenie prezesa firmy LUG SA Ryszarda Wtorkowskiego.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -