Aktualności

12-01-2018

Trzecie spotkanie polskich i niemieckich koordynatorów inicjatywy "Partnerstwo Odry"

W dniu 11 stycznia 2018 r. w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu miało miejsce trzecie spotkanie polskich i niemieckich koordynatorów inicjatywy "Partnerstwo Odry", przygotowujące do kolejnego, VI Szczytu Politycznego. Dyskutowano o tematyce Szczytu oraz o treściach, jakie powinien zawierać komunikat - wspólne oświadczenie uczestników Szczytu na temat znaczenia współpracy regionów Partnerstwa Odry dla stosunków polsko-niemieckich i wspólnego życia w Europie.


12-01-2018

Spotkanie noworoczne w Saksońskim Biurze Łącznikowym we Wrocławiu

W dniu 10 stycznia lutego 2018 r.  odbyło się w Saksońskim Biurze Łącznikowym we Wrocławiu spotkanie noworoczne.


08-12-2017

40 tys. zł na małe granty dla organizacji pozarządowych

Województwo Lubuskie prowadzi działalność w sferze zadań publicznych z zakresu integracji europejskiej we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Priorytetowe obszary zadań publicznych określane są corocznie w Programie współpracy. W 2018 roku Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej na realizację zadań publicznych z zakresu integracji europejskiej przeznaczy 40 tys. zł. Całość kwoty zostanie rozdysponowana przez Zarząd Województwa Lubuskiego z pominięciem otwartego konkursu ofert (małe granty).


Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat
15-11-2017

Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat

W dniach 16-17 listopada br. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbywa się konferencja naukowa pt. „Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat”, w której uczestniczy członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak. - Zarząd województwa jest zainteresowany tym, jak będzie wyglądała scena polityczna po wyborach w Niemczech, dlatego że współpraca z Saksonią i Brandenburgią jest dla nas strategiczna - mówił członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


 Kongres Towarzystw Polsko-Niemieckich
13-11-2017

Kongres Towarzystw Polsko-Niemieckich

Członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak reprezentował Województwo Lubuskie podczas XXVI Federalnego Kongresu Towarzystw Polsko-Niemieckich. Kongres odbywał się w Poczdamie, w siedzibie Parlamentu Brandenburgii, w dniach 10 – 12 listopada pod hasłem „Sąsiedztwo w środku Europy”.


08-11-2017

Coraz bliżej umowy o współpracy

Lubuska delegacja pod przewodnictwem członka zarzadu Tadeusza Jędrzejczaka oraz przewodniczącego sejmiku Czesława Fiedorowicza odwiedziła Czechy. Wczorajsza (08.11) wizyta w Libercu odbyła się na zaproszenie Martina Půty Hetmana Kraju Libereckiego. Spotkanie było kolejnym etapem przygotowującym oba regiony do podpisania umowy o współpracy.


Pierwsza wizyta lubuskich przedsiębiorców w Hainan
30-10-2017

Pierwsza wizyta lubuskich przedsiębiorców w Hainan

Województwo Lubuskie i Prowincję Hainan łączy 11  lat współpracy partnerskiej. Na gruncie tych dobrych relacji przyszedł czas na zacieśnianie współpracy gospodarczej. Możliwości są ogromne. Przedsiębiorcy, którzy biorą udział w misji gospodarczej do Chin, zorganizowanej przez urząd marszałkowski są gotowi do współpracy na wielu płaszczyznach. Na spotkaniach z udziałem przedstawicieli administracji prowincji Hainan, szukali potencjalnych partnerów.


27-10-2017

Staże w Sztokholmie

Sekretariat Rady Państw Morza Bałtyckiego (Council of Baltic Sea States) z siedzibą w Sztokholmie (Szwecja) ogłasza dwa otwarte nabory na staże


Misja gospodarcza do Korei - dzień czwarty
27-10-2017

Misja gospodarcza do Korei - dzień czwarty

Lubuscy przedsiębiorcy, przebywający na misji gospodarczej w Korei spotkali się z przedstawicielem koreańskiego stowarzyszenia importerów KOIMA, Joong-hyun Jough. Przedstawił on możliwości współpracy oraz zaprosił do odwiedzenia targów, które tradycyjnie odbywają się w Seulu co roku w czerwcu.


Misja gospodarcza do  Korei - dzień trzeci
26-10-2017

Misja gospodarcza do Korei - dzień trzeci

Wizyta na targach KOMAF w Goyang na przedmieściach Seulu zdominowała trzeci dzień pobytu lubuskich przedsiębiorców w Korei. Po raz kolejny mieli oni okazję zobaczyć najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne zastosowane w przemyśle. Mogli też nawiązać kontakty biznesowe z firmami działającymi w interesujących ich branżach.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -