Aktualności

27-09-2018

Lubuska delegacja odwiedziła Wojwodinę

Członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak przewodził wizycie delegacji, która odwiedziła Wojwodinę. Serbska prowincja od czerwca jest regionem partnerskim województwa lubuskiego. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego m.in. wzięli udział w targach kooperacyjnych i zachęcali do wspólnych działań na polu gospodarczym.


Spotkanie z przedstawicielami Prowincji Hainan
21-09-2018

Spotkanie z przedstawicielami Prowincji Hainan

Członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak wziął udział w prezentacji miasta Sanya, drugiego co do wielkości miasta w naszym regionie partnerskim Prowincji Hainan. Chiński partner naszego regionu prezentował się 20 września w Warszawie. Przypomnijmy, że współpraca obydwu regionów trwa nieprzerwanie od 2004 roku. 


18-09-2018

Europejski Szczyt Regionów w ramach 10. Europejskiego Szczytu Innowacji

w nawiązaniu do inicjatywy "Regions4Cohesion" - Polityki Spójności dla wszystkich regionów UE, Dolna Austria organizuje 28 listopada br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli: Europejski Szczyt Regionów w ramach 10. Europejskiego Szczytu Innowacji


11-09-2018

Z Serbami o kulturze i rolnictwie

W dniach 8 -10 września 2018 roku delegacja serbska w składzie: Vuk Radojevic - Sekretarz w Prowincjonalnym Sekretariacie Rolnictwa, Gospodarki Wodnej i Leśnictwa Prowincji Autonomicznej Wojwodiny oraz Mladen Petkovic – asystent, odwiedziła województwo lubuskie.


Dzieci z Białorusi w Lubuskiem
10-09-2018

Dzieci z Białorusi w Lubuskiem

W ramach współpracy regionalnej pomiędzy Województwem Lubuskim a Obwodem Homelskim Republiki Białoruś, w dniach 10-16.09 2018 r. gościmy na wypoczynku 23-osobową grupę sportowców (pływaków) z Centrum Rezerwy Olimpijskiej w Żłobinie w wieku od 9 do 18 lat, wraz z dwoma opiekunami-trenerami.


28-08-2018

Rozmowy w sprawie przyszłości Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Trwa wizyta lubuskie delegacji w Brukseli. Pod przewodnictwem Tadeusza Jędrzejczaka, Członka Zarządu Województwa prowadzone są rozmowy w sprawie przyszłości Europejskiej Współpracy Terytorialnej. W delegacji bierze udział również Radosław Brodzik Dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej EWT. W pierwszym dniu wizyty omówiona została m.in. współorganizacja wydarzenia w czasie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2018 w Brukseli.


16-08-2018

Z wizytą w Kraju Nitrzańskim

Lubuska delegacja, której przewodził członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak, odwiedziła Kraj Nitrzański (Słowacja), gdzie wzięła udział w targach Agrokomplex. Głównym celem wizyty (15-17 sierpnia) były rozmowy na temat dalszego rozwoju współpracy międzyregionalnej. Dotyczyły one m.in.: szkolnictwa wyższego, promocji gospodarczej i turystycznej, rolnictwa oraz wymiany kulturalnej.


Lubuskie przyrodą zachwyca
16-08-2018

Lubuskie przyrodą zachwyca

16 sierpnia br. w Landtagu Saksońskim otwarto wystawę pn. „Lubuskie przyrodą zachwyca”. Wystawę zorganizowano z okazji jubileuszu 10-lecia międzyregionalnej współpracy partnerskiej między Województwem Lubuskim i Wolnym Państwem Saksonia. Obejmuje 31 fotografii, przedstawiających unikalne i atrakcyjne miejsca Lubuskiego. W uroczystości wzięli udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz.


09-08-2018

Spotkanie z przedstawicielami SPD z Berlina i Brandenburgii

W dniu 8 sierpnia br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami SPD  z Berlina i Brandenburgii. W spotkaniu udział wzięli Tadeusz Jędrzejczak Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Radosław Brodzik Dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz Bogusław Wontor. Stronę niemiecką reprezentowali Pan dr Jürgen Murach i Peter Nowak z SPD.


08-08-2018

Sekretarz Stanu Martin Gorholt - gościem Pol'and'Rock Festival 2018 w Kostrzynie nad Odrą

Sekretarz Stanu, Szef Brandenburskiej Kancelarii Stanu, Martin Gorholt wziął udział w uroczystym otwarciu 24. edycji PolAndRock Festivalu w Kostrzynie nad Odrą (dawnego Przystanku Woodstock), które miało miejsce 2 sierpnia 2018 r.


Zapisz się do naszego newslettera!