Aktualności

Lubuskie z nowym regionem partnerskim!
21-06-2018

Lubuskie z nowym regionem partnerskim!

Do grona regionów partnerskich Województwa Lubuskiego dołączyła Wojwodina. Dokument o współpracy z serbską prowincją podpisano dziś (21.06) w urzędzie marszałkowskim. - Umowa jest efektem wielomiesięcznej pracy. Bardzo się cieszę, że województwo lubuskie  w wyniku swojej atrakcyjności i naszych starań zyskało kolejnego partnera w Europie – mówił członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak, który podpisał porozumienie.


07-06-2018

Polsko-Niemieckie Dni Mediów

220 uczestników debat i warsztatów Polsko-Niemieckich Dni Mediów i blisko 40 gości z Polski i Niemiec, którzy wzięli udział w konferencji w Stralsundzie. Zwycięzcy Polsko-Niemieckiej Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego 2018 to: Jacek Harłukowicz (Prasa), Jan Pallokat (Radio), Ingo Dell (Telewizja); Friederike Witthuhn i Peter Schmidt („Dziennikarstwo na Pograniczu“). W nowej kategorii Multimedia /Online zwyciężyła praca Eweliny Karpińskiej-Morek.


„Lubuskie zachwyca” we Wrocławiu
06-06-2018

„Lubuskie zachwyca” we Wrocławiu

Do końca sierpnia można podziwiać we Wrocławiu wystawę „Lubuskie zachwyca”. Związana jest ona z 10-leciem współpracy Województwa Lubuskiego i Wolnego Państwa Saksonii. Wystawa prezentuje atrakcyjne miejsca w Lubuskiem: regionalne winnice, z których słynie nasz region oraz szlak pałaców i dworów.


05-06-2018

Interreg Polska-Saksonia: Lubuskie projekty znów z dofinansowaniem

Ostatnie posiedzenie komitetu czuwającego nad realizacją programu Interreg Polska-Saksonia zaowocowało kolejną lista przyjętych projektów. Nie brakuje wśród nich inicjatyw, których partnerem są podmioty z województwa lubuskiego. Za sprawą decyzji komitetu do naszego regionu trafi ok. 1,2 mln euro. – Dzięki ciężkiej pracy udaje nam się przy każdej okazji pozyskać środki z unijnej puli. To efekt współpracy z sąsiadami oraz podejmowanych działań - mówił podczas dzisiejszej (05.06) konferencji członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


Lubuska delegacja z wizytą na Białorusi
28-05-2018

Lubuska delegacja z wizytą na Białorusi

W dniach 24-28.05.2018 r. lubuska delegacja pod przewodnictwem członka zarządu Tadeusza Jędrzejczaka przebywała z wizytą w partnerskim regionie - obwodzie homelskim (Białoruś). Wśród uczestników byli także przedstawiciele branży budowlanej z naszego regionu. Najważniejszy punkt programu stanowił XV Homelskie Forum Ekonomiczne. W programie znalazły się także m.in. zwiedzanie XIX Międzynarodowej Wystawy „Wiosna w Homlu” oraz rozmowy i spotkania z przedstawicielami branży budowlanej.


Lubusko – brandenburskie rozmowy na szczycie (wideo)
22-05-2018

Lubusko – brandenburskie rozmowy na szczycie (wideo)

Tematyka kolejowa zdominowała rozmowy Zarządu Województwa Lubuskiego z władzami Kraju Związkowego Brandenburgia, które odbyły się w Urzędzie Miasta Guben (Niemcy). Poruszono także tematy polityki spójności, funduszy transgranicznych, ochrony środowiska, polityki rolnej, turystyki i wydarzeń kulturalnych. Stronie niemieckiej przewodniczył premier Brandenburgii dr Dietmar Woidke, a stronie polskiej - członek zarządu województwa lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak.


21-05-2018

Współpracujemy z Chinami na wielu płaszczyznach

Przyjazd kilkudziesięciu przedsiębiorców z Prowincji Hainan (Chińska Republika Ludowa) do Zielonej Góry, to bezpośredni efekt misji gospodarczych, w których dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego wzięli udział przedsiębiorcy z naszego regionu. Przedsiębiorcy z województwa lubuskiego współpracują z Chinami na wielu płaszczyznach – inwestują, importują oraz eksportują. 


16-05-2018

Chińska misja gospodarcza w Zielonej Górze

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego organizuje spotkanie biznesowe z grupą przedsiębiorców z naszego regionu partnerskiego – chińskiej Prowincji Hainan. Spotkanie rozpocznie się w dniu 22 maja (wtorek), o godz. 09.00 w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


11-05-2018

Konkurs Interreg-MEM

16.04.2018 rozpoczął się Konkurs Interreg-MEM, którego organizatorem jest Centrum Projektów Europejskich – Wspólny Sekretariat Programu Współpracy Interreg Polska- Saksonia 2014-2020.


26-04-2018

W dniu 25 kwietnia br. odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego spotkanie z przedstawiciele Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonia

W dniu 25 kwietnia br. odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego spotkanie z przedstawiciele Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonia, reprezentowanym przez Uwe Behnischa – Dyrektor Biura Łącznikowego. Biuro Współpracy Zagranicznej reprezentował Dyrektor Radosław Brodzik.


Zapisz się do naszego newslettera!