Wydarzenia

07-01-2019

CKZiU w Międzyrzeczu z dofinansowaniem

Kolejną umowę na projekty z zakresu kultury i edukacji współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 podpisał członek zarządu województwa  Marcin Jabłoński. Całkowita kwota dofinansowania projektu powiatu międzyrzeckiego  to 1 207 206,25 zł.


20-12-2018

40-tka Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie

Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wlkp. ma już 40 lat. Z tej okazji 20 grudnia w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. W wydarzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz.


20-12-2018

Program Region Północ

19 grudnia br. na antenie Telewizji Teletop Gorzów wyemitowany ostatni w tym roku program Region Północ. Gościem programu był wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz.


20-12-2018

O kulturze w Gorzowie

19 grudnia w Gorzowie Wlkp. wicemarszałek wojewodztwa lubuskiego Łukasz Porycki spotkał się z dyrektorami lubuskich instytucji kultury z terenu północy regionu lubuskiego. Tematem spotkania były najważniejsze zadania i inwestycje w nadchodzącym roku, w tym działanie Instytutu Papuszy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.


18-12-2018

Lubuskie ma budżet na 2019 rok

Nastawiony na inwestycje, prospołeczny i obywatelski oraz - co ważne - z dużym zaangażowaniem środków unijnych. Taki jest przyszłoroczny budżet województwa lubuskiego, który przyjęli radni województwa 17 grudnia. - Czas na politykę społeczną w regionie. To będzie prawdziwy boom inwestycyjny – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak. Dochody zaplanowano na poziomie 475,8 mln zł, wydatki zaś na poziomie 541,7 mln zł, co daje deficyt na poziomie 66 mln zł. Za przyjęciem budżetu głosowało 18 radnych. Przeciw było 12.


14-12-2018

Gala Konkursu Lady D

14 grudnia br. poznaliśmy nazwiska laureatek 4 edycji konkursu „Lady D” imienia Krystyny Bochenek w województwie lubuskim. Celem konkursu jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Manufaktura z Gorzowa we współpracy z Biurem Poselskim Poseł RP Krystyny Sibińskiej. Konkurs swoim patronatem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak. Zadanie był współfinansowane z budżetu samorządu województwa lubuskiego.


05-12-2018

Szkolenie z rozliczania projektów

5 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbyło się szkolenie dla beneficjentów Europejskiego Funduszu Społecznego z rozliczania dotacji w ramach EFS. Organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego we współpracy z Ośrodkiem Adopcyjnym w Gorzowie Wlkp.


03-12-2018

Program Region Północ

30 listopada na antenie TV Teletop emitowano kolejny odcinek programu Region Północ, którego gościem był wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Jerzy Wierchowicz.


03-12-2018

Biała sobota - tym razem dla Panów

Kolejny sukces akcji profilaktycznej SPZOZ „Przychodni Dworcowej” w Gorzowie Wlkp. 1 grudnia marszałkowska placówka ochrony zdrowia zorganizowała Białą Sobotę szczególnie dedykowaną mężczyznom. Można było bezpłatnie wykonać badanie gruczołu krokowego w ramach ogólnopolskiej akcji Movember. Chętni ustawiali się na badanie już na godzinę przed rozpoczęciem. Całą akcję ze względu na duże zainteresowanie trzeba było przedłużyć.


30-11-2018

Wykłady dla rodzin adopcyjnych

O problemach rozwojowych dzieci adoptowanych i o Alkoholowym Zespole Płodowym, mówiła uczestnikom Seminarium w Gorzowie Wlkp., doktor psychologii klinicznej dziecka Teresa Jadczak-Szumiło. Organizatorem spotkania był Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wlkp.


Zapisz się do naszego newslettera!