Wydarzenia

Porozumienie dla Papuszy
20-03-2018

Porozumienie dla Papuszy

Gorzów doczekał się Instytutu Papuszy! - Dziś rodzi się bardzo ważny projekt. Udało się porozumieć dzięki uporowi i konsekwencji Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej z liderem Edwardem Dębickim na czele. Mamy Instytut Papuszy. To dowód na to, że my tutaj, w Lubuskiem, budujemy mosty i szanujemy różnorodność  – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystego podpisania porozumienia powołującego Instytut. Interesariuszami, obok samorządu i stowarzyszenia, są też miasto Gorzów i biblioteka wojewódzka.


20-03-2018

Eliminacje konkursu #konstytucja

Znamy laureatów eliminacji szkolnych w konkursie wiedzy o Konstytucji pod nazwą #konstytucja pod honorowym patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak. Do finału wojewódzkiego jury zakwalifikowało 10 filmów konkursowych. Ich autorzy zmierzą się 23 kwietnia na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie prezentując dodatkowe ustne wystąpienia. Laureaci pierwszego miejsca pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, nagrodą za drugie miejsce będzie wyjazd do Sejmu i Senatu. Eliminacje odbyły się w Gorzowie Wlkp.


Szkolenie ze studium wykonalności
16-03-2018

Szkolenie ze studium wykonalności

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza na szkolenia dotyczące. „Studium wykonalności: analiza finansowa i ekonomiczna – inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020”


W Gorzowie o ważnych sprawach kobiet
12-03-2018

W Gorzowie o ważnych sprawach kobiet

-My, kobiety, musimy być solidarne przeciwko głupocie i hipokryzji. Musimy być stanowcze i pełne determinacji w walce o prawa kobiet, konstytucję, wolność - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas 13. konferencji kobiet w Gorzowie Wlkp. Tym razem uczestnicy, bo wśród gości byli też panowie, rozmawiali o sytuacji w Polsce w kontekście 100-lecia przyznania praw wyborczych Polkom. Gospodynią konferencji była jak co roku Grażyna Wojciechowska, prezes Stowarzyszenia Czysta Woda. W foyer filharmonii stoisko Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. cieszyło się największą popularnością.


Skarby Ziemi Lubuskiej
08-03-2018

Skarby Ziemi Lubuskiej

Statuetkami "Zasłużony dla gorzowskiej archeologii" marszałek Elżbieta Anna Polak wyróżniła znalazców, którzy w latach 2016-2017 przekazali dla muzeum skarby archeologiczne i zostali za to nagrodzeni przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Jesteśmy spadkobiercami cywilizacji Odry. Bez historii nie pisze się przyszłości. Warto ją znać - mówiła podczas uroczystości w Zespole Ogrodowo-Willowym Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp.


Drogi ku Niepodległości
08-03-2018

Drogi ku Niepodległości

Historia polskiej tradycji niepodegłościowej to temat wystawy "Drogi ku Niepodległości", którą otwarto dla odwiedzających 7 marca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta  w Gorzowie Wlkp. W wydarzeniu wzięli udział wicemarszałek Romuald Gawlik, członek zarządu województwa lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz. Wystawa jest wpisana w kalendarz wydarzeń organizowanych przez urząd marszałkowski związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Akcja
08-03-2018

Akcja "Kobiety - kobietom" w Gorzowie Wlkp.

Ponad sto kobiet z północy regionu skorzystało z badań podczas marszałkowskej akcji "Kobiety - kobietom" we współpracy z SPZOZ Przychodnia "Dworcowa" w Gorzowie Wlkp. Za darmo można było wykonać cytologię, badanie słuchu, zdadać ciśnienie, czy BMI. Na wszystkie Panie czekały też kwiaty i upominki. - Takie akcje powinny być częściej - mówiły pacjentki. - I będą, nie tylko w stolicach regionu, ale także w każdym powiecie województwa lubuskiego - odpowiada marszałek Elżbieta Anna Polak.


Targi Edukacyjne w Gorzowie Wlkp.
06-03-2018

Targi Edukacyjne w Gorzowie Wlkp.

6 i 7 marca hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. odbywa się druga edycja Gorzowskich Targów Edukacyjnych „Szkoły i pracodawcy”. Głównym celem targów, organizowanych przez Urząd Miasta w Gorzowie Wlkp., jest przede wszystkim promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach kampanii Młodzi On-Life.


Z biskupem Pieronkiem w gorzowskiej lecznicy
05-03-2018

Z biskupem Pieronkiem w gorzowskiej lecznicy

Przekształcenie gorzowskiego szpitala w spółkę, budowa ośrodka radioterapii, problemy chorych na raka, a nawet krakowskie korzenie rodzinne - to tematy spotkania bp Tadeusza Pieronka z marszałek Elżbietą Anną Polak, poseł Krystyną Sibińską i władzami szpitala, które odbyło się w gorzowskiej lecznicy. Biskup odwiedził też chorych na oddziale hematologii i chorób rozrostowych układu krwiotwórczego.


Spotkanie z nowym dyrektorem gorzowskiej biblioteki
01-03-2018

Spotkanie z nowym dyrektorem gorzowskiej biblioteki

Sławomir Szenwald uchwałą Zarządu Województwa Lubuskiego z 27 lutego br. został powołany na dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Dziś oficjalnie nominację nowemu dyrektorowi wręczył wicemarszałek Romuald Gawlik.  


Zapisz się do naszego newslettera!

g -