Wydarzenia

19-06-2017

Budżet Inicjatyw Obywatelskich – ruszyło biuro konsultacyjne w Gorzowie

W Gorzowie Wlkp. przy ulicy Targowej 9, pokój 106 działa już Punkt Kontaktowy projektu Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe - Budżet Inicjatyw Obywatelskich. Grupy nieformalne i NGO mogą się tam dowiedzieć szczegółów związanych z obecnie prowadzonym naborem wniosków. Operator projektu – Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych – czeka na wnioski do 7 lipca. Pomysłodawczynią budżetu dla młodych jest Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.


19-06-2017

Szkolenie dla przedstawicieli małych i średnich firm

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Zachodnią Izbą Przemysłowo-Handlową zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Spotkanie odbędzie się 22 czerwca w Gorzowie Wlkp., a dotyczyć będzie środków na finansowanie potrzeb szkoleniowych przedsiębiorców.


19-06-2017

Młodzieżowa burza mózgów w Skwierzynie

Około 50-ciu osób wzięło udział w spotkaniu pod hasłem Akademia Lokalnych Patriotów – Młodzieżowe Rady Sołeckie na Start!. Podczas części warsztatowej młodzież z powiatu międzyrzeckiego opracowywała projekty, które mogliby zrealizować w ramach Budżetu Inicjatyw Obywatelskich- Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe. Co to za pomysły? Warsztaty taneczne, MMA, skate parki, obóz survivalowy i wiele innych. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja operatora projektu, czyli ZLOP oraz informacja o kampanii Młodzi On-Life, którą przedstawił Pełnomocnik ds. Koordynacji Programu Młodzi On-Life przy Wydziale Zamiejscowym Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp.


09-06-2017

Młodzi na start

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się spotkanie informacyjne na temat Budżetu Inicjatyw Obywatelskich – Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe projektu marszałek Elżbiety Anny Polak, które odbyło się 9 czerwca w Gorzowie Wlkp. Prowadził je przedstawiciel Zarządu Lubuskich Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu wzięła udział Anna Synowiec, radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, przewodnicząca komisji ds. młodzieży. Współorganizatorami spotkania był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. i Wydział Zamiejscowy Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp.


09-06-2017

Szkolenia z zamówień publicznych

6 czerwca w Zielonej Górze i 8 czewca w Gorzowie odbyły się szkolenia Prawo Zamówień Publicznych i zasady konkurencyjności w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Polityki Spójności w perspektywie finansowej 2014-2020. Wydarzenia były  zorganizowane przez Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Wojwództwa Lubuskiego.


08-06-2017

Od przedszkolaka do inżyniera

8 czerwca br. w Gorzowskiej Bibliotece odbyła się konferencja pod hasłem „Od przedszkolaka do inżyniera, czyli kto nam da skrzydła”. Uczestnicy próbowali znaleźć znak równości pomiędzy oczekiwaniami przedsiębiorców a aspiracjami i ambicjami uczniów oraz  studentów. W spotkaniu wziął udział Wiceprzewodniczący Sejmiku Mirosław Marcinkiewicz. Tego typu dyskusje wpisują się w kampanię Młodzi On-Life.


07-06-2017

Duże zainteresowanie funduszami!

Zainteresowanie spotkaniem informacyjnym w Gorzowie Wlkp. 7 czerwca, dotyczącym Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Pro Europa Viadrina, przerosło organizatorów. W informacji i promocji pomagał Wydział Zamiejscowy Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp.


07-06-2017

Lubuskie Smaki, i to jakie!

7 czerwca w Zespole Szkół Gastronomicznychw Gorzowie Wlkp. odbył się Lubuski Festiwal Smaków. To rywalizacja młodych kucharzy z całej Polski a także z Niemiec. Honorowy patronat nas imprezą objęła Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego. Podczas wydarzenia można było skorzystać z porad stoiska Młodzi On-Life Wydziału Zamiejscowego Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp.


06-06-2017

O pakiecie średnich miast, RPO i rewitalizacji

6 czerwca w Gorzowie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Pakietu Miast Średnich, aktualnych naborów w ramach RPO Lubuskie 2020 i dotacji dla gmin na program rewitalizacji. Uczestnikami byli przedstawiciele gmin z północy województwa lubuskiego.


06-06-2017

Najlepsi młodzi dziennikarze

37 tytułów napłynęło do konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego w roku szkolnym 2016/2017.Z roku na rok jest ich coraz więcej. Organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -