Wydarzenia

31-07-2017

Piknik Zdrowia po raz pierwszy w Gorzowie!

Park Róż przeżywał prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy północnej części regionu wiedzą, że w zdrowym ciele, zdrowy duch i z chęcią wzięli udział w I Lubuskim Pikniku Zdrowia w Gorzowie, który odbył się 30 lipca. Dopisała pogoda i bogata oferta bezpłatnych atrakcji i badań, do których ustawiały się kolejki. – Nie ma siedzenia na ławkach, wszyscy mamy dziś poćwiczyć, bo sport to zdrowie - zachęcała marszałek Elżbieta Anna Polak, inicjatorka wydarzenia.


31-07-2017

Marszałek gościem programu Region Północ

W piątek, 28 lipca br. marszałek Elżbieta Anna Polak była gościem programu samorządowego Region – Północ w telewizji Teletop.


25-07-2017

Lubuski Piknik Zdrowia w Gorzowie

30 lipca o godzinie 12:00 w Parku Róż w Gorzowie rozpocznie się Lubuski Piknik Zdrowia. Wydarzenie jest organizowane przez Wydział Zamiejscowy Urzędu z siedzibą w Gorzowie we współpracy z Departamentami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze oraz marszałkowskimi szpitalami i przychodniami. Podczas Pikniku będziemy promować zdrowy styl życia, aktywność fizyczną oraz prawidłowe odżywianie.


25-07-2017

Wydział Zamiejscowy Urzędu na Święcie Warty

22 lipca w Skwierzynie odbyła się kolejna edycja Święta Warty, podczas tegorocznych obchodów można było skorzystać z porad specjalistów Punktu Informacji Funduszy Europejskich działającego przy Wydziale Zamiejscowym Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Były informacje o dotacjach i konkursy z nagrodami.


24-07-2017

Zmiana siedziby Wydziału Zamiejscowego Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp.

1 sierpnia nastąpi zmiana siedziby Wydziału Zamiejscowego Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Adres nowej lokalizacji:

 

Wydział Zamiejscowy Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp.

ulica Mościckiego 6

66-400 Gorzów Wlkp.


13-07-2017

O Interregu podczas konferencji w Gorzowie Wlkp.

Aż 21 projektów zgłoszono do I osi priorytetowej w ramach Programu INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020. 9 projektów otrzyma dofinansowanie. O efektach pracy Komitetu Monitorującego Program, mówił członek zarządu województwa lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 13 lipca w Wydziale Zamiejscowym Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp.  


07-07-2017

Szpital w Gorzowie dostanie 17 mln zł na akceleratory!

Komitet Sterujący ds. koordynacji interwencji EFSI w ochronie zdrowia zatwierdził zmiany w planie działań Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – wśród inwestycji jest zakup akceleratorów do gorzowskiego Ośrodka Radioterapii. Koszt - 20 mln zł, z czego aż 17 mln będzie z POIiŚ. – To dopełnienie inwestycji, na którą silny akcent położył już wcześniej samorząd województwa dofinansowując budowę Ośrodka – komentuje Elżbieta Anna Polak, która jest członkiem Komitetu Sterującego.


07-07-2017

Jednogłośne wsparcie dla katedry w Gorzowie

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Radni zdecydowali o wsparciu działań na zabezpieczenie gorzowskiej katedry w kwocie 300 tys. zł. - Dziękuję radnym, że mimo przerwy wakacyjnej znaleźli czas na pracę, a także strażakom i wszystkim, którzy uratowali katedrę w Gorzowie, symbol naszego regionu lubuskiego - powiedziała marszałek Elżbieta Anna Polak.


07-07-2017

Pół miliona dla Akademii Gorzowskiej

Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał Akademii Gorzowskiej dotację 500 tys. zł na, m.in. utworzenie interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa na kierunku Bezpieczeństwo narodowe. – Uczelnie borykają się z problemem odpływu młodzieży. Dlatego przygotowaliśmy program adresowany do młodych. Jednym z jego elementów jest właśnie wspieranie naszych uczelni – mówiła podczas uroczystego podpisania umowy marszałek Elżbieta Anna Polak.


05-07-2017

Misje i dotacje dla młodych

5 lipca w Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych dotacjami na rozpoczęcie działalności gospodarczej i dla tych, którzy chcą wziąć udział w misjach gospodarczych w ramach kampanii Młodzi On-Life. Współorganizatorem spotkania był Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -