Wydarzenia

14-03-2019

Targi Edukacyjne w Gorzowie

Po raz trzeci  w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. zorganizowano Gorzowskie Targi Edukacyjne – „Szkoły i pracodawcy”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak. Celem targów było przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.


13-03-2019

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie

We wtorkowy poranek (12 marca) w Wydziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie zrobiło się tłoczno i głośno. Grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 w Gorzowie odwiedziła siedzibę wydziału.


08-03-2019

Kolejne miliony z Interreg trafią do Lubuskiego

W dniu 7 marca w Gorzowie Wielkopolskim  w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego  odbyła się konferencja prasowa Tadeusza Jędrzejczaka dotycząca transgranicznych projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Interreg VA BB-PL 2014-2020. Członek zarządu województwa  przedstawił opinii publicznej opis projektów, kwoty dofinansowania oraz zakres inwestycyjny i merytoryczny.


15-02-2019

Rusza kolejny etap modernizacji teatru w Gorzowie

14 lutego w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. wicemarszałek Łukasz Porycki uczestniczył w przekazaniu obiektu do kolejnego etapu modernizacji. Na spotkaniu obecny był dyrektor teatru Jan Tomaszewicz, Dariusz Mazowiecki właściciel firmy Drew-Plast  wykonującej roboty oraz Leonard Ruklisz sprawujący nadzór nad pracami.


14-02-2019

Posiedzenie prezydium ZIPH

Silna gospodarka – to od niej zaczyna się budowa dobrobytu regionu. Wiedzą o tym doskonale członkowie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Dziś w Gorzowie Wlkp. odbyło się posiedzenie prezydium ZIPH, w którym wziął udział Marcin Jabłoński – członek zarządu województwa lubuskiego. Głównym tematem spotkania była aktualna sytuacja gospodarcza w Lubuskiem oraz plany rozwojowe Izby na najbliższe lata.


14-02-2019

Gorzów Wlkp.: O potrzebach lubuskich samorządów

Trzy spotkania - jeden cel, czyli skuteczna współpraca. Członek zarządu Marcin Jabłoński spotkał się dziś w Gorzowie Wlkp. z samorządowcami z północy województwa. Była to kolejna szansa na poznania najpilniejszych potrzeb i problemów lokalnych włodarzy. Rozmowy były także okazją do wskazania obszarów, w których są możliwe wspólne działania.


07-02-2019

Dobiegniew: plany i wyzwania na 2019 r.

W siedzibie Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp. wicemarszałek  Łukasz Porycki spotkał się z burmistrz Dobiegniewa Sylwią Łaźniewską. Spotkanie było okazją do rozmów na temat działań inwestycyjnych gminy i wsparcia ze strony samorządu województwa, w szczególności przy projektach dotyczących infrastruktury społecznej.


07-02-2019

O wsparciu i pomocy dla pracowników z Ukrainy

O lepszym współdziałaniu i pomocy w rozwiązywaniu problemów ludności ukraińskiej na Ziemi Lubuskiej rozmawiano dziś (06.02.) w Wydziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp. Wicemarszałek Łukasz Porycki spotkał się z Darią Lukinową, specjalistą ds. obsługi obcokrajowców oraz Magdaleną Sielską ze Stowarzyszenia "Kobieta, Biznes, Rozwój"


07-02-2019

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

Z inicjatywy Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, we współpracy z Departamentem Infrastruktury Społecznej zorganizowano kolejne spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych. Tym razem w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyły się konsultacje dla przedstawicieli NGO z północnej części regionu. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Łukasz Porycki.


Porozumienie dot. Gorzowskiej Biblioteki Cyfrowej
06-02-2019

Porozumienie dot. Gorzowskiej Biblioteki Cyfrowej

6 lutego br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. dyrektor Sławomir Szenwald oraz dyrektor Muzeum Lubuskiego Ewa Pawlak podpisali porozumienie dotyczące współpracy przy tworzeniu „Gorzowskiej Biblioteki Cyfrowej”. W konferencji prasowej wziął udział wicemarszałek Łukasz Porycki.


Zapisz się do naszego newslettera!