Wydarzenia

19-06-2019

XV-lecie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

15 lat temu w Gorzowie Wlkp. powstał Wojewódzki Sąd Administracyjny. 17 czerwca br., z okazji jubileuszu zorganizowana została specjalna konferencja. W uroczystościach udział wziął członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak. Konferencja dotyczyła zagadnień reformy sądownictwa, a w szczególności sądownictwa administracyjnego.


19-06-2019

Wschodnia Strona Regionu

16 czerwca br., w Gorzowie Wlkp. na nadwarciańskim bulwarze odbył się Wojewódzki Dzień Kultury i Integracji Polsko – Ukraińskiej pn. „Wschodnia strona regionu”. Honorowym gospodarzem imprezy był członek zarządu, Tadeusz Jędrzejczak. Gościem specjalnym wydarzenia była Svitlana Krysa, kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady Ukrainy w RP.


09-05-2019

Gorzowski Gastronomik wśród lubuskich liderów europejskich

W tym roku świętujemy 15 lat Polski w UE. To świetna okazja, aby wskazać lubuskich liderów w wykorzystywaniu środków unijnych. Ich wyłonieniu służyły trzy konkursy ogłoszone przez Urząd Marszałkowski. – Nie byłoby tych wszystkich wspaniałych inwestycji, gdyby nie liderzy europejscy. To armia ludzi mających niesamowite pomysły, potrafiących pisać projekty i sięgać po pieniądze. Dzisiaj chcemy podziękować tym, którzy sięgają gwiazd i nie boją się wielkich wyzwań - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, która wspólnie z członkiem zarządu Marcinem Jabłońskim wręczyła nagrody zwycięzcom.


08-05-2019

MIĘDZYNARODOWY „TURNIEJ BARW” – GORZÓW WLKP.

W dniu 05 maja w Gorzowie Wlkp. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego „Turnieju barw” w piłce nożnej.  W imprezie zorganizowanej przez miejscowy Klub Sportowy Stilon Gorzów Prosupport, przy wsparciu miedzy innymi Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego udział wzięło 12 zespołów z dla rocznika 2008 i młodszych. Każdy zespół rozegrał 8 spotkań po 18min! Zwyciężył zespół DYNAMA MIŃSK, który przejechał 1000km, aby zagrać w lubuskim!


05-04-2019

O wdrażaniu gorzowskiego ZIT-u

Ponad 40 podpisanych umów na kwotę przekraczającą 164 mln zł. To liczby opisujące dotychczasowe efekty funkcjonowania gorzowskiego ZIT-u. Z jego przedstawicielami spotkał się dziś (05.04) członek zarządu Marcin Jabłoński.


14-03-2019

Targi Edukacyjne w Gorzowie

Po raz trzeci  w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. zorganizowano Gorzowskie Targi Edukacyjne – „Szkoły i pracodawcy”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak. Celem targów było przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.


13-03-2019

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie

We wtorkowy poranek (12 marca) w Wydziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie zrobiło się tłoczno i głośno. Grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 w Gorzowie odwiedziła siedzibę wydziału.


08-03-2019

Kolejne miliony z Interreg trafią do Lubuskiego

W dniu 7 marca w Gorzowie Wielkopolskim  w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego  odbyła się konferencja prasowa Tadeusza Jędrzejczaka dotycząca transgranicznych projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Interreg VA BB-PL 2014-2020. Członek zarządu województwa  przedstawił opinii publicznej opis projektów, kwoty dofinansowania oraz zakres inwestycyjny i merytoryczny.


15-02-2019

Rusza kolejny etap modernizacji teatru w Gorzowie

14 lutego w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. wicemarszałek Łukasz Porycki uczestniczył w przekazaniu obiektu do kolejnego etapu modernizacji. Na spotkaniu obecny był dyrektor teatru Jan Tomaszewicz, Dariusz Mazowiecki właściciel firmy Drew-Plast  wykonującej roboty oraz Leonard Ruklisz sprawujący nadzór nad pracami.


14-02-2019

Posiedzenie prezydium ZIPH

Silna gospodarka – to od niej zaczyna się budowa dobrobytu regionu. Wiedzą o tym doskonale członkowie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Dziś w Gorzowie Wlkp. odbyło się posiedzenie prezydium ZIPH, w którym wziął udział Marcin Jabłoński – członek zarządu województwa lubuskiego. Głównym tematem spotkania była aktualna sytuacja gospodarcza w Lubuskiem oraz plany rozwojowe Izby na najbliższe lata.


Zapisz się do naszego newslettera!