Wydarzenia

15-10-2018

10-lecie Lubuskiego Klastra Metaloweo

15 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblitece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala z okazji 10-lecia Lubuskiego Klastra Metalowego. Podczas wydarzenia wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz wręczył odznaczenia za zasługi dla województwa.


09-10-2018

Jak uzdrowić szpitale w sieci? (wideo)

Szefowie lubuskich jednostek ochrony zdrowia wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Sejmowej Komisji Zdrowia, które odbyło się w gorzowskim szpitalu. W spotkaniu udział wzięli byli ministrowie zdrowia Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. – To ludzie, którzy bardzo nam pomogli w sytuacji zapaści finansowej tego szpitala, którego długi sięgały 300 mln zł. Oni wyciągnęli do nas rękę. Po 5 latach musimy znowu prosić o pomoc. Nie można dalej brnąć w takie finansowanie ochrony zdrowia – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


Otwarcie rehabilitacji w Gorzowie (wideo)
09-10-2018

Otwarcie rehabilitacji w Gorzowie (wideo)

Kolejna inwestycja w gorzowskim szpitalu zakończona i oddana do użytku personelowi, a przede wszystkim pacjentom. Mowa o dziale rehabilitacji. – Szpital inwestuje, a to kolejny przykład. Chcemy, aby Lubuszanie mogli się leczyć w komfortowych warunkach – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak przecinając wstęgę. Marszałek towarzyszyli prezes Jerzy Ostrouch oraz byli ministrowie zdrowie, posłowie: Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. To dzięki ich decyzjom i ciężkiej pracy zarządu województwa szpital może się prężnie rozwijać.

 


03-10-2018

Gaudeamus w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie

Nowy rok akademicki w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie rozpoczęło 2 400 studentów. Inagurację rozpoczęto tradycyjnie mszą świętą, potem studenci i goście przemaszerowali odśpiewać gaudeamus w auli. Marszałek województwa lubuskiego podczas uroczystości reprezentował wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz.

 


27-09-2018

20-lecie gorzowskiego WOMP-u

Doświadczenia i nowe wyzwania w ochronie zdrowia pracujących - to tematy konferencji z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp. Podczas wydarzenia wręczono odznaki zasłużony dla województwa byłym i obecnym pracownikom placówki. Eksperci mówili m.in. o nowych chorobach cywilizacyjnych, których jest coraz więcej. W wydarzeniu wziął udział wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, Mirosław Marcinkiewicz.


26-09-2018

W Gorzowie o dotacjach z budżetu województwa i z UE

Ponad pół miliona na aktywizację osób niepełnosprawnych, 11 mln zł na nowe miejsca w przedszkolach i kolejny nabór na stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego - to tematy konferencji prasowej, która odbyła się w Gorzowie Wlkp. Organizacje pozarządowe i instytucje z północy regionu do aplikowania o środki zachęcali: wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz i przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich Sejmiku Województwa Lubuskiego, Anna Synowiec. O kryteriach konkursu na środki z PFRON mówił dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Jakub Piosik.


26-09-2018

Marsz im. prof. Religi w Bogdańcu

W niedzielę, 30 września 2018 r. w ramach Lubuskich Obchodów Światowego Dnia Serca odbędzie się VIII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi w Bogdańcu. Wydarzenie patronatem honorowym objęła marszałek Elżbieta Anna Polak.


26-09-2018

Marszałek dla Gorzowa w Radiu Plus

W środę, 26 września br., o godz. 17.00 w Radiu Plus Gorzów zostanie wyemitowana audycja „Marszałek dla Gorzowa”.


24-09-2018

Lubuskie Igrzyska Seniorów

21 września w Centrum Sportowo - Rehabilitacyjnym " Słowianka " w Gorzowie Wlkp. odbyły się Lubuskie Igrzyska Seniorów. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Manufaktura. W sportowej rywalizacji wzięły udział drużyny z całego regionu. Zadanie było współfinansowane z budżetu województwa lubuskiego.


19-09-2018

Szkolenie z pomocy publicznej

19 września w Gorzowie Wlkp. odbyło się szkolenie dla beneficjentów środków z UE dotyczące pomocy publicznej i dochodowości w projektach. Organizatorem spotkania był Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp.


Zapisz się do naszego newslettera!