Wydarzenia

Młodzież dla seniorów
13-12-2017

Młodzież dla seniorów

Młodzi aktorzy amatorzy oraz profesjonaliści z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. rozpoczęli turnee po województwie ze specjalnym spektaklem dla seniorów. Młodzież odwiedzi cztery domy pomocy społecznej w ramach projektu "Kultura dostępna".


Gorzowski Bieg Gwiazdkowy
12-12-2017

Gorzowski Bieg Gwiazdkowy

Już w najbliższą sobotę V GORZOWSKI BIEG GWIAZDKOWY. Miłośnicy biegania spotkają się  w Parku im. Mikołaja Kopernika w Gorzowie Wielkopolskim 16 grudnia 2017, dystans biegu 5 km. Wydarzenie jest współfinansowane przez Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego i współorganizowane przez Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp.


Nagrody Kulturalne Marszałka
12-12-2017

Nagrody Kulturalne Marszałka

8 grudnia br. w Lubuskim Muzeum im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Kulturalnych Marszałka Województwa Lubuskiego oraz nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu Złoty Dukat Lubuski. Nagrody Kulturalne Marszałka wręczył wicemarszałek Romuald Gawlik.


Duże zainteresowanie spotkaniem dla NGO
08-12-2017

Duże zainteresowanie spotkaniem dla NGO

Ponad 50 przedstawicieli trzeciego sektora wzięło udział w spotkaniu informacyjnym dla NGO w Gorzowie. Organizatorem wydarzenia był Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie we współpracy z Departamentem Infrastruktury Społecznej. Podczas spotkania przedstawiciele organizacji pozarządowych mogli dowiedzieć się z jakich źródeł wsparcia mogą skorzystać i jak prawidłowo realizować zadania publiczne.


Razem na rzecz seniorów
07-12-2017

Razem na rzecz seniorów

7 grudnia w Wydziale Zamiejscowym Urzędu z siedzibą w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie dotyczące wspólnych działań dla osób starszych. Goścmi kierownik Wydziału Izabeli Piotrowicz byli przedstawiciele Gorzowskiej Rady Seniorów Jolanta Szeliga - Bujak i Edward Korban oraz Karolina Kuraszkiewicz z Urzędu Miasta w Gorzowie Wlkp.


Bezpłatne badanie PSA w gorzowskim szpitalu
07-12-2017

Bezpłatne badanie PSA w gorzowskim szpitalu

W sobotę 16 grudnia 2017 r. od godz. 10.00 do 13.00 Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. zaprasza do na darmowe badania poziomu markera nowotworowego PSA w kierunku wykrywania raka prostaty. W związku z ogromnym zainteresowaniem  badaniami krwi szpital zdecydował na zwiększenie puli badań do 70!


Aukcja dzieł gorzowskich artystów na rzecz konserwacji muzealiów
05-12-2017

Aukcja dzieł gorzowskich artystów na rzecz konserwacji muzealiów

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na aukcję dzieł gorzowskich Artystów na rzecz konserwacji muzealiów – Gorzowscy Artyści dla muzeum – która odbędzie się 11 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35.

 


Kobiety niezwykłe nagrodzone
04-12-2017

Kobiety niezwykłe nagrodzone

Pokazują, że niepełnosprawność to nie bariera w działaniu. 1 grudnia br. w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. odbyła się Gala Konkursu Lady D im. Krystyny Bochenek. Celem konkursu pod patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak, jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w rożne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich prospołecznych postaw.


Dyżury rzecznika funduszy
01-12-2017

Dyżury rzecznika funduszy

Rzecznik Funduszy Europejskich – Radosław Wróblewski,  rozpoczął cykl spotkań z beneficjentami środków europejskich: samorządowcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji kultury i nauki, organizacjami pozarządowymi. Rzecznik dyżuruje także w Gorzowie.

 

 


Program Region Północ
30-11-2017

Program Region Północ

29 listopada gościem programu Region Północ w Telewizji Teletop Gorzów była Alicja Makarska, członek zarządu województwa lubuskiego.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -