Wydarzenia

Święto Województwa Lubuskiego - obchody w Gorzowie Wlkp.
24-06-2018

Święto Województwa Lubuskiego - obchody w Gorzowie Wlkp.

Startem wyścigu kolarskiego rozpoczęły się obchody Święta Województwa Lubuskiego, zaraz potem ruszył Lubuski Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Gorzowie Wlkp. W wyścigu wystartowała rekordowa liczba kolarzy! Lubuski Piknik Zdrowia i Profilaktyki przyciągnął tłumy mieszkańców. W programie m.in. bezpłatne badania, zabawy integracyjne dla dzieci, ćwiczenia pod chmurką, zdrowe przekąski, a także bieg dla dzieci! Wydarzenie było organizowane przez Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. oraz Departament Ochrony Zdrowia.


24-06-2018

PET już działa!

Długo oczekiwany PET/CT, umożliwiający precyzyjną diagnozę pacjentów z chorobą onkologiczną rozpoczął pracę w gorzowskim szpitalu. To jedyne takiej klasy urządzenie w lubuskich szpitalach, które pozwala wykryć i ocenić zmiany niemożliwe do zobrazowania za pomocą innych technik radiologicznych. - To urządzenie jest nam niezbędne do kompleksowej realizacji procedur i usług onkologicznych. Nie ma go żaden inny szpital w województwie lubuskim – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


18-06-2018

IronMan dla Aleksa - akcja zakończona sukcesem

16 czerwca spod gorzowskiej Słowianki ruszył wyjątkowy triathlon. Maciej Grabek - student Zamiejscowego Wydziału AWF w Gorzowie Wlkp. jest biegaczem długodystansowym. Chce pomóc 14-letniemu Aleksowi, który walczy z rakiem. Miał za zadanie pokonać triathlon IronMan - 4 km pływania, 200 km jazdy rowerem i 50 km biegu. Udało się, ale nie było łatwo. - Ostatnie kilometry były koszmarne, tym większa była satysfakcja - mówi Maciej. Student stara się zdobyć środki i pomoc w leczeniu Aleksa. Wydarzenie swoim patronatem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak ramach kampanii Młodzi On-Life.


18-06-2018

Umowa na akceleratory podpisana!

Umowa na zakup, dostawę i montaż akceleratorów dla Ośrodka Radioterapii przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. podpisana. Jej wartość to prawie 27 mln złotych. Takich zakupów w 32-letniej historii tego szpitala jeszcze nie było. To najnowocześniejszy sprzęt w Polsce. - Budowa i wyposażenie ośrodka to jedno z priorytetowych zadań w ochronie zdrowia w województwie lubuskim - przypomina marszałek Elżbieta Anna Polak.


14-06-2018

Finansowe wsparcie dla lubuskich uczelni

700 tys. zł – trafi do dwóch lubuskich uczelni: Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz Wydziału Zamiejscowego Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na badania, wsparcie funkcjonowania nowych kierunków oraz kadrę. – Te działania wpisują się w kierunki rozwoju szkolnictwa wyższego, które przyjął zarząd województwa. Zostały one wyznaczone na podstawie rzetelnej diagnozy. Mają nam pomóc zatrzymać młodych w regionie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. 


14-06-2018

Lubuska Akademia Młodego Lidera w Gorzowie Wlkp.

12 spotkań, 12 powiatów, mnóstwo ciekawych projektów i konkretne efekty. W Gorzowie odbyło się ostatnie - 12 spotkanie w ramach Lubuskiej Akademii Młodego Lidera. Efekty i wnioski ze spotkań organizatorzy przedstawili podczas konferencji prasowej z udziałem uczestników warsztatów. Dzięki nim udało się zbudować sieć komunikacji z młodymi liderami. To jeden z elementów programu Młodzi On-Life, którego inicjatorem jest marszałek Elżbieta Anna Polak.


12-06-2018

Drzwi Otwarte w Ośrodku Adopcyjnym w Gorzowie Wlkp.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Ośrodku Adopcyjnym w Gorzowie Wlkp. w dniu 16.06.2018 r. o godz. 11.30


Lubuski Festiwal Smaków - ale smaki!
08-06-2018

Lubuski Festiwal Smaków - ale smaki!

7 czerwca w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp. odbył się Lubuski Festiwal Smaków. Kolejnej edycji festiwalu towarzyszyło wyjazdowe posiedzenie komisji ds. produktów tradycyjnych i regionalnych województwa lubuskiego. Wydarzenie to rywalizacja młodych kucharzy z całej Polski, a także z Niemiec. Honorowy patronat nad imprezą objęła marszałek Elżbieta Anna Polak.


05-06-2018

Szkolenie - dostawy i usługi w projektach UE

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza na szkolenia dotyczące Przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy i usługi w projektach dofinansowanych ze środków UE.

Termin: 13.06.2018 godz: 09:00

Miejsce: Gorzów Wielkopolski, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta, ul. Sikorskiego 107 sala nr 110


Program Region Północ
30-05-2018

Program Region Północ

30 maja br. w telewizji TELETOP wyemitowano kolejny odcinek programu Region Północ. Program poświęcony był najważniejszym tematom dla regionu. Gościem był prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Jerzy Ostrouch. Zobacz PROGRAM


Zapisz się do naszego newslettera!