Wydarzenia

05-08-2018

Piknik Niepodległościowy w Gorzowie Wlkp.

Była gra terenowa z historycznymi wątkami, nagrody i pieśni patriotyczne. 3 sierpnia br. Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. zorganizowało dla mieszkańców „Piknik Niepodległościowy”. Wydarzenie odbyło się w wyjątkowym terminie - sto dni przed oficjalnymi obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. Piknik był dofinansowany z budżetu samorządu województwa lubuskiego.


05-08-2018

Wydział Zamiejscowy na Pol and Rock

Na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbył się festiwl Pol and Rock, dawniej Przystanek Woodstock. Lubuska strefa przyciągnęła tłumy uczestników festiwalu. Przygotowaliśmy m.in. miasteczko rowerowe, ekowarsztaty i strefę internetu. – Najpiękniejszy festiwal świata zasługuje na to, aby grać w najpiękniejszym regionie świata. W województwie lubuskim i naszej strefie poczujecie się wolni – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


27-07-2018

O sprawach województwa w programie Region-Północ

26 lipca br., marszałek Elżbieta Anna Polak była gościem programu Region-Północ w telewizji TELETOP. Program podsumowuje najważniejsze wydarzenia w północnej części województwa lubuskiego.


27-07-2018

Marszałek dla Gorzowa w Radiu Plus

W środę, 25 lipca br., o godz. 17.00 w Radiu Plus Gorzów wyemitowano audycję „Marszałek dla Gorzowa”. Program dotyczy spraw ważnych dla północnej części regionu. W audycji poruszono zagadnienia dotyczące Ośrodka Radioterapii w Gorzowie Wlkp., inwestycji drogowych oraz Lubuskiej Strefy na Pol'and'Rock Festival.


23-07-2018

Kongres Kobiet w Pszczewie

Kongresowa Kawiarenka niemal w każdy weekend odwiedza kolejne lubuskie gminy. To miejsce, w którym biznesmenki, działaczki, parlamentarzystki i przedstawicielki samorządu, dyskutują  o obecności kobiet i ich aktywności w życiu społecznym i politycznym. W ten sposób marszałek Elżbieta Anna Polak promuje Europejską Deklarację Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn. - My jesteśmy interdyscyplinarne, ogarniamy ognisko domowe i pracę zawodową. Musimy być aktywne. - mówiła marszałek na spotkaniu z lubuszankami w Pszczewie. 


23-07-2018

Gorzów Wlkp.: o problemach służby zdrowia

Marszałek Elżbieta Anna Polak oraz prezesi szpitali z terenu woj. lubuskiego na konferencji prasowej zwołanej w Gorzowie Wlkp. zaalarmowali, że wprowadzenie nowych zasad finansowania usług medycznych przez NFZ doprowadzi do wydłużenia kolejek do lekarzy i pogorszenia wyników finansowych szpitali. - Nie rozumiem, dlaczego rząd PiS oszczędza na zdrowiu i życiu Polaków, Lubuszan, pacjentów – stwierdziła marszałek.


23-07-2018

Borelioza - fakty i mity

Jak się ustrzec boreliozy, jakie są powikłania, jak się leczyć i nie dać się oszukać? Tego można było się dowiedzieć podczas wykładu „Borelioza – czy i czego należy się bać”. Seminarium w Gorzowie Wlkp. poprowadziła prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. - To nie jest choroba, która skazuje nas na śmierć, tylko trzeba się z nią zmierzyć, a do tego potrzeba wiedzy i to sprawdzonej - mówiła inicjatorka spotkania - marszałek Elżbieta Anna Polak.


16-07-2018

Piknik Zdrowia w Kłodawie

„Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom”, to jeden ze sztandarowych programów profilaktycznych realizowanych przez samorząd województwa. O tym, jak skorzystać z badań i wygrać walkę z rakiem, usłyszeliśmy w Kłodawie podczas Pikniku Zdrowia i Profilaktyki. – Będziemy obecni we wszystkich powiatach. Rozmawiamy z mieszkańcami i wsłuchujemy się w ich postulaty. Tutaj mamy lekarzy na wyciągnięcie ręki – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Gościem pikniku był Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.


16-07-2018

Kongres Kobiet w Ośnie Lubuskim

Tłumy Lubuszanek przyciągnęło Miasteczko Kobiet w Ośnie Lubuskim! To już piąte spotkanie w terenie, któremu patronuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Tym razem podkreślano niezwykłą twórczość, kreatywność i artystyczną stronę kobiet. Podczas debaty w kongresowej kawiarence odbyła się ożywiona dyskusja na temat roli kobiety w życiu lokalnej społeczności. Lubuskie Kongresy Kobiet odbywają się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych.


04-07-2018

Gorzów: konsultacje kierunków rozwoju szkolnictwa wyższego

W Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. odbyło się drugie otwarte spotkanie dotyczące kierunków rozwoju szkolnictwa wyższego do 2030 r. W debacie uczestniczyli m.in. samorządowcy i naukowcy. Zarząd województwa reprezentowali wicemarszałek Romuald Gawlik oraz członek zarządu województwa lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak. Sejmik Województwa reprezentował wiceprzewodniczący Mirosław Marcinkiewicz.


Zapisz się do naszego newslettera!