Wydarzenia

24-05-2017

Wyjątkowa lekcja europejska

O funduszach europejskich dla młodych, problemach i sukcesach Unii Europejskiej mówił europoseł, profesor Dariusz Rosati podczas wizyty w II LO w Gorzowie. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii Młodzi On-Life z okazji przypadających w maju Dni Funduszy Europejskich. Podczas lekcji młodzież mogła zapoznać się ze szczegółami kampanii, a także z ofertą Punktu Informacji Funduszy Europejskich.

 


19-05-2017

Debata młodzieży o funduszach

19 maja w Gorzowie odbyła się debata z udziałem uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnicy rozmawiali o wpływie funduszy europejskich na edukację. Spotkanie odbyło się w ramach Dni Funduszy Europejskich. Do udziału w debacie szkoła zaprosiła specjalistów Lokalnego Punktu Informacji Funduszy Europejskich Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp..


18-05-2017

Premiera u Osterwy

20 maja o godz. 19.00 w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie odbędzie się premiera spektaklu "Stopklatka". Sztuka młodej dramaturżki Maliny Prześlugi, która pokazuje, jak jeden moment, jedna decyzja może wszystko w życiu zmienić.


18-05-2017

Jak promować firmę za granicą

18 maja w Gorzowie odbyło się szkolenie z działania 1.4.1 w ramach RPO Lubuskie-2020. Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o wsparcie m.in. do udziału w targach i misjach gospodarczych. W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób.


18-05-2017

Noc muzeów w Gorzowie

W najbliższą sobotę (20.05) drzwi Muzeum w Gorzowie Wlkp. będą otwarte przynajmniej do północy. Wszystko za sprawą tradycyjnej, corocznej akcji „Noc w Muzuem”, w której biorą udział placówki z całej Polski. Na Lubuszan czeka wiele atrakcji, takich jak np. występy zespołów muzycznych, czy też prezentacje zabytkowych pojazdów.


16-05-2017

Odyseusze dziękują za wsparcie

Drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim awansowała do Finału Światowego Konkursu Odyseja Umysłu. 16 maja podczas konferencji prasowej uczniowie dziękowali sponsorom za wsparcie ich wyjazdu na finał światowy do USA. Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego otrzymali 15 tys. zł na promocję regionu. - Dzięki Wam wszyscy w Polsce, a także na świecie przekonają się, że Lubuskie jest innowacyjne i kreatywne – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


16-05-2017

Rozmawiali o gorzowskiej porodówce

Dwadzieścia osób wzięło udział w pierwszym spotkaniu dotyczącym poprawy jakości opieki nad matką i dzieckiem w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym gorzowskiego szpitala. Wśród nich były panie, które już rodziły w Gorzowie, takie, które pierwsze dziecko urodziły w innym szpitalu, ale kolejne chcą urodzić w Gorzowie, oraz panie będące obecnie w ciąży jeszcze przed decyzją, w którym szpitalu ich dziecko przyjdzie na świat.


12-05-2017

Książka o fenomenie Małej Akademii Jazzu

Jazz Klub „Pod Filarami” w Gorzowie Wlkp. wydał książkę pt. „Jedzie Pan Jazz. Edukacja jazzowa i popkulturowa w perspektywie antropologicznej”. Samorząd województwa od lat wspiera koncerty i działania edukacyjne klubu. W tym roku zarząd przeznaczył 30 tysięcy złotych na festiwal „Gorzów Jazz Celebrations”.


11-05-2017

Konsultacje Planu Zagospodarowania Przestrzennego

W związku z trwającymi pracami nad sporządzeniem projektu Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubuskiego, Marszałek Województwa Lubuskiego organizuje dyskusje publiczne dotyczące projektu dokumentu.


11-05-2017

V Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara w Gorzowie Wlkp.

Festiwal pod patronatem marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak odbędzie się w dniach 12-26 maja w Filharmonii Gorzowskiej. Gośćmi wydarzenia będą m.in. kompozytor sezonu artystycznego 2016/2017 Maciej Małecki, wiodący polski kwartet smyczkowy grający jazz – Atom String Quartet, kompozytor, pianista i dyrygent Adam Sztaba, pianista, Dyrektor Polish Music Center przy University of Southern California Marek Żebrowski, a także kompozytor muzyki teatralnej i filmowej Jan Kanty Pawluśkiewicz. 


Zapisz się do naszego newslettera!

g -