Wydarzenia

Weekendowy Szlak Naukowy
19-10-2017

Weekendowy Szlak Naukowy

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła Lubuszan z całego województwa - podobnie ma być i tym razem. Już 20.10 wystartuje kolejny „Weekendowy Szlak Naukowy”, na który zaprasza marszałek Elżbieta Anna Polak. Celem akcji jest promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką, a także podkreślenie roli, jaką odgrywają środki unijne. Szlak zagości także na północy regionu.


Gorzowski Festiwal Nauki
19-10-2017

Gorzowski Festiwal Nauki

Czy należy bać się genów? Czy możemy być młodzi do późnej starości? Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedź podczas I edycji Gorzowskiego Festiwalu Nauki, który odbył się 19 października w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp.


Rusza remont gorzowskiej katedry
19-10-2017

Rusza remont gorzowskiej katedry

1 lipca br. wieża gorzowskiej Katedry Wniebowzięcia NMP została poważnie uszkodzona w wyniku pożaru. Teraz ruszają prace remontowe. Koszt odbudowy zabytku to blisko 12 mln zł. Samorząd województwa już klika dni po pożarze przeznaczył 300 tys. zł na wsparcie działań zakładających zabezpieczenie katedry. – Trzeba profesjonalnie, fachowo i przede wszystkim skutecznie zabezpieczyć ten zabytkowy obiekt – mówiła wówczas marszałek Elżbieta Anna Polak. Była to pierwsza finansowa pomoc przekazana na ratowanie zabytku.


Młodzi mistrzowie słowa
18-10-2017

Młodzi mistrzowie słowa

16 października w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Lubuskie – historia i współczesność”. Konkurs przeprowadził Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie. W eliminacjach do ogólnopolskiego etapu wzięło udział 25 krasomówców uczniów.


Wyjątkowa lekcja pierwszej pomocy
18-10-2017

Wyjątkowa lekcja pierwszej pomocy

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. odwiedzili uczniowie trzecich klasy Szkoły Podstawowej nr 13. Był to dla nich dzień pełen pozytywnych emocji i atrakcji. Najpierw uczyli się zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, później zwiedzali bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stacjonujący tam śmigłowiec medyczny. Wszystko z okazji przypadającego w październiku Dnia Ratownictwa Medycznego.


Casting do grupy teatralnej
16-10-2017

Casting do grupy teatralnej

Głośne wyrażanie emocji, scenki teatralne, krótkie monodramy - młodzież z lubuskich szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w castingu do Profilaktycznej Grupy Teatralnej „Lu PaT". Specjaliści wybrali 12-osobową grupę młodych ludzi, która w ramach warsztatów przygotuje dwie premiery spektaklu napisanego specjalnie dla nich przez aktora gorzowskiego teatru, Cezarego Żołyńskiego. Sztuka „Ja, Ty, My…Oni” będzie wystawiona w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Projekt jest dofinansowany z budżetu Województwa Lubuskiego.


Zieleń vs. beton - zajęcia dla młodzieży
16-10-2017

Zieleń vs. beton - zajęcia dla młodzieży

W Gorzowie Wlkp. ruszył jeden z największych projektów w ramach Budżetu Inicjatyw Obywatelskich - Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe. Kampania "Zieleń vs. beton" to cykl spotkań z uczniami gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych na temat roli terenów zielonych w miejskich przestrzeniach oraz zebranie ich opinii i głosów.


Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
13-10-2017

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, w których uczestniczył wicemarszałek Romuald Gawlik. 


Gaudeamus w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp.
12-10-2017

Gaudeamus w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp.

Ponad 600 studentów zainaugurowało Rok Akademicki w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Ten rok to także rekordowa liczba żaków na kierunkach fizjoterapia i dietetyka, bo aż 198 i to w pierwszym naborze. Na utrzymanie obu kierunków uczelnia otrzymała dotację z budżetu Województwa Lubuskiego.


XIX Lubuski Tydzień Seniora
11-10-2017

XIX Lubuski Tydzień Seniora

W dniach od 16 do 21 października br. na terenie województwa lubuskiego obchodzony będzie XIX Lubuski Tydzień Seniora pod honorowym patronatem Elżbiety Anny Polak Marszałka Województwa Lubuskiego. W organizację wydarzeń włączyły się także organizacje z północy województwa.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -