Aktualności

Światowy Dzień Chorego
11-02-2019

Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. – Chorobie nie zawsze da się zapobiec, dlatego tak ważne jest zrozumienie okazywane osobom cierpiącym. Samorząd Województwa Lubuskiego stara się stale podnosić komfort pacjentów w lubuskich szpitalach. Wszystkim chorym życzę powrotu do sprawności i pogody ducha – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


01-02-2019

Lubuskie szpitale mocno inwestują (wideo)

Blisko 15 mln zł – to wartość umów podpisanych z jednostkami ochrony zdrowia podległymi samorządowi województwa z przeznaczeniem na inwestycje. - To są pierwsze umowy na nowe zadania w 2019 r. Największe pieniądze – 6 mln zł trafi do Gorzowa na rozbudowę radioterapii o hematologię. Natomiast szpital w Zielonej Górze będzie modernizował centrum onkologii za 3,3 mln zł. Zwracamy się także w stronę osób starszych i przygotowujemy infrastrukturę pod oddziały geriatrii – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.


01-02-2019

Lubuskie stawia czoła nowotworom

4 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem. To czas, aby zwrócić szczególną uwagę na problemy osób dotkniętych chorobą nowotworową. Samorząd województwa od lat stawia mocno na profilaktykę, diagnostykę i skuteczne leczenie. – Zdrowie i jakość życia to nasze priorytety. Celem jest poprawa dostępności do leczenia, dlatego kupujemy nowoczesny – wysokospecjalistyczny sprzęt, finansujemy badania profilaktyczne, tworzymy specjalistyczne centra medyczne – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


28-12-2018

LCO z pozytywną oceną NIK

Szpital podejmował skuteczne działania w celu uzyskania wyższego ryczałtu, a pacjentom zapewniono możliwość korzystania z kompleksowych świadczeń ambulatoryjnych, szpitalnych i rehabilitacyjnych – to najważniejsze punkty ujęte w wystąpieniu pokontrolnym NIK. – Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie, to dziś markowy szpital specjalistyczny, który przekształciliśmy w spółkę, by mógł się rozwijać. Kontrola NIKu potwierdza, że obraliśmy dobry kierunek – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.  


14-12-2018

Przyszli lekarze ze stypendiami

Otrzymali wsparcie, będą leczyć w Lubuskiem. Marszałek Elżbieta Anna Polak po raz drugi wręczyła w Urzędzie Marszałkowskim stypendia dla studentów kierunków lekarskich. Żacy otrzymają po 2 tys. zł miesięcznie, a w zamian zobowiążą się  do pracy w jednym z lubuskich szpitali. - Najlepiej wydany milion w województwie lubuskiem. To właśnie jest hit roku 2018. My to wymyśliliśmy w naszym regionie – mówiła marszałek.


Lubuscy studenci mistrzami w szyciu chirurgicznym
10-12-2018

Lubuscy studenci mistrzami w szyciu chirurgicznym

Drużyna studentów z IV roku Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim zdobyła pierwsze miejsce na II Mistrzostwach Polski w Szyciu Chirurgicznym dla studentów medycyny. Zwycięzcom gratuluje marszałek Elżbieta Anna Polak. - Po raz kolejny przekonujemy się, że warto było zainwestować w Wydział Lekarski. Nie tylko zadbaliśmy o przygotowanie infrastruktury, ale dofinansowujemy działalność kierunku i kształcimy na najwyższym poziomie – mówi marszałek.


07-12-2018

Trwają prace nad Regionalnym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego

06 grudnia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się robocze spotkanie Zespołu Koordynującego Realizację Regionalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Województwa Lubuskiego na lata 2017-2022. Zebranie miało na celu usystematyzowanie i wytyczenie kierunków działań w 2019 r. zmierzających do opracowania Regionalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.


05-12-2018

PET Gorzów - ruszyła rejestracja!

6 grudnia ruszają pierwsze badania wykonywane w ramach kontraktu z NFZ na sprzęcie PET/CT w gorzowskim szpitalu. Lecznica podpisała kontrakt z funduszem na najbliższe pięć lat. Rejestracja pacjentów już się rozpoczęła. – Zarząd z pełną determinacją wsparł finansowo zakup tego sprzętu. Lubuszanie muszą mieć możliwość wykonywania specjalistycznych badań w naszym regionie. Pracownia PET to kolejny krok w rozwoju lubuskiej onkologii i całej ochrony zdrowia – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

 

 


Ponad 10 mln zł na rehabilitację
27-11-2018

Ponad 10 mln zł na rehabilitację

Zarząd województwa zwiększył środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w ramach konkursu dotyczącego rehabilitacji zdrowotnej.  Kwotę konkursu zwiększono z 8,9 mln zł na 10,7 mln zł. Program polityki zdrowotnej dla Lubuskiego skierowany jest do osób pracujących i powracających do pracy w zakresie rehabilitacji medycznej schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego związanych ze sposobem wykonywania pracy.


Szpital w Gorzowie Wlkp. z kontraktem na PET
21-11-2018

Szpital w Gorzowie Wlkp. z kontraktem na PET

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. będzie realizował badania urządzeniem PET-CT! Właśnie otrzymał z NFZ kontrakt na te świadczenia. – Samorząd Województwa z pełną determinacją wsparł finansowo zakup tego sprzętu w 2017 roku. Lubuszanie muszą mieć możliwość wykonywania specjalistycznych badań w  naszym regionie. Nowoczesna pracownia PET to kolejny krok rozwoju lubuskiej onkologii i całej ochrony zdrowia – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!