Aktualności

27-04-2018

Lubuskie kusi przyszłych lekarzy z całej Polski (wideo)

Studenci kierunków medycznych mogą liczyć na wsparcie ze strony samorządu województwa. Rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy materialnej na rok akademicki 2018/2019. - Będziemy wypłacać po 2 tys. zł miesięcznie studentom kierunków medycznych nie tylko Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale z całej Polski! – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Warunek jest jeden. – Po zakończeniu nauki muszą podjąć pracę w naszych lubuskich szpitalach.


Wiemy, kto wybuduje Centrum Zdrowia Matki i Dziecka
13-04-2018

Wiemy, kto wybuduje Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

12 kwietnia br. rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Wybrano ofertę firmy Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. - Utworzenie Centrum to priorytet samorządu województwa. Nie ma nic ważniejszego w tej kadencji niż poprawa dostępności do leczenia matek i dzieci. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zapewni kompleksową opiekę - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak. 


Uczymy ratować w Światowym Dniu Zdrowia (wideo)
06-04-2018

Uczymy ratować w Światowym Dniu Zdrowia (wideo)

Dzieci z przedszkola Misia Uszatka już wiedzą jak ratować życie. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia wzięły udział w szkoleniu przeprowadzonym przez ratowników zielonogórskiej stacji pogotowia. Ich pierwszymi pacjentami były… pluszowe misie. - Chcemy w ten sposób zaakcentować, jak ważna jest nauka udzielania pierwszej pomocy. Takie zajęcia powinny być prowadzone we wszystkich przedszkolach, a także szkołach podstawowych, w klasach I-III – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak, która spotkała się z przedszkolakami.


Dodatkowe miliony na szpital dziecięcy
05-04-2018

Dodatkowe miliony na szpital dziecięcy

5 kwietnia br. podczas zgromadzenia wspólników Szpitala Uniwersyteckiego podpisano aneks do umowy dot. przekazania dotacji z budżetu województwa na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Decyzję o jej zwiększeniu o 20 mln zł podjęli podczas ostatniej sesji sejmiku radni województwa. Łącznie samorząd przekazał 32 mln zł. – Nie ma nic ważniejszego w tej kadencji niż poprawa dostępności do leczenia matek i dzieci. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zapewni kompleksową opiekę - wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.


04-04-2018

PET już jest w gorzowskim szpitalu

Do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przyjechał dziś długo oczekiwany PET. - To urządzenie jest nam niezbędne do kompleksowej realizacji procedur i usług onkologicznych. Nie ma go żaden inny szpital w województwie lubuskim – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Przypomnijmy, że inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządu województwa, który przeznaczył 3,2 mln zł na ten cel. 1,7 mln zł dorzuciło miasto. Inwestycja kosztowała prawie 8 mln zł.


Urzędnicy marszałka odznaczeni za krew!
04-04-2018

Urzędnicy marszałka odznaczeni za krew!

Błażej Pawłowicz i Przemysław Osiński odebrali odznaczenia nadane przez Polski Czerwony Krzyż – Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. Każdy z nich oddał już ok. 11 litrów krwi. – To niezwykły dar, który staramy się promować nie tylko w Urzędzie Marszałkowskim, ale znacznie szerzej! Gratuluję pracownikom takiego „krwawego” osiągnięcia – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. W uroczystości wzięli udział także Bogusława Fediuk-Pelińska i Jan Kowalczyk z lubuskiego oddziału PCK.


Dodatkowe 20 mln zł na szpital dziecięcy
26-03-2018

Dodatkowe 20 mln zł na szpital dziecięcy

Nie ma nic ważniejszego w tej kadencji niż poprawa dostępności do leczenia matek i dzieci. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zapewni kompleksową opiekę. Skończy się era materaców, na których rodzice chorych dzieci zmuszeni są spać, leżąc na podłodze – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 26 marca podczas sesji Sejmiku radni podjęli decyzję o zwiększeniu o 20 mln zł dotacji do budowy Centrum. Jest ona podyktowana złożonymi w postępowaniu przetargowym ofertami, których wartość przekracza zakładaną kwotę 78,4 mln zł.


2,3 mln zł więcej na gorzowski HEMS
26-03-2018

2,3 mln zł więcej na gorzowski HEMS

Radni województwa zdecydowali o zwiększeniu dofinansowania na budowę bazy lotniczego pogotowia ratunkowego w Gorzowie Wlkp. o 2,3 mln zł, ponieważ oferta złożona w ramach przetargu przekroczyła zakładany kosztorys o 4 mln zł. Budowa jest współfinansowana z miastem Gorzów. - Ceny poszły w górę. Musimy więc wspólnie z miastem dołożyć do tej niezwykle ważnej inwestycji – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Dofinansowanie ze środków samorządu woj. wyniesie ostatecznie 4,8 mln zł, a nie 2,5 mln jak zakładano.


Będą stypendia dla przyszłych lekarzy
26-03-2018

Będą stypendia dla przyszłych lekarzy

Samorząd województwa wspiera studentów medycyny. W tegorocznym budżecie 900 tys. zł przeznaczono na stypendia dla tych, którzy swoją zawodową przyszłość zwiążą z regionem lubuskim. - Bardzo potrzebujemy lekarzy. Chcemy, żeby przyszli absolwenci u nas pracowali i tutaj realizowali się zawodowo i prywatnie – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak. Dziś radni województwa przyjęli uchwałę w sprawie określenia zasad przyznawania pomocy materialnej studentom kierunków lekarskich.


Wiecha na radioterapii (wideo)
23-03-2018

Wiecha na radioterapii (wideo)

Najbardziej oczekiwana inwestycja medyczna na północy regionu – Ośrodek Radioterapii nabiera kształtów. 23 marca br., na budynku zawisła wiecha, co oznacza stan surowy zamknięty, półmetek budowy. - 6 września w tym roku świętować będziemy pięciolecie istnienia samorządowej spółki szpitalnej. To dobry czas, żeby powiedzieć, że to się sprawdziło. Ten kolejny etap wyraźnie pokazuje, że z pełną determinacją realizujemy nasz plan – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystości powieszenia wiechy.


Zapisz się do naszego newslettera!