Warte uwagi - archiwum wiadomości

21-02-2017

PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI

Wyróżnienie "Pasjonat Sportowej Polski" przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu "Sportowa Polska". Celem przyznawania tytułu "Pasjonat Sportowej Polski" jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.


15-02-2017

Targi Budownictwa

Zastanawiasz się nad budową domu? Poszukujesz ciekawej lokalizacji? A może czas odświeżyć mieszkanie? Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi technologiami w branży budowlanej, poszukujesz inspiracji do aranżacji wnętrz a może najciekawszej oferty cenowej odwiedź XXV Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, które odbywać się będą w dniach 24 - 26.02.2017 w godz. 10.00 - 18.00 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.


14-02-2017

Dzień Pionierów Zielonej Góry

14 lutego br. odbyły się obchody Dnia Pionierów Zielonej Góry, w których wziął udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w konkatedrze p.w. św. Jadwigi, którą celebrował JE ks. biskup Tadeusz Lityński.


10-02-2017

Torzym: nieruchomości na sprzedaż

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości w m. Torzym stanowiące własność Województwa Lubuskiego.


10-02-2017

Przełazy: Nieruchomość na sprzedaż

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości w m. Przełazy gm. Lubrza stanowiącej własność Województwa Lubuskiego.


10-02-2017

77. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię

10 lutego to w środowisku rodzin sybirackich data szczególna - właśnie w tym dniu 1940 roku miała miejsce pierwsza z czterech masowych deportacji ludności polskiej z ziem wschodnich II RP w głąb ZSRR (tereny Syberii, Kazachstanu oraz inne).


09-02-2017

Mikołajczyk i Łupak - Ale Sztuka dla nich!

8 lutego poznaliśmy laureatów 8 edycji plebiscytu kulturalnego Gazety Wyborczej „Ale Sztuka”. Spośród sześciu nominowanych kapituła złożona z trzech redakcji: Gazety Wyborczej, Radia Index i Telewizji Zielona Góra wyłoniła laureatow. Statuetki powędrowały do Magdy Mikołajczyk oraz Tomasza Łupaka.


09-02-2017

Miasto kontra województwo

Powalczą o zwycięstwo, ale w duchu fair play. Dziś (09.02) w zielonogórskim CRS, podczas futsalowego pojedynku, zmierzą się ze sobą drużyny Urzędu Miasta Zielona Góra i Województwa Lubuskiego. Pokazowy mecz będzie towarzyszył finałowi Pucharu Zimy, czyli halowej lidze piłki nożnej.


08-02-2017

Weź udział w konkursach matematycznych!

4 marca w Gorzowie obędzie się Wojewódzki Konkurs Matematyczny organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, a  16 marca Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze zaprasza na międzynarodowy konkurs „Kangur matematyczny”. Zapraszamy!


08-02-2017

„Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”

7 lutego rozpoczyna się przyjmowanie ofert udziału w drugiej edycji akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. W ubiegłorocznej, pilotażowej, przeprowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wzięło udział prawie 400 partnerów z całego kraju, między innymi restauratorzy, hotelarze, gestorzy atrakcji turystycznych, którzy przygotowali ofertę usług w obniżonych cenach. Skorzystało z niej ponad 60 tys. Polaków.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -