Warte uwagi - archiwum wiadomości

27-03-2017

Brandenburska minister z wizytą w Lubuskiem

Niemiecka delegacja na czele z Kathrin Schneider, Minister Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Brandenburgii była w piątek (24.03) gościem członek zarządu Alicji Makarskiej. Goście z Niemiec m.in. zwiedzili zielonogórskie MZK.


27-03-2017

Urzędnicy z całej Polski rywalizowali w hali

W Toruniu odbyły się V Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w halowej piłce nożnej, których zwyciezcą okazało się ekipa z województwa lubelskiego. W zawodach nie zabrakło drużyny z Regionu Lubuskiego. Ta zmagania zakończyła na 8. miejscu.


27-03-2017

Kaziuki 2017

Jak, co roku tydzień przed Niedzielą Palmową 2 kwietnia br. w godz. 11.00 - 16.00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na "kaziukowy" jarmark wiosennych kolorów, kresowych smaków i mnóstwa innych atrakcji. Impreza nawiązuje do tradycji wileńskich odpustów na Świętego Kazimierza Królewicza, kultywowanych również w naszym regionie. 


24-03-2017

Znamy finalistów etapu wojewódzkiego

24 marca br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie odbył się IV wojewódzki etap XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. - Dziękuję uczestnikom za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Dziękuję nauczycielom, dyrektorom szkół i rodzicom. To również sukces Parków Krajobrazowych, pani dyrektor oraz pracowników – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.  


24-03-2017

O wsparciu młodzieży zagrożonej wykluczeniem

23 marca gośćmi członek zarządu Alicji Makarskiej byli: ks. Robert Patro - dyrektor Centrum Młodzieżowego przy parafii pw. Św. Stanisława Kostki i ks. Adrianem Put - proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Kostki. Spotkanie dotyczyło możliwości wsparcia działań podejmowanych przez stowarzyszenie Europejskie Centrum Wolontariatu na rzecz młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.


23-03-2017

Spotkanie ws. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej

23 marca w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie w ramach Zespołu Roboczego ds. Strategii Rozwoju Polski Zachodniej, poświęcone rozwojowi współpracy ośrodków akademickich i przedsiębiorców Polski Zachodniej w celu komercjalizacji wiedzy. Dyskusja dotyczyła możliwości nowej aktywności regionów Polski Zachodniej w ramach współpracy ośrodków akademickich i transferu wiedzy do biznesu, szczególnie roli centrów transferu technologii.


22-03-2017

Weekend za pół ceny

Ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych  przez polskie miasta i regiony oraz przeniesienie jej na poziom krajowy.


22-03-2017

Działania profilaktyczne pn.: „MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ”

Fundacja Contra Crimen z siedzibą w Gorzowie Wlkp. decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymała dofinansowanie w wysokości 4.800 z na zadanie Działania profilaktyczne pn.: „MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ”, które odbędzie się w okresie od 28 kwietnia 2017 r. do 29 czerwca 2017 r.


21-03-2017

Walne Zgromadzenie Lubuskiej Izby Rolniczej

20 marca br. w Lubuskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odbyło się Walne Zgromadzenie Lubuskiej Izby Rolniczej, w którym wziął udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


21-03-2017

Najlepsi w swojej klasie, czyli: Raz, dwa, trzy – poruszaj się i Ty

Dwa przysiady i pięć skłonów - to dobry początek do tego, aby wygrać sprzęt sportowy o wartości nawet 1 200 zł w konkursie ogłoszonym przez marszałek Elżbietę Annę Polak. Uczniowie szkół podstawowych do 15 maja br. mogą przesyłać filmiki z wymyśloną przez siebie i nagraną atrakcyjną lekcją wychowania fizycznego.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -