Warte uwagi - archiwum wiadomości

20-01-2017

Przedstawiciele Przewozów Regionalnych w urzędzie marszałkowskim

Dziś (20.01) do rozmów w urzędzie marszałkowskim zasiedli Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Alicja Makarska i przedstawiciele spółki Przewozy Regionalne. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii wykorzystania większej ilości zmodernizowanych pojazdów na trasach łączących Zieloną Górę ze Szczecinem i Wrocławiem.


20-01-2017

O winiarskich ścieżkach edukacyjno-dydaktycznych

W Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze odbyło się spotkanie robocze dyrekcji i  pracowników Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki UMWL z przedstawicielami rządu Brandenburgii, gminy Schenkendöbern oraz szkoły i stowarzyszenia z miejscowości Grano koło Guben. Spotkanie poświęcone było współpracy Województwa  Lubuskiego ze stroną niemiecką w ramach projektów INTERREG. 


20-01-2017

Akcja Choinka

Tysiąc sto książek czeka na nowego właściciela!W Bibliotece Norwida 25 stycznia punktualnie o 10.00 bibliotekarze rozbiorą choinkę, zbudowaną z 1119 książek. Jeśli chcesz otrzymać w prezencie książkę – niespodziankę, dołącz do nas i odwiedź Bibliotekę w środowe przedpołudnie.


19-01-2017

Lubuskie Rodziny Katyńskie spotkały się w urzędzie marszałkowskim

Tradycji stało się zadość. W urzędzie marszałkowskim na corocznym spotkaniu opłatkowo-noworocznym spotkali się członkowie stowarzyszenie Lubuskie Rodziny Katyńskie. We wspólnym kolędowaniu wzięła udział Alicja Makarska, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.


19-01-2017

Olimpiada WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH

Projekt jest kontynuacją organizowanej przez Instytut w latach 1999 do 2011 Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w której udział brało co roku ponad 10 tys. uczniów. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji.


18-01-2017

Drogowe rozmowy w urzędzie marszałkowskim

Dokończenie remontu drogi wojewódzkiej nr 324 łączącej Szlichtyngową z Rawiczem. Nad tym tematem pochyli się dziś (18.01) w urzędzie marszałkowskim wiceburmistrz gminy i Alicja Makarska, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.


18-01-2017

O lubuskim rynku pracy

18 stycznia br. odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy Województwa Lubuskiego, w którym uczestniczył wicemarszałek Romuald Gawlik. Podczas obrad przyjęto plan posiedzeń na 2017 r.


17-01-2017

Ponad 25 lat udanej współpracy

Liczy 3 mln mieszkańców, słynie z win oraz serów i od 2008 r. jest partnerem województwa lubuskiego, choć nieoficjalna współpraca trwa od ponad ćwierć wieku. Mowa o Departamencie le Lot. Przedstawiciele francuskiego regionu spotkali się dziś (17.01) w urzędzie marszałkowskim z członkiem zarządu Tadeuszem Jędrzejczakiem, aby ustalić plan wspólnych działań w 2017 r.


17-01-2017

"Myślę pozytywnie”

Jak często odczuwa się potrzebę zmiany? Ile razy noworoczne postanowienia spełzały na niczym? W jaki sposób sprawić, aby w końcu się udało? Takie pytania zadają sobie nie tylko dorośli. Dla dzieci i młodzieży pożegnanie starego i powitanie nowego roku to także wyjątkowy czas. To właśnie do nich skierowana jest kampania społeczna pn. „Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!", która będzie trwała prawie do końca stycznia 2017! Organizatorem akcji jest Instytut Edukacji Pozytywnej.


16-01-2017

Spotkanie w sprawie wyboru konsultanta

16 stycznia br. w urzędzie marszałkowskim odbyło się pierwsze spotkanie negocjacyjne na wybór konsultanta dla Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze oraz Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie w zakresie wdrażania projektu ochrony przeciwpowodziowej dorzecza Odry i Wisły.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -