Warte uwagi - archiwum wiadomości

Targowiska na miarę potrzeb
20-02-2018

Targowiska na miarę potrzeb

Nowoczesne, wygodne, funkcjonale – takie będą nowe targowiska w Gozdnicy i Iłowej. Umowy na realizację projektów podpisze 21 lutego br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


Będą kolejne targowiska
19-02-2018

Będą kolejne targowiska

W poniedziałek, 19 lutego br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn wziął udział w uroczystym podpisaniu umów na przebudowę targowisk miejskich w Skwierzynie oraz Sulęcinie. Zadania te realizowane będą ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


19-02-2018

Bezpłatne szkolenia w zakresie RODO

Fundacja ,,Przedsiębiorczość” zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla pracowników lubuskich firm MŚP w zakresie Inspektora Ochrony Danych (RODO). RODO to unijne rozporządzenie, którego celem jest ujednolicenie przepisów o ochronie danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. Rozporządzenie weszło w życie 25 maja 2016 roku i zacznie obowiązywać w Polsce od 25 maja br. Oznacza to nałożenie na przedsiębiorcę szeregu nowych regulacji w zakresie pozyskiwania danych osobowych i zarządzania nimi. 


19-02-2018

Odlotowe pomysły Lubuszan

Z okazji tegorocznych walentynek Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zaprosił Lubuszan do udziału w odlotowym konkursie. Przed wszystkimi uczestnikami postawiono jedno zadanie – mieli stworzyć krótki wiersz o miłości do latania i wysłać go wraz ze swoim zdjęciem z podróży. Najlepsza okazała się Monika Steina, która nagrodę, czyli iPada odebrała z rąk członek zarządu Alicji Makarskiej.


16-02-2018

Spotkanie z przedstawicielami LGD

16 lutego w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Między Odrą a Bobrem w Zaborze odbyło się spotkanie wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna z członkami LGD.  Rozmowy dotyczyły bieżących spraw. Chodzi m.in. o składanie i terminowość rozpatrywania wniosków w 2018 roku w ramach PROW.


16-02-2018

Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego

15 lutego wicemarszałek Romuald Gawlik spotkał się z Starostą Powiatu Gorzowskiego Małgorzatą Domagałą. Spotkanie dotyczyło projektów realizowanych przez Powiat Gorzowski w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, a w szczególności "Doskonalenia jakości kształcenia zawodowego".


BÓG MORDU w marcu na scenie Lubuskiego Teatru!
15-02-2018

BÓG MORDU w marcu na scenie Lubuskiego Teatru!

24 marca br. w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze odbędzie się premiera spektaklu „Bóg mordu”.


13-02-2018

Zatańczą przeciw przemocy wobec kobiet

Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet – pod takim hasłem w tym roku, tradycyjnie w walentynki tańczyć będziemy w ramach akcji One Bilion Rising. 14 lutego, o godz. 16:00 zapraszamy na zielonogórski rynek. - Tym tańcem pokazujemy, że my wszyscy w regionie lubuskim jesteśmy przeciwko przemocy wobec kobiet – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która wspiera akcję.


Olimpiada Młodych Producentów Rolnych
12-02-2018

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

9 lutego br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbył się finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Poziom wiedzy uczestników był bardzo zbliżony, a poszczególne miejsca dzieliły pojedyncze punkty. Uroczystego podsumowania zmagań dokonał wicemarszałek Romuald Gawlik.


09-02-2018

Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne

Ginekolodzy z Polski i Niemiec realizują transgraniczny projekt, który ma na celu poprawę jakości leczenia pacjentek po obu stronach Odry. Liderem projektu jest Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. 9 lutego odbyło się Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne, które jest częścią działań.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -