Warte uwagi - archiwum wiadomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości
08-02-2019

Przetargi na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza przetargi na sprzedaż nieruchomości gruntowych w Międzyrzeczu i Przełazach.


Międzyrzecz: Przetarg na sprzedaż nieruchomości
06-02-2019

Międzyrzecz: Przetarg na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza drugi przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej w Międzyrzeczu, ul. Leśna - obręb 1 (numery ewidencyjne działek: 667/4, 667/5, 667/6, 667/76) o łącznej powierzchni 0,0339 ha (cena wywoławcza 10,5 tys. zł).


31-01-2019

Amerykańska armia z wizytą w gorzowskim szpitalu

Kolejna zmiana amerykańskich żołnierzy przez 9 miesięcy będzie stacjonować w Skwierzynie i uczestniczyć w szkoleniach, w tym także w ćwiczeniach na poligonach naszego województwa. Żołnierze wybrali się z wizytą do szpitala najbliższego ich obecnemu miejscu pobytu. W tym przypadku była to lecznica w Gorzowie Wlkp., z której będą korzystać, gdy zajdzie taka potrzeba.


Konkurs dla  organizacji pozarządowych
28-01-2019

Konkurs dla organizacji pozarządowych

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwały w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów  ofert na realizację w formie wsparcia w 2019 roku zadań publicznych Województwa Lubuskiego w obszarze kultury, obszarze turystyki regionalnej oraz w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.


23-01-2019

Muzeum w Zielonej Górze Diamentem Lubuskiej Turystyki

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze otrzymało tytuł Diamentu Lubuskiej Turystyki. Wyróżnienie instytucji nadało Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. – Cieszymy się, że jesteśmy tak ważnym miejscem na turystycznej mapie Zielonej Góry i regionu – mówi dyrektor muzeum Leszek Kania.


Dotacje celowe na prace przy zabytkach
14-01-2019

Dotacje celowe na prace przy zabytkach

Nabór wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku położonym w województwie lubuskim


11-01-2019

Młodzi ekonomiści walczą o tytuł

W Urzędzie Marszałkowskim odbył się dziś okręgowy etap XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Z testem zmierzyło się blisko 50 uczniów ze szkół całego województwa lubuskiego. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmi „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”.


09-01-2019

Konkurs „Robot w Kosmosie”

Zapraszamy lubuskich uczniów do udziału w konkursie „Robot w Kosmosie”. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć w języku Scratch grę, która odbywa się w kosmosie, a głównym bohaterem jest robot. Do zabawy mogą przyłączyć sie uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych. Na zwycięzców czekają smartfony, zestawy komputerowe i słuchawki.


09-01-2019

Zadbany Zabytek 2019

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Zadbany Zabytek 2019” skierowanego do właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych, którzy opiekę nad nimi sprawują w sposób wzorowy i godny propagowania.


07-01-2019

Bezpłatne porady dla osób z niepełnosprawnościami

Gorzowski Punkt Informacji i Wsparcia, mieszczący się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem przy ul. Kosynierów Gdyńskich 81 w Gorzowie Wlkp. zaprasza osoby niepełnosprawne do korzystania z porad prawnych, psychologicznych, dotyczących ulg i uprawnień dla niepełnosprawnych oraz wsparcia psychospołecznego.


Zapisz się do naszego newslettera!