Warte uwagi - archiwum wiadomości

Dziennikarze odkrywali Lubuskie
19-11-2017

Dziennikarze odkrywali Lubuskie

Rozpoczął się wczoraj (19.11) wizytą na winnicy w Górzykowie i udziale w II Święcie Młodego Lubuskiego Wina. Mowa o media tripie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski, w którym udział wzięli udział dziennikarze ogólnopolskich mediów. Dziś (19.11) uczestnicy wyjazdu zobaczyli m.in. Perłę Ziemi Lubuskiej, czyli Łagów, a także Międzyrzecki Rejon Umocniony.


Nadanie imienia szkoły gen. Sikorskiego
17-11-2017

Nadanie imienia szkoły gen. Sikorskiego

17 listopada odbyła się uroczystość nadania imienia oraz poświęcenia i wręczenia sztandaru Technikum oraz Branżowej Szkole I Stopnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie imię gen. Władysława Sikorskiego. W uroczystości wzięła udział członek zarządu Alicja Makarska.  


17-11-2017

Światowy Dzień Wcześniaka

18 listopada o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego odbędzie się Światowy Dzień Wcześniaka. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych.


Otwieramy Muzeum - debaty w Gorzowie Wlkp.
17-11-2017

Otwieramy Muzeum - debaty w Gorzowie Wlkp.

Otwarte debaty dla młodzieży i dorosłych to najnowsza oferta Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. Młodzi odpowiedzą na pytanie jak wyobrażają sobie ofertę muzeum skierowaną właśnie do ich grupy wiekowej, dorośli będą mogli porozmawiać o tym, w jakim kierunku powinno zmierzać muzeum, by zaspokoić oczekiwania mieszkańców. Debata z udziałem młodzieży odbędzie się 22 listopada  2017 roku o godz. 11:00 w Willi przy ul. Warszawskiej 35 z kolei debata dla dorosłych już 29 listopada również w willi. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - konferencja w Gorzowie Wlkp.
16-11-2017

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - konferencja w Gorzowie Wlkp.

Zmiany w przepisach, zatrudnianie cudzoziemców, kształcenie dualne, kształtowanie postaw przedsiębiorczych, rewolucja w szkolnictwie zawodowym i fundusze europejskie na umiędzynarodowienie działalności. O tym m. in, rozmawiali specjaliści podczas konferencji w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz Europejskiego Tygodnia Pracodawcy, która odbyła się 16 listopada w Gorzowie Wlkp. Jednym z partnerów wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.


Organizacja turnieju dla dzieci w wieku 8-10 lat z okazji Mikołajek
15-11-2017

Organizacja turnieju dla dzieci w wieku 8-10 lat z okazji Mikołajek

Uczniowski Klub Sportowy „Traper” Chichy z siedzibą w Chichach decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymał wsparcie w wysokości 640 zł na zadanie pn.: „Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci”, które odbędzie się w okresie od 29 listopada do 09 grudnia 2017 roku.


Antybiotyki – co o nich wiemy?
15-11-2017

Antybiotyki – co o nich wiemy?

Dziś Europejski Dzień Widzy o Antybiotykach. Komisja Europejska ustanowiła to święto 10 lat temu. Po co? Aby uświadamiać o oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe, które jest jednym z największych zagrożeń dla zdrowia na świecie! Lubuskie przyłącza się do tej kampanii informacyjnej


Promujemy muzeum wojskowe
15-11-2017

Promujemy muzeum wojskowe

Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymało wsparcie w wysokości 1.000 zł na zadanie pn.:„Promujemy muzeum wojskowe – element Lubuskiego Szlaku Militariów i Fortyfikacji”, które odbędzie się w okresie od dnia 1 grudnia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r.


15-11-2017

Samorządowe rozmowy o ścieżkach rowerowych

Członek Zarządu Alicja Makarska spotkała się dzisiaj (15.11) w Urzędzie Marszałkowskim z burmistrzem Strzelec Krajeńskich Tadeuszem Federem i wójtem gminy Zwierzyn Tomaszem Marciem. Rozmowy dotyczyły budowa ścieżek rowerowych na terenie samorządów. Włodarze zadeklarowali chęć współfinansowania inwestycji.


Nowe używki młodych - wyzwaniem dla dorosłych
15-11-2017

Nowe używki młodych - wyzwaniem dla dorosłych

Jakie nowe substancje psychaktywne stosuje młodzież? Jak działają i co zrobić, by młodzi Lubuszanie nie sięgali po używki? Na te pytania postarają się odpowiedzeć specjaliści podczas konferencji „Używanie nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież. Wyzwaniem dla dorosłych”, która odbędzie się 24 listopada 2017 r. o godzinie 9:30 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego, przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze. Wydarzenie w ramach kampanii Młodzi On-Life otworzy marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -