Warte uwagi - archiwum wiadomości

Spotkanie z przedstawicielami Prowincji Hainan
21-09-2018

Spotkanie z przedstawicielami Prowincji Hainan

Członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak wziął udział w prezentacji miasta Sanya, drugiego co do wielkości miasta w naszym regionie partnerskim Prowincji Hainan. Chiński partner naszego regionu prezentował się 20 września w Warszawie. Przypomnijmy, że współpraca obydwu regionów trwa nieprzerwanie od 2004 roku. 


„Rekreacja nad lubuską wodą”
21-09-2018

„Rekreacja nad lubuską wodą”

19 września br. rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na wsparcie w 2018 roku realizacji zadania publicznego Województwa Lubuskiego w obszarze kultury fizycznej pn. „Rekreacja nad lubuską wodą”.


Mały grant dla kultury
20-09-2018

Mały grant dla kultury

Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania dla Nadwarciańskiego Towarzystwa Upowszechniania Dziedzictwa Kulturowego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Dzięki 4,9 tys. zł organizacja zaprezentuje projekt „Twój Znak – Twój Dom. Wizerunek Orła Białego w polskiej świadomości”. Chodzi o przygotowanie wystawy czasowej o charakterze regionalnym, upamiętniającej polskie dziedzictwo historyczne, związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.


20-09-2018

Rodzinny Piknik z tenisem na Ty

W najbliższą niedzielę (23 września) zapraszamy wszystkich Lubuszan na rodzinny piknik tenisowy. Bawić będziemy się od godziny 10:00 do 16:00 na Placu Bohaterów w Zielonej Górze. Na 6 boiskach odbędą się m.in.: turnieje dla dzieci, lekcje pokazowe. W programie nie zapomniano o dodatkowych atrakcjach dla najmłodszych, którzy np. pobawią się w dmuchanych zamkach, spróbują słodkości oraz będa mogli poukładać klocki.Polsko-niemieckie rozmowy w Poczdamie
19-09-2018

Polsko-niemieckie rozmowy w Poczdamie

Współpraca Województwa Lubuskiego z Brandenburgią trwa od wielu lat m.in. każdego roku odbywają się spotkania grup roboczych. Spotkania te mają na celu pogłębienie współpracy pomiędzy dwoma, partnerskimi regionami. Ostatnie takie posiedzenie odbyło się w Poczdamie. Wziął w nim udział członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


18-09-2018

Lubuski Włącznik

Ruszyła III edycja konkursu "Lubuski Włącznik. Lider Biznesu Społecznego". Jego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w partnerstwie z regionalnymi mediami oraz Regionalnym Komitetem Rozwoju Ekonomii Społecznej.


U progu jesieni
17-09-2018

U progu jesieni

W niedzielę 23 września w godz. 11.00 -16.00 Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza na wspólne świętowanie pierwszego dnia kalendarzowej jesieni. Len oraz Górale Bukowińscy będą bohaterami wydarzenia pod nazwą „U progu jesieni.”


17-09-2018

Młody Lubuszanin na zawodach matematycznych we Francji

Zielonogórzanin Franciszek Jarczyk, uczeń 5 klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Montessori w Zielonej Górze uczestniczył w Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych we Francji. Franek zajął 22 miejsce na 50 uczestników w jego kategorii. Samorząd województwa wsparł finansowo i rzeczowo udział Franka w mistrzostwach.  


14-09-2018

Filharmonicy dla młodzieży

12 września 2018 r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości,  odbyły się  w Filharmonii Zielonogórskiej 2 koncerty symfoniczne  dla dzieci i młodzieży lubuskich szkół.


14-09-2018

Gminne Święto Plonów w Bytomiu Odrz.

15 września br. w Bytomiu Odrzańskim wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn weźmie udział w Gminnym Święcie Plonów. Uroczystość rozpocznie się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Hieronima.  W programie m.in. rozstrzygniecie konkursów na wieniec dożynkowy i występy grup śpiewaczych.


Zapisz się do naszego newslettera!