Wydarzenia - archiwum wiadomości

Lubuskie Inicjatywy Senioralne
20-02-2018

Lubuskie Inicjatywy Senioralne

300 tys. zł na inicjatywy senioralne! Zarząd województwa ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań na rzecz seniorów wynikających z „Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych”.– Samorząd od wielu lat jest organizatorem działań, mających na celu wspieranie seniorów. Znajduje to swoje potwierdzenie w praktyce jak i podkreśleniu tematyki senioralnej w podstawowych dokumentach strategicznych województwa – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


19-02-2018

O rozwoju Łagowskiego Zaułka Artystów

Fundacja Łagowski Dom Kultury realizuje projekt „Zaułek artystów”. O możliwościach współpracy z samorządem województwa w tym zakresie marszałek Elżbieta Anna Polak rozmawiała z przedstawicielkami fundacji: Stanisławą Lipską, Ireną Łużyńską, malarką Allą Trofimenkovą-Herrmann oraz poseł na Sejm RP Katarzyną Osos.


19-02-2018

Nowy program dla start-upów w lubuskiem!

Masz ciekawy pomysł na biznes? Marzysz o rozwoju swojego startupu? To weź udział w programie wdrażania startupów w Parku Technologicznym Interior. Dołącz do nas i rozwiń swój biznes! Damy Ci praktyczną wiedzę jak przejść od pomysłu do działania! Program jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 - tak region lubuski wspiera młodych przedsiębiorców w ramach Młodzi On-Life i wpływa na rozwój gospodarczy.


16-02-2018

Zdobądź „Patent na Sukces”

Jak stworzyć strategię ochrony patentowej, jak skutecznie chronić znaki towarowe i wzory przemysłowe w firmie, jak pozyskać środki unijne na ochronę patentową oraz jak komercjalizować wiedzę i badania – na te tematy rozmawiać będą uczestnicy konferencji Patent na sukces - strategia zarządzania własnością intelektualną. Spotkanie odbędzie się 2 marca br. o godz. 10:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Zgłoszenia do udziału w konferencji prosimy przesyłać do dnia 26 lutego 2018 r. na adres e-mail: akademia@lubuskie.pl.


Studenci medycyny na praktykach w Centrum Pulmonologii
16-02-2018

Studenci medycyny na praktykach w Centrum Pulmonologii

Studenci medycyny będą odbywać praktyki w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu. To efekt porozumienia jakie władze szpitala zawarły z Uniwersytetem Zielonogórskim. Studenci w ramach programu kształcenia będą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, prowadzonych w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń oraz w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w oddziałach szpitala. Będzie to okazja do przyjrzenia się codzienności funkcjonowania szpitala oraz procesu leczenia pacjenta.


16-02-2018

Rozmawiali o przyszłości wspólnej polityki rolnej

15 lutego br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, przy udziale zastępcy dyrektora departamentu PROW UMWL Arkadiusza Dąbrowskiego, spotkał się z Dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dr Markiem Prawdą. Spotkanie dotyczyło przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku, ale także wspólnych, nowych przedsięwzięć planowanych do realizacji w rocznicę 25-lecia Wspólnej Polityki Rolnej.

 


16-02-2018

Misja gospodarcza do Hiszpanii - przedłużony nabór

Zapraszamy lubuskie firmy z branży spożywczej, przemysłu HoReCa oraz wyposażenia hoteli i restauracji do udziału w misji gospodarczej do Hiszpanii w dniach 15-19 kwietnia 2018 r. Misji towarzyszy uczestnictwo w międzynarodowych targach ALIMENTARIA w Barcelonie, które zaliczają się do najważniejszych wydarzeń branży spożywczej i hotelarskiej na świecie. Rekrutacja potrwa do 2 marca. 


Wielkie sprawy średnich miast
14-02-2018

Wielkie sprawy średnich miast

Realizacja projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 oraz potrzeby miast średnich to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z włodarzami: Nowej Soli, Żar, Świebodzina, Międzyrzecza i Słubic. Wszystkie te miasta korzystają z rządowego projektu Pakiet Średnich Miast, który ma pomóc mniejszym ośrodkom konkurować z dużymi w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych.


„Wesołe Żyrafy” u marszałek
14-02-2018

„Wesołe Żyrafy” u marszałek

Czym zajmuje się samorząd województwa, jaka jest rola sejmiku oraz kim jest i co robi marszałek województwa – tego dowiedziały się sześciolatki z zielonogórskiego przedszkola nr 24 Wesoła Żyrafa, które 14 lutego odwiedziły urząd marszałkowski. Dzieci spotkały się z marszałek Elżbietą Anną Polak, wicemarszałkiem Stanisławem Tomczyszynem oraz członek zarządu Alicją Makarską. W podziękowaniu maluchy wręczyły marszałek własnoręcznie zrobioną walentynkową laurkę.


14-02-2018

O współpracy z gminami: Kargowa i Babimost

Realizacja projektu dot. kompleksowego uzbrojenia terenów przeznaczonych pod inwestycje realizowanych przez partnerów: województwo lubuskie, gminę Babimost i gminę Kargowa była przedmiotem rozmowy marszałek Elżbiety Anny Polak z burmistrzami: Bernardem Radnym oraz Jerzym Fabisiem. Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Jednym z jego założeń jest także wspólna promocja gospodarcza.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -