Wydarzenia - archiwum wiadomości

22-05-2018

Stypendia motywujące i przedsiębiorcze czekają na lubuskich studentów!

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego na mocy Uchwały Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 23 kwietnia 2018 od roku akademickiego 2018/2019 ustanowił stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego dla studentów studiów stacjonarnych wyższych uczelni z terenu województwa lubuskiego.


22-05-2018

Wschowa - kolejny przystanek warsztatów dla młodych

Jak tworzyć informacje o swojej miejscowości? Jak komunikować innym swoją aktywność w społeczności lokalnej? Tego mogli się dowiedzieć uczestnicy Lubuskiej Akademii Młodego Lidera, która zawitała do Wchowy. 21 maja młodzież z powiatu wschowskiego stworzyła wiele ciekawych postów na temat swoich talentów oraz na temat walorów turystycznych swoich okolic. Wejdźcie na funpage Młoda Kariera na FB.


21-05-2018

Kopalnia soli w Lubuskiem

Budowa kopalni soli w Bytomiu Odrzańskim – to założenie firmy Energo-Salt 2020. Podczas sesji radni wysłuchali pomysłu przedsiębiorstwa na realizację tego projektu. W planach jest także budowa podziemnych magazynów węglowodorów w przestrzeniach powstałych po eksploatacji soli. - Cały czas trafiamy na problemy z uruchomieniem wydobycia w naszym regionie. Mamy bogate złoża węgla brunatnego, miedzi i soli. Mam nadzieję, że z solą się uda, dlatego zarząd województwa popiera to zadanie – podkreśliła marszałek Elżbieta Anna Polak.


21-05-2018

Sportowe sukcesy lubuskich drużyn

Lubuskie ma złotą drużynę piłkarską oraz złoto na „Marszałkiadzie”. Lubuska Drużna zdobyła pierwsze miejsce podczas VI Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej Ustka 2018, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Polski! Tegoroczną Marszałkiadę wygrała ekipa z Lubuskiego. - Przed nami wiele wyzwań, nie tylko sportowych, we wszystkich musimy zdobyć mistrzostwo - podsumowała marszałek Elżbieta Anna Polak.


O lubuskim rynku pracy
21-05-2018

O lubuskim rynku pracy

Radni województwa zapoznali się z oceną sytuacji na lubuskim rynku pracy i realizacją zadań w zakresie polityki rynku pracy w ramach Lubuskiego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia.


Współpraca z organizacjami pozarządowymi w 2017 r.
21-05-2018

Współpraca z organizacjami pozarządowymi w 2017 r.

Radni województwa zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji „Programu współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku”. Współpraca obejmowała zadania m.in. o charakterze finansowym i pozafinansowym.


Pociąg do/z Międzyrzecza. Zobacz zabytkowe forty
21-05-2018

Pociąg do/z Międzyrzecza. Zobacz zabytkowe forty

Czas na kolejną wyprawę z cyklu: „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”. Tym razem celem będzie Międzyrzecz, a dokładniej Międzyrzecki Rejon Umocniony.


21-05-2018

Innowacyjne Lubuskie

Majowa sesja sejmiku województwa była okazją do przekazania informacji na temat Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku, a także Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie. Radni wysłuchali prezentacji o działalności obydwu placówek.


Światowy Dzień Pszczoły
21-05-2018

Światowy Dzień Pszczoły

Wykład o zastosowaniu miodu w leczeniu chorób, pokazy sprzętu pszczelarskiego oraz szklanego ula z żywymi pszczołami, a także minijarmark pszczelarski z możliwością kupienia miodu oraz sprzętu pszczelarskiego. To wszystko odbyło się 20 maja br. w ramach Światowego Dnia Pszczoły w Lubuskim Centrum Winiarstwa.


Żary i Świebodzin - młodzi pokazali na co ich stać
19-05-2018

Żary i Świebodzin - młodzi pokazali na co ich stać

Lubuska Akademia Młodego Lidera zawitała do Świebodzina i Żar. Działo się! Podczas warsztatów w ramach programu Młodzi On-Life, świebodzińska młodzież pokazała, że świetnie pracuje w zespole i promuje swoje miasto. Uczestnicy warsztatów w Żarach postawili na promowanie sportu i znanych młodych sportowców. Powstało mnóstwo ciekawych projektów. Efekty pracy można śledzić na stronie warsztaty Młoda Kariera na portalu społecznościowym Facebook.


Zapisz się do naszego newslettera!