Wydarzenia - archiwum wiadomości

09-07-2020

Nowe umowy Lubuskiej Odnowy Wsi

Dziś (9 lipca), Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn podpisał umowy z organizacjami pozarządowymi z powiatów żarskiego i żagańskiego w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi. Łączna kwota dofinansowania to 200 tys. zł.


08-07-2020

Narkotesty dla lubuskiej policji

Kolejny raz samorząd województwa wsparł lubuską policję. Chodzi o narkotesty, które wicemarszałek Łukasz Porycki przekazał funkcjonariuszom w Gorzowie Wielkopolskim. Urządzenia za blisko 12 tys. zł zakupił ROPS. W ręce policjantów trafiło prawie 140 narkotestów.


08-07-2020

Współpraca się opłaca!

Z Saksonii do województwa lubuskiego dojechały dary, które mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa. To kolejny przykład jak blisko współpracują nasze regiony, także w tych najtrudniejszych momentach, bo przecież niemieccy sąsiedzi sami także zmagają się z COVID-19. Magazyny UMWL wzbogaciły się o ponad 1000 kombinezonów ochronnych, które wręczył Erik Kurzweil - Dyrektor Wydziału Współpracy Zagranicznej w Saksońskiej Kancelarii Stanu.


07-07-2020

Dwie lubuskie spółki szpitalne na plusie

6 lipca Zgromadzenia wspólników dwóch lubuskich szpitalnych spółek: Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie oraz Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przyjęły sprawozdania z działalności spółek oraz sprawozdania finansowe za rok 2019. Zarządy obu jednostek: Elżbieta Kozak – Świebodzin oraz Jerzy Ostrouch i Robert Surowiec – Gorzów Wlkp. otrzymali absolutorium z wykonania obowiązków.

 


06-07-2020

Lubuskie Bony Wsparcia: Stanowisko w sprawie czasu naboru

Samorząd województwa wspiera przedsiębiorców walczących ze skutkami pandemii COVID-19. Jedną z form pomocy są Lubuskie Bony Wsparcia - działanie realizowane ze środków RPO Lubuskie 2020. Poniżej publikujemy stanowisko w sprawie czasu naboru w ramach konkursu.


06-07-2020

UE znosi ograniczenia w podróżowaniu

30 czerwca Rada przyjęła zalecenie o stopniowym znoszeniu tymczasowych ograniczeń dotyczących innych niż niezbędne podróży do UE, z krajów trzecich.  Wg nich, państwa członkowskie powinny  od 1 lipca zacząć znieść ograniczenia podróży na granicach zewnętrznych wobec mieszkańców 15 państw trzecich. Poniżej wykaz.

 


03-07-2020

Region Południe w Radiu Index

Zapraszamy do wysłuchania i oglądania kolejngo programu Region Południe na antenie Radia Index. Gościem był członek zarządu województwa Tadeusz Jędrzejczak. W ramach programu dyskutowano o  najważniejszych inicjatywach podejmowanych przez Samorząd Woj. Lubuskiego.


03-07-2020

Nowy REGION już dostępny!

Kulturalny rozkład jazdy na lipiec. Zapraszamy do przeczytania nowego numeru "REGIONU", z którego dowiecie się, co dzieje w muzeach, bilbiotekach i teatrach. Z nami nie przegapicie interesujących wydarzeń, warsztatów oraz spotkań.


03-07-2020

Laska marszałkowska już w Lubuskiem

Laska marszałkowska, symbol przewodnictwa w Konwencie Marszałków dotarła do naszego regionu z województwa podkarpackiego. - Samorząd województwa lubuskiego objął prezydencję w Konwencie Marszałków RP. Ostatni Konwent w Lubuskiem odbył się 8 lat temu, a goście obrad do dziś wspominają nasz region bardzo dobrze. W tym roku zapraszamy do Lubniewic, Zielonej Góry i Mierzęcina – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Lubuskie stać będzie na czele regionów do końca 2020 r.


03-07-2020

Nowe ambulanse dla Zielonej Góry

O dwa nowe ambulanse wzbogaciło się pogotowie w Zielonej Górze. Karetki zakupione zostały w ramach unijnego programu „Lubuskie kontra wirus”. - Gdy tylko dostaliśmy zielone światło od Komisji Europejskiej na walkę z COVID-19, mogliśmy szybko przekierować 50 mln zł na ten cel. W ramach tej kwoty zakupiliśmy m.in. sprzęt ochrony indywidualnej, urządzenia specjalistyczne oraz ambulanse – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.  Ciągu dwóch tygodni do Zielonej Góry dotrze także trzecia karetka, zakupiona ze środków samorządu.


Zapisz się do naszego newslettera!