Wydarzenia - archiwum wiadomości

18-02-2019

Kolejowy rozkład jazdy do konsultacji

Zmiany zostaną wprowadzone na koniec roku, ale swoją opinię można wyrazić już teraz. Mowa o kolejowym rozkładzie jazdy, który ma obowiązywać od 15 grudnia. Do zgłaszania uwag zachęca Urząd Marszałkowski i POLREGIO. Link do ankiety znaleźć można TUTAJ.


Nowoczesny Dział Magazynów i Zbiorów
18-02-2019

Nowoczesny Dział Magazynów i Zbiorów

18 lutego br. po czasowej przerwie odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego i unowocześnionego Działu Magazynów i Zbiorów Zabezpieczonych Biblioteki Norwida w Zielonej Górze. - Priorytetem działań zarządu województwa są inwestycje w kulturę. Za ponad 60 mln zł realizujemy rozbudowę i modernizację kilku jednostek kultury, dla których jesteśmy organem prowadzącym - mówił podczas konferencji prasowej wicemarszałek Łukasz Porycki.   


20-lecie powiatu strzelecko-drezdeneckiego
18-02-2019

20-lecie powiatu strzelecko-drezdeneckiego

Minęło 20 lat, kiedy to na mocy ustawy o reformie administracji zmieniającej podział administracyjny kraju, utworzony został między innymi powiat strzelecko-drezdenecki. 15 lutego br. w Strzeleckim Ośrodku Kultury świętowano rocznicę tamtych wydarzeń. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


15-02-2019

Zdrowie w regionie: Działamy prewencyjnie

– Myślimy o przyszłości. Lubuska Strategia Ochrony Zdrowia pokazała nam nasze deficyty, więc już dziś podejmujemy działania, żeby Lubuszanie w przyszłości nie tylko byli zdrowsi, ale też, by było nas więcej – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. O sztandarowych działaniach zarządu województwa w ochronie zdrowie przeczytamy w Informatorze Medycznym, który ukaże się w Gazecie Wyborczej w sobotę 23 lutego br. Samorząd Województwa jest partnerem wydawnictwa.


III sesja Lubuskiej Akademii Rozwoju
15-02-2019

III sesja Lubuskiej Akademii Rozwoju

W piątek 15 lutego odbyła się kolejna sesja trzeciej edycji Lubuskiej Akademii Rozwoju. Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Gośćmi specjalnym sesji wykładowej byli Maciej Wojeński – wiceprezes zarządu i współzałożyciel firmy Ekoenegretyka Polska oraz Maciej Murawski – były reprezentant Polski w piłce nożnej, założyciel szkółki piłkarskiej.

 


15-02-2019

Słubice: wyzwania pogranicza polsko-niemieckiego

15 lutego 2019 r. w ramach tegorocznych spotkań przedstawicieli Zarządu Województwa Lubuskiego i pracowników Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej  z przedstawicielami władz powiatów lubuskich, Tadeusz Jędrzejczak, członek zarządu województwa lubuskiego oraz Radosław Brodzik dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej spotkali się ze starostą Słubickim Leszkiem Bajonem oraz wicestarostą Robertem Włodkiem, z którymi omówili inwestycje planowane w nowej perspektywie finansowej.

 

 

 


15-02-2019

Spotkanie z burmistrzem Kostrzyna nad Odrą

Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego spotkał się dzisiaj (w piątek 15 lutego) z Andrzejem Kuntem, burmistrzem Kostrzyna nad Odrą. Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy samorządu z władzami regionu.


15-02-2019

O nowej perspektywie finansowej EWT

15 lutego 2019 r. Tadeusz Jędrzejczak, członek zarządu województwa lubuskiego oraz Radosław Brodzik, dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej spotkali się z burmistrzem Słubic Mariuszem Olejniczakiem oraz Rene Wilke burmistrzem miasta Frankfurt nad Odrą.

 

 


15-02-2019

Nowe miejsca dla krzeszyckich przedszkolaków

Wicemarszałek Łukasz Porycki podpisał dzisiaj (w piątek 15 lutego) umowę na realizację projektu „Twoje Przedszkole w Krzeszycach”. Dzięki niemu 25 maluchów znalazło miejsca w wyremontowanym gabinecie w szkole.


15-02-2019

Projekt dla małych inżynierów

Wicemarszałek Łukasz Porycki podpisał dzisiaj (w piątek 15 lutego) umowę na realizację projektu unijnego dla najmłodszych. Dzięki nim 900 dzieci z Gorzowa będzie uczestniczyć m.in. w zajęciach z robotyki.


Zapisz się do naszego newslettera!