Wydarzenia - archiwum wiadomości

24-02-2017

Lubuskie Wawrzyny 2016

23 lutego br. w Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus odbyła się uroczystość wręczenia Lubuskich Wawrzynów 2016. Po raz 23. wręczono Lubuski Wawrzyn Literacki, 12. Wawrzyn Naukowy i 4. Wawrzyn Dziennikarski. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. 

 


23-02-2017

Samorząd wspiera „Dom Życie” Ewy Minge

Charytatywna inicjatywa słynnej lubuskiej projektantki mody Ewy Minge - "Dom Życie" w Zielonej Górze rozwija się coraz bardziej. By jednak dalej nieść pomoc chorym na nowotwory, potrzebuje pomocy. Możliwości wsparcia fundacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 oraz środków PFRON to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z Ewą Minge.


23-02-2017

Kolejny zjazd LAR

Pozyskiwanie inwestorów, mozliwości dofinansowania projektów w ramach środków unijnych z programów krajowych oraz skuteczne zarządzanie – to tematy kolejnego zjazdu Lubuskiej Akademii Rozwoju. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Rafał Jurkowlaniec - Przedsiębiorca, były marszałek i wojewoda dolnośląski, do kwietnia ubiegłego roku prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz prof. nauk matematycznych Andrzej Blikle.


23-02-2017

O współpracy z Gminą Łagów

Współpraca w zakresie promocji turystycznej regionu oraz plany inwestycyjne Gminy Łagów to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z wójtem Czesławem Kalbarczykiem.  Łagów to perła Ziemi Lubuskiej, odwiedzana każdego roku przez tysiące turystów. Doskonale wpisuje się w tegoroczną kampanie promocyjną województwa „Złap rybkę w Lubuskiem”, poprzez którą zachęcamy do odwiedzania lubuskich jezior.

 


23-02-2017

Lubuskie na Międzynarodowych Targach Turystycznych 2017 we Wrocławiu

Lubuskie będzie się promować na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Stolicy Dolnego Śląska. Od piątku (24.02 br.) do niedzieli stoisko promujące województwo lubuskie będzie można zwiedzić w Hali Stulecia we Wrocławiu. Dla gości targów przygotowaliśmy wiele atrakcji. Podczas targów będziemy promować lubuskie jeziora oraz wodne aktywności, m.in.: wędkarstwo i wakeboarding.


23-02-2017

Lotnisko szuka pracowników

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” poszukuje pracowników do pracy na lotnisku Zielona Góra w Babimoście. Praca czeka na: specjalistów ds. bezpieczeństwa operacji lotniczych – dyżurny lotniska, młodszych ratowników w lotniskowej straży pożarnej, stewardessy portu, elektromontera ds. systemów elektroenergetycznych, kierowców operatorów sprzętu specjalnego w lotniskowej straży pożarnej i.in.


23-02-2017

Misja gospodarcza do USA / Miami – Camacol’s Hemispheric Coongress

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 otwiera rekrutację uczestników misji gospodarczej do USA / Miami połączonej z udziałem w targach Camacol’s Hemispheric Congress, która odbędzie się w terminie 5-8 czerwca 2017 r. Termin rekrutacji: od 15 lutego 2016 r. od godziny 10:00 – do 22 marca 2017 r. do końca dnia.


22-02-2017

O modernizacji drogi nr 132

Możliwości finansowania modernizacji drogi nr 132 łączącą drogę krajową nr 31 poprzez obwodnicę Kostrzyna z Gorzowem Wielkopolskim, to główny temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z Krystyną Pławską – Wójt Gminy Bogdaniec, przez którą przebiega droga.


22-02-2017

Misja gospodarcza do Hanoweru - przedłużona rekrutacja

Urząd Marszałkowski w ramach projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 otwiera rekrutację uczestników misji gospodarczej do Hanoweru (Niemcy) w dniach 23-28 kwietnia 2017 r. Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”. Termin rekrutacji przedłużony został do 23 lutego, do godz. 10:00.


20-02-2017

O inwestycjach na lubuskich drogach

20 lutego br. radni województwa wysłuchali informacji o inwestycjach wykonanych na drogach krajowych w 2016 r. oraz zaplanowanych na 2017 r. Informację przedstawił Marek Langer, nowy dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -