Wydarzenia - archiwum wiadomości

29-03-2017

Spotkania informacyjne z przedstawicielami ZIT-ów

Dziś (29.03) w Zielonej Górze odbyły się spotkania informacyjne z przedstawicielami gorzowskiego i zielonogórskiego ZIT-u. Rozmowy w urzędzie marszałkowskim dotyczyły procesu kontraktacji oraz certyfikacji środków w ramach RPO-Lubuskie 2020. W spotkaniu uczestniczyła Alicja Makarska – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.


29-03-2017

PFRON: 1,7 mln zł na roboty budowlane

Zarząd województwa 28 marca 2017 r. dokonał podziału środków z PFRON na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie otrzyma 17 podmiotów m.in. na przystosowanie sali gimnastycznej w Czarnowie do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz modernizację placu utwardzonego w Bieganowie.


29-03-2017

Zostań „Lubuskim Liderem e-Usług”

Zapraszamy do udziału w konkursie „Lubuski Lider e-Usług 2016 r”, którego celem jest wyłonienie i promowanie lokalnych podmiotów, które podejmują aktywne i skuteczne działanie na rzecz rozwoju e-Usług oraz zapobiegają wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubuskim.


28-03-2017

RPO L2020: Są pieniądze na remont instytucji kultury

3mln zł – to alokacja w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w ramach OP4 na realizację zadań z zakresu Zasobów kultury i dziedzictwa kulturowego w ramach ZIT Zielona Góra. Projekty te powinny zakładać realizację inwestycji w zakresie przebudowy instytucji kultury oraz dostosowania obiektów do prowadzenia działalności kulturalnej i turystycznej. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się w dniu  28 kwietnia 2017 r. i zakończy się w dniu 15  maja 2017 r.


28-03-2017

35 mln zł na ścieżki rowerowe

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 na realizację zadań w ramach OP 2 Gospodarka niskoemisyjna dla ZIT Zielona Góra. Środki te przeznaczone mają być na budowę lub przebudowę infrastruktury dla rozwoju ekologicznego transportu publicznego, w tym ścieżki rowerowe. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się w 8 kwietnia 2017 r. i zakończy  15 maja 2017 r.


27-03-2017

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Gorzowie

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie 26 marca odbyła się uroczysta gala z tej okazji. Marszałek Elżbietę Annę Polak podczas tego wydarzenia reprezentował członek zarządu województwa Tadeusz Jędrzejczak. – Cenimy sobie bardzo zaangażowanie dyrektora i zespołu teatru gorzowskiego – podkreślał T.Jędrzejczak. Sejmik województwa reprezentował wiceprzewodniczący Mirosław Marcinkiewicz.


24-03-2017

Pierwsza wiosenna sesja Lubuskiej Akademii Rozwoju

Po raz kolejny w tym roku, ale pierwszy raz wiosną - w piątek 24 marca w urzędzie marszałkowskim odbył się VIII zjazd Lubuskiej Akademii Rozwoju. Tradycyjnie w zajęciach udział wzięły dwie grupy: przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz przedsiębiorców.


24-03-2017

Będą kolejne targowiska

24 marca br. w siedzibie Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich odbyła się konferencja prasowa dotycząca targowisk oraz obiektów budowlanych przeznaczonych na cele promocji lokalnych produktów w ramach PROW 2014-2020.


23-03-2017

Teatr pięknieje, dyrektor zostaje

To już ponad 7 mln zł – tyle w ciągu pięciu lat przekazał samorząd województwa na rewitalizację Teatru im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Zarząd województwa stara się właściwie dopieścić teatr. Przeznaczyliśmy spore środki z budżetu na rewitalizację obiektu, co widać. Największy zastrzyk finansowy trafił tu w ubiegłym roku -  2 mln zł. Taka sama kwota będzie w tym roku – wyliczała podczas konferencji prasowej marszałek Elżbieta Anna Polak. I przekazała jeszcze jedną dobrą wiadomość: dyrektor Tomaszewicz zostaje na kolejnych 5 lat.


23-03-2017

30 tys. na święto jazzu

- Gorzów Jazz Celebrations to festiwal, z którego Gorzów słynie w całej Polsce. W związku z tym zarząd województwa w ramach wolnych środków przeznaczył 30 tys. zł dofinansowania na jego organizację – taką dobrą informację przekazała marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 marca w północnej stolicy regionu.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -