Wydarzenia - archiwum wiadomości

20-01-2017

Praca na budowie obwodnic wre

Na budowie II etapu obwodnicy Drezdenka trwają już prace ziemne. Postępy widać gołym okiem. Drogowcy pracują także w Rzepinie. Wykonano karczowanie pni i odhumusowanie terenu robót pod tamtejszą obwodnicę. O te inwestycje zabiegali latami sami mieszkańcy. - Konsekwentnie realizujemy nasze priorytetowe cele strategiczne w 2017 roku, to m.in. dostępność transportowa– podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


19-01-2017

Lubuskie na targach w Berlinie

Województwo lubuskie już po raz kolejny weźmie udział w Międzynarodowych Targach Grüne Woche w Berlinie. To największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. W tym roku do promocji naszego regionu zaproszonych zostało 14 wystawców. Wspaniałe chleby, wędliny, ryby, oleje, miody, piwo, kawa i rękodzieło - Lubuskie będzie kusiło smakiem i zapachem! Targi odwiedzi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


19-01-2017

Z. Izdebski jedną ze stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie

Prof. Zbigniew Izdebski uplasował się na 49. miejscu listy najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie.  Jak podaje Gazeta Wyborcza ranking przygotował „Puls Medycyny”.  Zgodnie z regulaminem, kandydaci byli oceniani według trzech kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2016 r., reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania – czytamy na stronach GW.


18-01-2017

200 tys. zł na promocję kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego

Prowadzisz działania promocyjne z zakresu kultury i sztuki? Zajmujesz się ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego? Czeka na ciebie 200 tys. zł. Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza konkurs na realizację zadań w tym obszarze. Na oferty czekamy do 9 lutego 2017 r.

 


14-01-2017

Poznaliśmy najlepszych sportowców 2016 r.!

W zielonogórskiej Palmiarni rozstrzygnięto plebiscyt na najlepszych lubuskich sportowców minionego roku. O najwyższy stopień podium walczyli zawodnicy z całego województwa, ale zwycięzca mógł być tylko jeden i została nim Karolina Naja, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio żużlowcom Bartoszowi Zmarzlikowi oraz Patrykowi Dudkowi. Nagrodę dla najpopularniejszego sportowca od marszałek Elżbiety Anny Polak wręczył członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


13-01-2017

Przychodnia Medkol podnosi standardy

Plany rozwojowe zielonogórskiej przychodni Medkol oraz zakończone inwestycje w jednostce to tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z dyrektor placówki Wiesławą Pawluk. W 2016 roku przychodnia zakończyła realizację projektu zakładającego modernizację jej wewnętrznej części. Zakupiony został także nowoczesny sprzęt medyczny, który podniósł jakość udzielanych świadczeń.


13-01-2017

Przedłużamy rekrutację na misję gospodarczą do Belgii/Luksemburga i Włoch

Rekrutacja trwa do 23 stycznia 2017 r. do godziny 12:00. Do Belgii i Luksemburga zapraszamy firmy z branży IT/ICT i motoryzacyjnej. Do Włoch zapraszamy branże budowlaną/okołobudowlaną i spożywczą.


12-01-2017

Rozmowy z BGK o wdrażaniu instrumentów finansowych

JEREMIE to inicjatywa pozadotacyjnych instrumentów finansowych (np. preferencyjnych kredytów i poręczeń dla firm) znana już z poprzedniej perspektywy finansowej UE. Mechanizm ten będzie funkcjonował również w trakcie obecnego, unijnego rozdania. W jego efektywnym wdrażaniu może pomóc Bank Gospodarstwa Krajowego, z którego przedstawicielami spotkała się członek zarządu Alicja Makarska.


12-01-2017

O współpracy z Towarzystwem Ekonomicznym

Współpraca samorządu województwa z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym, w szczególności w zakresie przedsięwzięć skierowanych do młodych - to główny temat rozmowy marszałek Elżbiety Anny Polak z prof. Bogdanem Ślusarzem, wiceprezesem Zarządu krajowego Towarzystwa oraz Kierownikiem Katedry Organizacji i Administracji UZ.


12-01-2017

Śmigłowiec ratuje życie! – potwierdzają to statystyki

Aż 29 razy w 2016 roku wzywano na pomoc śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który stacjonuje w Gorzowie. – Samorząd województwa walczył o powstanie bazy osiem lat i udało się! To był jeden z naszych celów strategicznych w ubiegłym roku i widać, jak śmigłowiec był potrzebny – mówi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -