Wydarzenia - archiwum wiadomości

19-07-2018

RPO-Lubuskie 2020 – przyśpieszamy!

19 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się robocze spotkanie dotyczące wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Inicjatorem oraz prowadzącą spotkanie była Pani Alicja Makarska – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, Departamentu Programów Regionalnych, Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego.


Stan realizacji Kontraktu Terytorialnego
18-07-2018

Stan realizacji Kontraktu Terytorialnego

Radni przyjęli informację na temat realizacji przedsięwzięć wpisanych do Kontraktu Terytorialnego dla województwa lubuskiego. Kontrakt, to umowa między rządem a samorządem, wskazująca źródła finansowania najważniejszych inwestycji zaplanowanych w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020. Lubuska lista zawiera 31 przedsięwzięć, o łącznej wartości blisko 12 mld zł. Informację na temat stanu realizacji Kontraktów corocznie przygotuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.


18-07-2018

Młodzi dla Buchałowa

Zajęcia artystyczne, sportowe, taneczne - a to wszystko związane z historią niepodległości Polski. Tak będzie podczas darmowych wakacyjnych zajęć w Buchałowie. Stowarzyszenie "Młodzi Potrafią" otrzymało dofinansowanie na ten cel z budżetu województwa lubuskiego. Tym samym ruszają pierwsze projekty dofinansowane w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych.


18-07-2018

Milion dla młodych – trwa podpisywanie umów

Różnego rodzaju warsztaty, filmy, zawody sportowe, a nawet festyny - wszystko z motywem przewodnim rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Te wydarzania organizowane są przez młodzież i dla młodzieży. – 100 projektów na 100-lecie odzyskania niepodległości. W ten sposób aktywizujemy młodych Lubuszan. Oni mają mnóstwo pomysłów, a przy ich realizacji potrzebują naszego wsparcia – tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Realizatorzy działań na rzecz młodzieży w regionie podpisują umowy.


17-07-2018

Przyszli lekarze dostają stypendia od marszałka

Zakończył się nabór wniosków o pomoc materialną dla studentów kierunków lekarskich. O stypendia lubuskiego marszałka ubiegało się 61 kandydatów z całej Polski! Wszyscy dostaną 2 tys. zł „na rękę” miesięcznie. – Te stypendia pozwolą nam na pokrycie deficytu lekarzy w Lubuskiem. Dzisiejsi studenci za kilka lat podejmą pracę w tutejszych szpitalach. Zatem inwestycja w stypendia zwróci nam się z nawiązką – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


Na ludową nutę
17-07-2018

Na ludową nutę

Trwa najbardziej kolorowy, rozśpiewany i roztańczony festiwal w regionie – Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji. Lubuskiej publiczności prezentują się zespoły z Bułgarii, Serbii, Macedonii, Indonezji i Polski. W czwartek 19 lipca zespoły ludowe spotkają się z marszałek Elżbietą Anną Polak. Gala finałowa Festiwalu Folkloru odbędzie się tego samego dnia o godz. 19:00 w zielonogórskim amfiteatrze. Jeszcze przez kilka dni Lubuszanie mają okazję na spotkanie z tradycjami i zwyczajami ukrytymi w muzyce, tańcu, śpiewie i potrawach ludowych.


16-07-2018

Aktywne wakacje w Lubuskiem

Wakacje to czas błogiego lenistwa. My namawiamy jednak do aktywności. W Lubuskiem powodów jest kilka. 500 jezior zachęca do uprawiania sportów wodnych. Siłownie pod chmurką kuszą chcących zadbać o tężyznę fizyczną, a lasy i parki przyciągają miłośników wycieczek. – U nas nie można się nudzić! Potwierdzają to sami Lubuszanie, którzy jak wynika z badań są najbardziej aktywni w Polsce, udowadniając jednocześnie, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


15-07-2018

Na zdrowie w Kłodawie (wideo)

„Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom”, to jeden ze sztandarowych programów profilaktycznych realizowanych przez samorząd województwa. O tym, jak skorzystać z badań i wygrać walkę z rakiem, usłyszeliśmy w Kłodawie podczas Pikniku Zdrowia. – Będziemy we wszystkich powiatach. Wsłuchujemy się w postulaty mieszkańców. Tutaj mamy lekarzy na wyciągnięcie ręki – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Gościem pikniku był Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.


14-07-2018

Szpital dziecięcy - jest już projekt!

Zgodnie z harmonogramem prac firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego do 30 czerwca przedstawiła projekt budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze i wystąpiła z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. - Zdrowie i życie najmłodszych Lubuszan jest bezcenne. Nie ma w tej chwili ważniejszej inwestycji w regionie – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Rekrutacja na kierunek lekarski: 40 osób na jedno miejsce!
14-07-2018

Rekrutacja na kierunek lekarski: 40 osób na jedno miejsce!

Aż 40 kandydatów ubiega się o jeden indeks na studia stacjonarne na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Zielonogórskim. To już czwarty nabór na medycynę na UZ. – Po raz kolejny przekonujemy się, że warto było zainwestować w Wydział Lekarski. Nie tylko zadbaliśmy o przygotowanie infrastruktury, ale też dofinansowujemy działalność kierunku. My już dziś myślimy o studentach, którzy w przyszłości będą naszymi lekarzami – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!