Wydarzenia - archiwum wiadomości

26-07-2017

Szpital w Międyrzeczu żegna dyrektora

26 lipca br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu uroczystoście pożegnano dyrektora. Jacek Hudziak pełnił funkcję dyrektora szpitala od 14 stycznia 2013 r. Z końcem lipca br. upływa umowa o zarządzanie szpitalem.  Podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak podziękowała dyrektorowi za pracę na rzecz szpitala. - Dyrektor kończy swoją misję. Te ostatnie lata nie były stracone. Udało się zrealizować wiele inwestycji – mówiła marszałek.    


25-07-2017

Lekka atletyka dla dzieci i młodzieży

25 lipca 2017 r. rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację w formie powierzenia zadania publicznego w obszarze kultury fizycznej pn. „Upowszechnianie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży”. Decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego dofinansowanie w wysokości 61.989 zł uzyskał Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, z siedzibą w Zielonej Górze.


24-07-2017

O planach gminy Zabór

Plany i najbliższe inwestycje gminy Zabór to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z wójtem Robertem Sidorukiem. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o możliwościach wydzierżawienia jeziora Liwno oraz modernizacji parku przy pałacu w Zaborze.     


24-07-2017

7 nowych cudów Polski. Głosujmy na lubuskie obiekty!

Wystartował plebiscyt National Geographic na 7 nowych cudów Polski. O tytuł walczą dwa lubuskie obiekty: Zespół Poaugustiański w Żaganiu oraz Bulwar Nadwarciański w Gorzowie Wlkp. Zachęcamy do głosowania!


21-07-2017

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji

W dniach 23-29 lipca 2017 na terenie Zielonej Góry, Łagowa i w pozostałych miejscowościach województwa lubuskiego odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru OBLICZA TRADYCJI 2017. W trakcie festiwalu odbędą się koncerty na scenie Lubuskiego Teatru, lekcje folkloru, koncerty solistów, warsztaty, ekspozycje rękodzieła, rzemiosła, strefa relaksu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak.


20-07-2017

Zapraszamy do Lubuskiej Bajki na Przystanku Woodstock [wideo]

- Zapraszam cały świat na Przystanek Woodstock, do Kostrzyna nad Odrą! To w regionie lubuskim poczujecie się naprawdę wolni, a w tym roku także jak w bajce. Jesteśmy dumni, że możemy was gościć w najbardziej otwartym i tolerancyjnym regionie w kraju – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej zapowiadającej 23. Przystanek Woodstock. Jurek Owsiak podkreślał, że festiwal ma też pokazać, że Lubuskie to piękna, gościnna i wolna ziemia!


20-07-2017

O planach LZMiUW

Zamierzenia inwestycyjne planowane do realizacji w zakresie melioracji wodnych podstawowych w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 to główny tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielami LZMiUW.


19-07-2017

Lubuskie szpitale w sieci - co nas czeka w praktyce

Monitorowanie i optymalizacja wielkości ryczałtu, który będą otrzymywać szpitale od NFZ po wejściu w życie ustawy o tzw. sieci szpitali – to główny temat spotkania dedykowanego dyrektorom podmiotów leczniczych. - To krótka instrukcja dotycząca tego, jak  zmienić zarządzenie w szpitalu tak, żeby osiągnąć jak najlepsze wskaźniki finansowe, a co za tym idzie pozyskać najwięcej środków w kontraktach – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak, gospodarz spotkania. O narzędziach monitorowania ryczałtu mówił m.in. Jakub Szulc, były wiceminister zdrowia.


19-07-2017

Technologie kosmiczne w Lubuskiem

Potencjał województwa lubuskiego w zakresie rozwoju technologii kosmicznych oraz budowa Parku Technologii Kosmicznych to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prezesem firmy HERTZ Rafałem Trzaskowskim, wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej ds obronnych płk. Piotrem Suszyńskim, a także Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UZ  prof. dr hab. Giorgim Melikidze. W spotkaniu uczestniczył także Bogusław Wontor – doradca marszałka woj. lubuskiego.


18-07-2017

O współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim

Budowa Parku Technologii Kosmicznych w Nowym Kisielinie to główny temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prezesem firmy Hertz Systems Rafałem Trzaskowskim, a także rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego  prof. Tadeuszem Kuczyńskim. Inwestycja wpisana została do Kontraktu Terytorialnego. Ma więc duże szanse na wsparcie ze środków unijnych na poziomie centralnym. Tematem rozmowy był także rozwój bazy dydaktycznej szpitala w Zielonej Górze dla potrzeb kierunku lekarskiego. Gościem marszałek był Dyrektor ds. Eksploatacyjno – Technicznych lecznicy Zbigniew Hupało.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -