Wydarzenia - archiwum wiadomości

Promujmy transplantologię!
26-01-2020

Promujmy transplantologię!

Popularne stwierdzenie mówi, że zdrowie ma się tylko jedno. Właśnie dlatego warto dbać o nie ze szczególną uwagą i promować wszystkie inicjatywy, które pozwalają ratować czyjeś życie. Jedną z takich akcji jest z pewnością Ogólnopolski Dzień Transplantacji, który dziś obchodzimy.  W promocję tej idei - z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak - od wielu lat aktywnie włącza się również samorząd województwa.


24-01-2020

Skwierzyna będzie miała sanktuarium

Skwierzyna będzie miała sanktuarium Matki Boskiej Klewańskiej Patronki Kresowian, które otwarte zostanie 24 maja. Ponadto działać przy nim będzie Centrum Pamięci o Kresowiakach oraz ekumeniczne centrum wsparcia dla żołnierzy z misji. O objęcie patronatem wydarzenia marszałek Elżbietę Annę Polak podczas spotkania poprosili: ks. Kazimierz Małżeński oraz Jan Klemt, dyrektor Generalny Zarządu Krajowego Towarzystwa Inicjatyw Społecznych „Nowy Świat”.


24-01-2020

Spotkanie z ambasadorem Republiki Czeskiej

Chociaż województwo lubuskie nie sąsiaduje z żadnym czeskim regionem, mamy w tym kraju bliskiego partnera. Jest nim Kraj Liberecki, z którym w 2018 roku podpisaliśmy porozumienie o współpracy. Okazją do rozmowy o lubusko-czeskiej współpracy było spotkanie, które dziś odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim. Do rozmów zasiedli członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak i Ambasador Republiki Czeskiej w RP Ivan Jestřáb – Ambasador Republiki Czeskiej w RP.


Otwarto świetlicę wiejską w Sycowicach
24-01-2020

Otwarto świetlicę wiejską w Sycowicach

23 stycznia br. otwarto świetlicę wiejską w Sycowicach. W uroczystości uczestniczył wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Budowa świetlicy wiejskiej ze zbiornikiem bezodpływowym na ścieki sanitarne otrzymała wsparcie w wysokości 500 tys. zł ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014-2020, działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich. Celem jest wsparcie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich oraz integracja mieszkańców.


O rozwoju Regionalnego Centrum Animacji Kultury
23-01-2020

O rozwoju Regionalnego Centrum Animacji Kultury

Funkcjonowanie Regionalnego Centrum Animacji Kultury, plany rozszerzenia działalności jednostki oraz aktualny stan realizacji inwestycji zakładającej budowę Centrum Kreatywnej Kultury to tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z Izabelą Kumor-Pilarczyk – dyrektor jednostki. Marszałek miała także okazję obejrzeć efekty modernizacji willi, która jest siedzibą RCAK.


23-01-2020

Samorządy sprawnie sięgają po pieniądze z UE

Ponad 232 mln zł unijnego wsparcia otrzymały już samorządy wchodzące w skład zielonogórskiego ZIT-u. Cyklicznie odbywają się spotkania mające na celu omówienie realizowanych inwestycji oraz stan ich realizacji. Dziś (23.01). Z beneficjentami spotkał się członek zarządu Marcin Jabłoński, który odpowiada za nadzór Regionalnego programu Operacyjnego Lubuskie 2020. 

 


Blisko milion dla organizacji pozarządowych
21-01-2020

Blisko milion dla organizacji pozarządowych

Z początkiem roku mamy dobre informacje dla organizacji pozarządowych. Zarząd województwa przyjął uchwały w sprawie 7 konkursów na wsparcie zadań w obszarze kultury, turystyki regionalnej, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Dofinansowane zostaną działania na rzecz seniorów oraz osób niepełnosprawnych. - Organizacje pozarządowe są doskonałym wyrazem aktywności obywatelskiej, to one w dużej mierze wpływają na zmianę rzeczywistości i mają realny wpływ na przyszłość regionu – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


21-01-2020

Jakość powietrza w lubuskich stolicach

Województwo lubuskie to prawdziwa zielona kraina. Aby tak pozostało samorząd województwa bacznie przygląda się kwestiom ekologii w regionie, w trosce o zdrowie i jakość życia mieszkańców. Jednym z kroków, które służą realizacji tego celu było przyjęcie dziś przez zarząd województwa sprawozdania z realizacji programów ochrony powietrza dla strefy miast Zielona Góra oraz Gorzów Wlkp.


21-01-2020

Ferie 2020: będzie aktywnie i kreatywnie

Warsztaty, zajęcia plastyczne, taneczne i literacko-animacyjne, konkursy, gry i zabawy ruchowe to tylko niektóre z propozycji naszych instytucji na ferie. Zimowa przerwa od nauki w naszym regionie rozpoczyna się 25 stycznia br. - To czas relaksu i odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Zachęcam, by spędzić go aktywnie i bezpiecznie – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Lotnisko w Babimoście wyprzedziło port Chopina w Warszawie
21-01-2020

Lotnisko w Babimoście wyprzedziło port Chopina w Warszawie

Wysokie loty w 2019 r. miało lotnisko w Babimoście, które w kategorii dynamiki procentowego wzrostu liczby pasażerów wyprzedziło port lotniczy Chopina w Warszawie. W porównaniu do roku 2018 lubuskie lotnisko obsłużyło o ponad 50 proc. więcej podróżnych. W sumie z Babimostu odleciało blisko 34 tys. osób. To efekt m.in. działań samorządu województwa. Urząd Marszałkowski od wielu lat konsekwentnie stawia na rozwój portu, np. poprzez wykonywanie niezbędnych inwestycji.


Zapisz się do naszego newslettera!