Wydarzenia - archiwum wiadomości

Nowa pracownia Orange w Siedlisku
22-01-2018

Nowa pracownia Orange w Siedlisku

22 stycznia 2018 r. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn wziął udział w uroczystym otwarciu pracowni Orange. To świetlica multimedialna, która zapewni mieszkańcom Siedliska lepszy dostęp do technologii i otworzy nowe możliwości rozwoju.    


19-01-2018

O sprawach ważnych dla regionu

19 stycznia br. gościem marszałek Elżbiety Anny Polak był poseł na Sejm RP Paweł Pudłowski. Rozmowa dotyczyła innowacji i nowych technologii oraz wyzwań, jakie stoją przed nowoczesną lubuską gospodarką a także działań już podjętych przez zarząd województwa, które mają wpłynąć na poprawę innowacyjności.


Otwarto drugi odcinek obwodnicy Drezdenka  (wideo)
18-01-2018

Otwarto drugi odcinek obwodnicy Drezdenka (wideo)

W Drezdenku uroczyście otwarto drugi odcinek obwodnicy miasta.- To inwestycja, na którą mieszkańcy czekali wiele lat. Dla Drezdenka niesamowicie ważna, gdyż odciąży miasto od ruchu tranzytowego. Ważne jest też to, że wciąż priorytetem w województwie lubuskim jest poprawa dostępności transportowej. Najwięcej pieniędzy przeznaczamy na modernizację i budowę dróg oraz obwodnic - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.         


Marszałek gościem Radia Zachód
18-01-2018

Marszałek gościem Radia Zachód

W piątek, 19 stycznia br. marszałek Elżbieta Anna Polak była gościem Porannej rozmowy dnia na antenie Radia Zachód. Posłuchał tutaj


Lubuscy dziennikarze wybrali wydarzenie roku
17-01-2018

Lubuscy dziennikarze wybrali wydarzenie roku

Zdaniem przedstawicieli lubuskich mediów najważniejszym wydarzeniem 2017 roku był pożar gorzowskiej katedry, a sztandarowymi inwestycjami samorządu województwa - budowa Ośrodka Radioterapii w Gorzowie i umowa na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. To wyniki ankiety, którą Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego przeprowadziło wśród dziennikarzy biorących udział w noworocznym spotkaniu z marszałek Elżbietą Anną Polak.


Marszałek z dziennikarzami o planach na 2018 rok (wideo)
17-01-2018

Marszałek z dziennikarzami o planach na 2018 rok (wideo)

W odrestaurowanej ze środków budżetu województwa Sali Kryształowej pałacu w Zaborze odbyło się doroczne spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak z dziennikarzami lubuskich mediów. -  Podpisanie umowy na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, kamień węgielny pod Ośrodek Radioterapii w Gorzowie oraz zakontraktowanie budowy mostu w Milsku to kamienie milowe dla województwa lubuskiego – podkreślała marszałek.


17-01-2018

Nowe pociągi w lubuskim taborze

Dziś (17.01) na trasie Zielona Góra - Nowa Sól - Zielona Góra odbył się inauguracyjny przejazd elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57ALd. Pojazd zasilił tabor lubuskiego oddziału Przewozów Regionalnych. To wypełnienie ubiegłorocznej deklaracji złożonej Zarządowi Województwa Lubuskiego przez zarząd PR w Warszawie.


17-01-2018

Nie daj się wyprzedzić cukrzycy

Jaki jest pierwszy krok do wykrycia cukrzycy? Bardzo prosty – wystarczy wypełnić ankietę! Jeśli liczba punktów będzie zbyt wysoka, należy zgłosić się do specjalisty. Przychodnia MEDKOL w Zielonej Górze realizuje program zdrowotny, który polega na wczesnym wykrywaniu tej choroby. – Wszystkie badania są za darmo. Skorzystać mogą osoby w wieku aktywności zawodowej. Zachęcam do badań profilaktycznych – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


16-01-2018

W Lubuskiem pensje w górę

Średnie miesięczne zarobki w Lubuskiem wynoszą ok 4,5 tys. zł brutto – czytamy w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej. To daje czwarte miejsce w kraju. – Zadaniem samorządu jest tworzenie warunków do rozwoju gospodarczego, ale to przedsiębiorcy są kołem zamachowym lubuskiej gospodarki. Ta współpraca ma służyć mieszkańcom regionu. Wzrost płac to znak, że nasze wspólne działania przynoszą efekty – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Spotkanie opłatkowe z Rodziną Katyńską
16-01-2018

Spotkanie opłatkowe z Rodziną Katyńską

Członkowie stowarzyszenia Lubuska Rodzina Katyńska spotkali się z marszałek Elżbietą Anną Polak podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego. - Chciałbym podziękować za pielęgnowanie dziedzictwa kultury polskiej, tradycji, wartości patriotycznych, za pamięć o waszych ojcach, którą przekazujecie młodemu pokoleniu - mówiła marszałek.

 


Zapisz się do naszego newslettera!

g -