Wydarzenia - archiwum wiadomości

20-09-2017

Odlotowy jubileusz

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia z okazji Jubileuszu 60-lecia lotniska i 40-lecia Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost. W sobotę, 30 września br. w godz. 10.00 – 16.00 na lotnisku w Babimoście odbędzie się „Dzień Otwarty” i „Seminarium Jubileuszowe”. To niepowtarzalna okazja, aby poznać „lotnisko od kuchni”.


20-09-2017

Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

22 września 2017 r. w Santoku odbędą się Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których temat przewodni w tym roku brzmi: Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu. W wydarzeniu weźmie udział wicemarszałek Romuald Gawlik.  


18-09-2017

Kierunek lekarski z pozytywną oceną PKA

Kierunek lekarski prowadzony na Uniwersytecie Zielonogórskim został pozytywnie oceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną. Pozytywna ocena świadczy o tym, że Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UZ spełnia ustawowe wymagania kadrowe, programowe oraz organizacyjne do prowadzenia na tym kierunku jednolitych studiów magisterskich. - Uruchomienie kierunku lekarskiego było strzałem w dziesiątkę. Nasza konsekwentna praca i zaangażowanie przyniosły efekt – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


18-09-2017

Kolejne przedszkole ze wsparciem samorządu

1 mln 400 tys. zł - tyle kosztowało nowe przedszkole w Przyborowie, które w poniedziałek, 18 września, uroczyście otworzyła marszałek Elżbieta Anna Polak i gospodarz gminy Nowa Sól Izabela Bojko. - Poprawa infrastruktury w zakresie edukacji to najlepiej wydane pieniądze - powiedziała marszałek, która do przedszkolaków przyjechała z prezentami. Wójt gminy podkreślała, że bez wsparcia samorządu województwa tego typu inwestycja nie byłaby możliwa.


18-09-2017

Debata Rolna 2017

O tematach ważnych dla lubuskich rolników dyskutowali uczestnicy Debaty Rolnej, która odbyła się 19 września br. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego. Innowacje w rolnictwie, program i wymogi bioasekuracji to tylko niektóre z tematów spotkania.


16-09-2017

Lubuski wieniec dożynkowy najpiękniejszy w Polsce

Podczas Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy w Spale, gdzie odbywają się Dożynki Prezydenckie, wieniec dożynkowy z Lubuskiego, zwycięzca wojewódzkiego konkursu na dożynkach w Cybince zdobył I miejsce w Polsce. Wieniec dożynkowy pochodzi z gminy Niegosławice (wieś Nowa Jabłona, powiat żagański). - Kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi jest niezwykle ważne - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


16-09-2017

Drugie Winobranie na winnicy samorządowej [wideo]

Wspólne zbieranie i wyciskanie winogron, degustacja soku winogronowego, quizy, konkursy i testy wiedzy o winiarstwie – czekały na uczestników Winobrania, które odbyło się w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze, pod patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak. – W smaku lubuskiego wina mamy zapach wiatru znad Odry, smak ziemi lubuskiej i wyraźny bukiet lubuskiego słońca – mówiła marszałek podczas otwarcia Winobrania, przyznając, że na tegoroczne lubuskie „beaujolais” trzeba poczekać do listopada.


16-09-2017

Misja gospodarcza do USA – przedłużona rekrutacja!

Prowadzisz swoją firmę zarejestrowaną na terenie województwa lubuskiego? Jesteś MŚP z branży elektronicznej i chcesz rozwijać swój biznes na całym świecie? Możesz wziąć udział w misji gospodarczej do Doliny Krzemowej w USA organizowanej przez Urząd Marszałkowski. Dzięki przedłużeniu terminu naboru chętnych, wnioski można składać do 15 października.


14-09-2017

Szpital Uniwersytecki w sieci – zakwalifikowany do lecznic ogólnopolskich

To był jeden z najważniejszych celów utworzenia Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze sp. z o.o. Po zmianie struktury właścicielskiej Narodowy Fundusz Zdrowia przekwalifikował lecznicę. Zamiast do szpitali III stopnia, klinika w Zielonej Górze została zaklasyfikowana do poziomu ogólnopolskiego. – To oznacza większe pieniądze na leczenie Lubuszan – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


13-09-2017

Nowoczesna strona kultury

Prawdziwą transformację przechodzi właśnie Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Dzięki środkom unijnym powstanie pierwsze w regionie nowoczesne centrum kultury. - Pokażemy w jaki sposób można połączyć pielęgnowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego ze współczesnością i innowacyjnością. Powstanie instytut kreatywnego i innowacyjnego myślenia. Będzie to miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli realizować swoje pasje – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -