Wydarzenia - archiwum wiadomości

27-05-2020

W gorzowskiej lecznicy stanęły bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk

Jedna stacja stanęła wczoraj (26.05) przy wejściu głównym do lecznicy. Z drugiej, zlokalizowanej przy Ośrodku Radioterapii od dziś (27 maja) będą mogli korzystać pacjenci i osoby udające się na badania do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Stacja to metalowa skrzynka, wewnątrz której umieszczony jest 10-litrowy pojemnik z płynem do dezynfekcji. Aby odkazić dłonie wystarczy nadusić stopą przycisk umieszczony w dolnej części obudowy.  Szpital ma dwie takie stacje do dezynfekcji rąk.


27-05-2020

Badanie na temat picia alkoholu podczas epidemii

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie zaprasza do wypełnienia krótkiej, trwającej około 10 minut, ankiety dotyczącej osobistych doświadczeń i zachowań związanych z piciem alkoholu podczas rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 (tj. koronawirusa). 


26-05-2020

Rusza I edycja konkursu: „Tradycyjne Lubuskie"

Konkurs skierowany jest do producentów produktów regionalnych z terenu województwa lubuskiego, kół gospodyń wiejskich, gospodarstw agroturystycznych, lokalnych firm i osób fizycznych, które wytwarzają produkty i potrawy i które gotują w oparciu o tradycyjne receptury i lokalne surowce. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie muszą być pełnoletnie.


Nowe oblicze muzeum (wideo)
26-05-2020

Nowe oblicze muzeum (wideo)

Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej dobiega końca. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją filmową i fotograficzną z placu budowy. - W ostatnich latach w muzeum prowadzono prace w zakresie remontów i modernizacji obiektu. Budynek stał się bardziej przyjazny zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i – dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – dla środowiska - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


Nowe godziny lotów do stolicy
26-05-2020

Nowe godziny lotów do stolicy

Od 1 czerwca ruszą lotnicze połączenia krajowe, obsługiwane przez PLL LOT. Podróżni muszą przygotować się jednak na kilka zmian, związanych z nowym reżimem sanitarnym. W przypadku lotniska w Babimoście dotyczą one także godzin lotów. Do Warszawy będzie można polecieć o godz. 9:35 i 19:35. Ze stolicy samolotem wrócimy o godz. 7:00 lub 17:00.


Muzeum Ziemi Lubuskiej wznawia działalność
25-05-2020

Muzeum Ziemi Lubuskiej wznawia działalność

Od środy, 27 maja br. Muzeum Ziemi Lubuskiej działać będzie w oparciu o obowiązujące w kraju wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii COVID-19 oraz wytyczne przedstawione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Prawo zamówień publicznych - webinarium
25-05-2020

Prawo zamówień publicznych - webinarium

Zapraszamy na webinarium organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, które dotyczyć będzie Prawa zamówień publicznych i zasady konkurencyjności w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Szkolenie odbędzie się 1 czerwca 2020 r. o godz. 11.00.


Gorzów Wlkp.: Szpital redukuje emisję CO2
25-05-2020

Gorzów Wlkp.: Szpital redukuje emisję CO2

Chociaż gorzowski szpital jest na pierwszej linii frontu walki z epidemią, nie zwalnia tempa inwestycji. Przykład stanowi umowa podpisana dziś, 25 maja, przez członka zarządu Marcina Jabłońskiego. Dzięki niej lecznica wymieni konwencjonalny system zasilania w ciepło oraz energię, na nowoczesną jednostkę kogeneracyjną, m.in. ograniczając emisję CO2. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł (2,6 mln zł stanowi wsparcie z RPO Lubuskie 2020).


22-05-2020

Jednym głosem za zdrowiem Lubuszan

Marszałek Elżbieta Anna Polak podczas wideokonferencji 22 maja odniosła się do informacji przekazanych przez wojewodę lubuskiego szkalujących działania samorządu województwa. – Lubuskie sobie poradziło i radzi dobrze nie tylko z pandemią. Potrafimy rozwiązywać wiele problemów, ponieważ jesteśmy lubuską drużyną  – mówiła marszałek przy wsparciu lubuskich parlamentarzystów, zarządu i prezesów szpitali


22-05-2020

Kontener już jest, tomograf w drodze

Niecodzienna nie-medyczna operacja odbyła się w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym stanął kontener, w którym wkrótce ulokowany zostanie nowy tomograf kupiony przez Samorząd Województwa z Funduszy Europejskich. - Diagnostyka obrazowa jest częścią walki z epidemią koronawirusa. Dodatkowy tomograf był zatem niezbędny w lecznicy - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Koszt urządzenia ze stacją lekarską to blisko 3 mln zł.


Zapisz się do naszego newslettera!