Wydarzenia - archiwum wiadomości

06-04-2020

KE mobilizuje swoje zasoby w celu ochrony życia i źródeł utrzymania

Ratowanie życia i wspieranie źródeł utrzymania w czasach ostrego kryzysu mają zasadnicze znaczenie. Komisja Europejska podejmuje dalsze kroki, proponując stworzenie instrumentu solidarności (zwanego SURE) w wysokości 100 mld euro, aby wspierać pracowników w utrzymaniu dochodów i pomóc przedsiębiorstwom w utrzymaniu się na rynku. Proponuje również przekierowanie wszystkich dostępnych funduszy strukturalnych na działania w kontekście koronawirusa.


06-04-2020

Nowoczesne łóżka dla gorzowskiego szpitala

Piętnaście w pełni automatycznych łóżek i szafek otrzymała gorzowska lecznica od firmy Swiss Krono z Żar. Wszystkie posiadają bezinwazyjny system monitorowania funkcji życiowych pacjenta i są sterowane pilotem zarówno z pozycji personelu, jak i pacjenta.


05-04-2020

#OneGoodThing - wspieramy europejską akcję

Akcja rozpocznie się w niedzielę, 5 kwietnia o godz. 14:00. Przekaz: Pokaż jedną dobrą rzecz, którą zrobiłeś dzisiaj. Wrzuć swoje zdjęcie lub filmik w media społecznościowe i oznacz #OneGoodThing. Lubuskie przyłącza się do europejskiej kampanii na rzecz pomocowej solidarności.


03-04-2020

Szpitale - ocena o celowości inwestycji niepotrzebna

Komitet Sterujący ds. Koordynacji interwencji EFSI w sektorze zdrowia informuje, że Podmioty lecznicze, które robią teraz inwestycje zakupowe lub budowlane w związku z epidemią COVID-19, nie muszą występować do wojewody o wydanie opinii o celowości inwestycji. Wymóg ten został zniesiony ustawą z 31 marca br.


02-04-2020

Marek Prawda: po kryzysie, przyjdzie czas na remont w UE

Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, w wywiadzie dla Business Insider Polska mówi: Unia Europejska ocenia finansowanie kryzysu na ok. 93 mld euro. Dodatkowo 20 mld  euro w kredytach na kapitał obrotowy przedsiębiorstw. Liczę na to, ze obywatele po tym dramacie , zamiast do znachorów politycznych, będą chodzić do politycznych lekarzy - mówi. Przeczytaj cały wywiad TUTAJ


Wsparcie dla przedsiębiorstw w regionach Partnerstwa-Odry
02-04-2020

Wsparcie dla przedsiębiorstw w regionach Partnerstwa-Odry

Po obu stronach Odry wiele osób w różnych zawodach i branżach odczuwa wpływ koronawirusa na gospodarkę. Wiele sklepów i lokali jest zamkniętych, odwołano większość wydarzeń, łańcuchy dostaw są zakłócane, a firmy muszą liczyć się z nieobecnościami personelu z powodu zwolnienia lekarskiego, kwarantanny lub powrotu do kraju pochodzenia. Kraje związkowe i województwa w regionach Partnerstwa-Odry oferują wsparcie dla przedsiębiorstw w tej trudnej sytuacji celem zapewnienia płynności finansowej oraz utrzymania miejsc pracy.


02-04-2020

600 tys. euro na wsparcie w epidemii

Inicjatywa Środkowoeuropejska - IŚE (Central European Initiative - CEI) w reakcji na globalną epidemię wywołaną przez COVID-19, uruchomiła nadzwyczajny nabór wniosków pn. COVID-19 Extraordinary Call for 2020. Zaproszenie do składania wniosków w dziedzinie opieki zdrowotnej, edukacji oraz mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw ma celu szybką odpowiedź na szczególne potrzeby społeczności w państwach członkowskich Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (w tym w Polsce). Termin - do 9 kwietnia br.


02-04-2020

Gorzów Wlkp.: Świąteczna i nocna opieka medyczna bez wychodzenia z domu

Już nie tylko przez telefon - od 1 kwietnia br. z punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej w gorzowskim szpitalu można skorzystać także dzięki video połączeniu. Pozwala ono na bezpośredni kontakt lekarza z pacjentem. To możliwe dzięki uruchomionej przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. usłudze „Powstrzymajmy koronawirusa! - Darmowe wideo-gabinety dla szpitali”.


02-04-2020

Wsparcie od gorzowskiego magistratu, banku i samochodowego dilera

Władze Gorzowa Wlkp. przekazały 2,5 mln zł Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup angiografu. To odpowiedź na apel zarządu Szpitala skierowany do prezydenta i gorzowskich radnych (18 marca). 1 kwietnia br. podczas telekonferencji zapadła pozytywna dla lecznicy decyzja.


Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców
01-04-2020

Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

O niskoprocentową pożyczkę w kwocie do 5 tys. zł będą mogli się starać mikroprzedsiębiorcy ze środków Funduszu Pracy. Wsparcie umożliwi pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Pożyczka może zostać przeznaczona np. na opłacenie podatków, składek, kosztów wynajmu lokalu.


Zapisz się do naszego newslettera!