Wydarzenia - archiwum wiadomości

PROW: wsparcie na świetlice, zabytki i tereny zielone
18-10-2018

PROW: wsparcie na świetlice, zabytki i tereny zielone

18 października br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podpisał kolejne umowy o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.   Dzisiaj podpisujemy 17 umów w ramach zagospodarowania przestrzeni publicznej, ochrony zabytków i budownictwa tradycyjnego oraz inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne na kwotę prawie 7 mln złotych - powiedział wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


18-10-2018

Szkolnictwo zawodowe z unijnym wsparciem

Blisko 7 mln zł to pieniądze, które zostaną przeznaczone na modernizację szkolnictwa zawodowego w powiecie nowosolskim. Projekt realizowany w dwóch nowosolskich szkołach zostanie wsparty ze środków RPO Lubuskie 2020 kwotą 3 mln zł. Umowę na dofinansowanie podpisała dziś (18.10) członek zarządu Alicja Makarska.


18-10-2018

Podróż naukowym szlakiem

Nauka przez zabawę i nie tylko. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym”. To okazja do przyjrzenia się z bliska jak działają innowacyjne firmy, uczelnie oraz inne instytucje zajmujące się nauką. Zwieńczeniem akcji, którą zaplanowano w dniach 22-27 października, będzie pełne atrakcji „SHOW NAUKOWE” w zielonogórskiej bibliotece.

 


17-10-2018

O zdrowiu psychicznym młodych Lubuszan

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego 20 października o godz. 11.00 w Sali Kryształowej Pałacu w Zaborze odbędzie się konferencja "Zaburzenia depresyjne. Formy pomocy. Zapobieganie następstwom" na temat zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży.- Zdiagnozowaliśmy, że Lubuskie ma w Polsce największą liczbę samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Dlatego warto i trzeba rozmawiać na ten temat - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która objęła to wydarzenie patronatem. 


Najpiękniej jest w Łazie!
17-10-2018

Najpiękniej jest w Łazie!

Tytuł „Najpiękniejszej Lubuskiej Wsi 2018” powędrował do miejscowości Łaz położonej w Gminie Żary. Konkurs rozstrzygnięto dziś (17.10) w Filharmonii Zielonogórskiej. Z nagrody za drugie miejsce cieszyli się mieszkańcy Cigacic, a za trzecie przedstawiciele Radwanowa. - Udział w konkursie wymaga odwagi i chęci zaprezentowania się. To bardzo ważne, aby pokazywać, co dzieje się w naszych miejscowościach - przekonywał marszałek Stanisław Tomczyszyn, który wręczył nagrody.


Interreg, czyli integracja po europejsku
16-10-2018

Interreg, czyli integracja po europejsku

Szlakiem Interreg podążyli uczestnicy konferencji, która odbyła się 17 października w Gorzowie Wlkp. Rozmowy w północnej stolicy województwa dotyczyły integracji europejskiej.  Dyskutowali eksperci z obydwu stron Odry. W wydarzeniu wzięli udział członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak oraz Mirosław Marcinkiewicz, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego.


Podziel się bezcennym darem!
16-10-2018

Podziel się bezcennym darem!

Bezcenny Dar – po prostu Życie – to tytuł XIII Konferencji na temat transplantacji i krwiodawstwa. – Samorząd województwa od 2010 roku mocno promuje ideę transplantologii. Podpisaliśmy wtedy szerokie porozumienie w celu promocji idei „Nie zabieraj swoich organów do nieba”. Wspieramy także ideę krwiodawstwa. Przez te 8 lat udało nam się pozyskać 565 dawców i zebraliśmy 253 litry krwi – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak, która uhonorowana została Medalem 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK.


Większe wsparcie na kapitał przyrodniczy regionu
15-10-2018

Większe wsparcie na kapitał przyrodniczy regionu

Zarząd województwa zwiększył pulę pieniędzy w ramach Działania 4.5 Kapitał przyrodniczy regionu. Wsparcie dotyczy projektów realizowanych poza formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. W ramach konkursu pieniądze zasilą 7 projektów na łączną kwotę dofinansowania ponad 18,7 mln zł.


Lubuskie z gospodarczym potencjałem (wideo)
15-10-2018

Lubuskie z gospodarczym potencjałem (wideo)

Przez 3 dni eksperci z Polski i Europy, goście z całego kraju i Lubuszanie brali udział w Kongresie Gospodarczym Lubuskie 2018. Raz jeszcze okazało się, że do rozwoju gospodarczego potrzebna jest współpraca nauki, biznesu i samorządu. Swoją siłę pokazali również młodzi i start-upy. - Trzeba rozmawiać, słuchać przedsiębiorców, organizacji  i instytucji kultury. Trzeba wiedzieć jakie są oczekiwania mieszkańców. Taki kongres to doskonała okazja do konsultacji – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. 


Zakodowani młodzi Lubuszanie (wideo)
15-10-2018

Zakodowani młodzi Lubuszanie (wideo)

Młodzi Lubuszanie wzięli udział w niezwykłej lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – „Lubuskie Koduje”, podczas której bliżej poznali język komputerów. - To jest super okazja, żebyście się z nim zapoznali, szczególnie, że od 6 do 21 października cały świat uczy się kodować - mówiła do uczniów szkół podstawowych marszałek Elżbieta Anna Polak.  Młodzi Lubuszanie kodować będą 15 i 16 października w urzędzie marszałkowskim województwa lubuskiego.


Zapisz się do naszego newslettera!