Wydarzenia - archiwum wiadomości

Tłumy w Lubuskim Centrum Winiarstwa
18-11-2017

Tłumy w Lubuskim Centrum Winiarstwa

II Święto Młodego Lubuskiego Wina przyciągnęło do Zaboru setki mieszkańców. Dla uczestników imprezy zorganizowanej dziś (18.11) w Lubuskim Centrum Winiarstwa przygotowano mi.in. degustacje regionalnych potraw tradycyjnych, prezentacje win i winnic oraz konkursy. W przyszłym roku liczba gości może zwiększyć się jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą dziennikarzy ogólnopolskich mediów, którzy uczestniczyli w Święcie na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego.


WOSiR: Nowa hala jeździecka
17-11-2017

WOSiR: Nowa hala jeździecka

17 listopada br. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się uroczystość otwarcia nowej hali jeździeckiej. Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu województwa w wysokości 338 tys. zł, koszt całej inwestycji to ponad 2,6 mln zł.    

 


17-11-2017

II Święto Młodego Lubuskiego Wina

Już w najbliższą sobotę, 18 listopada w Lubuskim Centrum Winiarstwa odbędzie się II Święto Młodego Lubuskiego Wina. Wśród atrakcji m.in. degustacja lubuskich win, produktów regionalnych oraz potraw tradycyjnej kuchni polskiej.


Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat
15-11-2017

Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat

W dniach 16-17 listopada br. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbywa się konferencja naukowa pt. „Niemcy po wyborach: bilans zysków i strat”, w której uczestniczy członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak. - Zarząd województwa jest zainteresowany tym, jak będzie wyglądała scena polityczna po wyborach w Niemczech, dlatego że współpraca z Saksonią i Brandenburgią jest dla nas strategiczna - mówił członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.


15-11-2017

Kreatywne Dzieciaki – konkurs plastyczny

Warsztaty „Technologiczne Dzieciaki” to podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów, w którą młodzi Lubuszanie wybiorą się w dniach 12-13 grudnia. Dzięki akcji uczniowie będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami poprzez wspólną, twórczą zabawę i eksperymentowanie. Pomoże to w rozwijaniu wyobraźni oraz kreatywności, pobudzi do poznawania świata, a przede wszystkim nauczy analitycznego i logicznego myślenia. Warsztatom już teraz towarzyszy konkurs plastyczny „Kreatywne Dzieciaki”.


Uniwersytet Zielonogórski nominowany do prestiżowej nagrody
15-11-2017

Uniwersytet Zielonogórski nominowany do prestiżowej nagrody

Uniwersytet Zielonogórski został nominowany do Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders 2017 w dwóch kategoriach: Engineering & Technology (wspólnie z Akademią Morską w Gdyni i Politechniką Lubelską) oraz w kategorii Natural Sciences (wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Warszawskim).


Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – konsultacje
14-11-2017

Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – konsultacje

Zarząd Województwa Lubuskiego zaprasza jednostki samorządu terytorialnego, jednostki pomocy społecznej, jednostki organizacyjne wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, podmioty III sektora, jak również instytucje zaangażowane w rozwiązywanie problemu alkoholowego w województwie lubuskim o wyrażenie opinii na temat projektu Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2018-2021.


 Kongres Towarzystw Polsko-Niemieckich
13-11-2017

Kongres Towarzystw Polsko-Niemieckich

Członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak reprezentował Województwo Lubuskie podczas XXVI Federalnego Kongresu Towarzystw Polsko-Niemieckich. Kongres odbywał się w Poczdamie, w siedzibie Parlamentu Brandenburgii, w dniach 10 – 12 listopada pod hasłem „Sąsiedztwo w środku Europy”.


Żyję zdrowo – Trzymam Formę!
13-11-2017

Żyję zdrowo – Trzymam Formę!

13 listopada odbył się finał tegorocznej edycji programu „Trzymaj Formę”, w ramach której uczniowie przygotowywali projekty dotyczące profilaktyki nadwagi i otyłości. W tym roku jury przyznało 5 pierwszych nagród. Laureatami zostali: Zespół Szkół w Ciosańcu, Zespół Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp., Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie n/Odrą, Zespół Szkół w Niedoradzu, Zespół Szkół w Przytocznej. - Poprzez ten konkurs staramy się dotrzeć do wszystkich z modą na zdrowy styl życia – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Smak i moc niepodległości (wideo)
11-11-2017

Smak i moc niepodległości (wideo)

Lubuszanie śnili dziś na jawie „Sen o Niepodległej”. To tytuł widowiska będącego poetycką interpretacją historii walk niepodległościowych, który zabrał widzów w podróż w czasie. -Jesteśmy tutaj dzisiaj razem ponieważ dokładnie 99 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj chcemy poczuć ten smak, tę moc 11 listopada 1918 roku. Bo to dzięki naszym przodkom mamy wolną i niepodległą ojczyznę – mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!

g -