Wydarzenia - archiwum wiadomości

Lubuska Odnowa Wsi po raz drugi
22-05-2019

Lubuska Odnowa Wsi po raz drugi

- Rusza II edycja konkursu Lubuska Odnowa Wsi. To wsparcie dla organizacji pozarządowych na obszarach wiejskich. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł. W tym roku do dyspozycji mamy 900 tys. zł – mówił podczas konferencji prasowej wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


22-05-2019

"Marszałek dla Gorzowa"

W środę, 22 maja br., na antenie Radia Plus Gorzów wyemitowany zostanie kolejny odcinek programu "Marszałek dla Gorzowa". Program poświęcony jest najważniejszym sprawom dla północnej części regionu. Emisja zaplanowana jest w godz. 17-18.


21-05-2019

Więcej lotów z Babimostu

Od 6 czerwca z portu lotniczego w Babimoście będziemy latać według nowego rozkładu. Udogodnienie dla pasażerów stanowią dwa połączenia dziennie z Warszawy. Zmienią się też godziny lotów.


21-05-2019

Konkurs „Lubuskie 30 lat temu i dziś w obiektywie”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Lubuskie 30 lat temu i dziś w obiektywie”. W ten sposób świętujemy rocznicą 30-lecia wolnych wyborów. Czekamy na Wasze fotografie, porównujące obraz sprzed lat i dziś, które pokażą jak przez ten czas zmieniło się województwo lubuskie. Zwycięzcy zabawy otrzymają tablety i gadżety!


20-05-2019

Podpisano „Porozumienie Mużakowskie"

Współpraca polsko-niemiecka trwa od wielu lat, a jej przykładów jest coraz więcej. W Urzędzie Marszałkowskim podsumowano dziś jubileusz programu Interreg Polska-Saksonia i podpisano porozumienie dotyczące promocji wpisanego na listę UNESCO Geoparku Łuk Mużakowa. -  W ramach programu Interreg udało nam się pozyskać pieniądze na 11 bardzo ważnych projektów w różnych obszarach. Dzięki środkom unijnym prowadziliśmy także duże kampanie promocyjne lubuskich parków - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


20-05-2019

Zasłużeni dla województwa lubuskiego odznaczeni

Społecznicy, lokalni producenci żywności i trenerzy sportowi działający na rzecz społeczności lokalnej otrzymli Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnienia podczas obrad sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego wręczyła marszałek Elżbieta Anna Polak wraz z przewodniczącą Wioletą Haręźlak.


20-05-2019

Majowa sesja sejmiku

Zakończyły się obrady VI zwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego. W programie znalazła się analiza stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz informacja o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w regionie. Radni zapoznali się z informacją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska nt. szkód wyrządzonych w rolnictwie przez ptactwo i zwierzęta, a także planami inwestycyjnymi Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Wręczone zostały również Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.


20-05-2019

Bezrobocie w dół, coraz więcej miejsc pracy

W ciągu ostatnich pięciu lat (do 2018 roku) liczba bezrobotnych w województwie lubuskim spadła aż o 62 proc. Bezrobocie w regionie kształtowało się na poziomie 6 proc. – To efekt naszych działań w zakresie rozwoju gospodarczego – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak. - Te wskaźniki świadczą o tym, że dobrze wybraliśmy priorytety: wspieranie przedsiębiorczości oraz rozwój mikro i małych firm.


Pojednanie fundamentem wspólnoty
19-05-2019

Pojednanie fundamentem wspólnoty

W Filharmonii Gorzowskiej odbyło się II Forum Inspiracji organizowane przez Fundację Przebaczenie i Pojednanie. Dyskutowano m.in. o trudnej sprawie wykorzystywania seksualnego w rodzinie oraz przechodzeniu przez proces pojednania. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak, która otworzyła Forum. – Pojednanie to silny fundament, który pozwala budować wspólnotę. To właśnie pojednanie i przebaczanie sprawiło, że od 70 lat żyjemy w pokoju, w Europie – podkreślała marszałek.


19-05-2019

Lubuscy strażacy świętują (wideo)

Na co dzień ratują zdrowie, życie i dobytek Lubuszan. Dziś świętowali w Gorzowie Wlkp i prezentowali swój sprzęt podczas pikniku. – Dziękuję za waszą ofiarną służbę i ciężką codzienną pracę dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Samorząd od wielu lat wspiera strażaków i będzie to robił nadal – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


Zapisz się do naszego newslettera!