Wydarzenia - archiwum wiadomości

21-09-2018

Poznamy Lubuskich Liderów Biznesu

W tym konkursie nie liczy się wielkość przedsiębiorstwa, a efekty ciężkiej pracy. W poniedziałek (24 września) poznamy Lubuskich Liderów Biznesu. Gala jubileuszowej, bo X. edycji wydarzenia odbędzie się w Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Honorowy patronat nad konkursem objęła marszałek Elżbieta Anna Polak, która weźmie udział w finałowych uroczystościach.


19-09-2018

Lubuskie dobrze wdraża unijne środki (wideo)

Wczoraj (18 września), Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, że regiony nie radzą sobie z wydatkowaniem unijnych środków, w konsekwencji czego, grozi im ich utrata. Do sprawy odnieśli się wszyscy polscy marszałkowie, w tym także marszałek Elżbieta Anna Polak. – Pan minister delikatnie mówiąc mija się z prawdą. Wdrażanie ma się dobrze. Nie marnujemy pieniędzy unijnych i nie oddamy ani złotówki – podkreślała.


19-09-2018

Lubuskie Koduje

W ramach globalnej inicjatywy, jaką jest „Europejski Tydzień Kodowania”, który obchodzony jest w październiku oraz popularyzacji i promocji języka programowania wśród młodych ludzi Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego serdecznie zaprasza na lekcje programowania  pn. Lubuskie Koduje.


PROW: wsparcie społeczności lokalnej
19-09-2018

PROW: wsparcie społeczności lokalnej

Skatepark w Lipinkach Łużyckich, ogólnodostępne miejsce rekreacji w Gminie Łagów, to inwestycje, które powstaną dzięki dofinansowaniu z PROW. 19 września br. wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podpisał umowy z beneficjentami w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Samorządowcy odpowiadają ministrowi (wideo)
18-09-2018

Samorządowcy odpowiadają ministrowi (wideo)

W związku z wypowiedzią ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, jakoby województwa zarządzane przez PO-PSL nie radziły sobie z wykorzystaniem funduszy europejskich, przez co mogą stracić łącznie 1,3 mld zł, marszałek Elżbieta Anna Polak wzięła udział w konferencji prasowej we Wrocławiu z samorządowcami z całej Polski. – Zdecydowanie nie zgadzamy się z opinią pana ministra, ponieważ samorządy bardzo dobrze wdrażają programy operacyjne – mówiła.


Co nam dała Unia Europejska?
18-09-2018

Co nam dała Unia Europejska?

Jakie sukcesy odniosły polskie samorządy dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej? Co nam w ogóle dała Unia? Na te pytania odpowiadali prelegenci konferencji „Unia Europejska-samorząd-demokracja- przedsiębiorczość” zorganizowanej we Wrocławiu przez „Gazetę Wyborczą”, z udziałem byłego premiera Jerzego Buzka. – Unia, oprócz pieniędzy na rozwój, dała nam otwarte granice i poczucie braku kompleksów – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, jedna z panelistek konferencji.


18-09-2018

Teatralnie o patriotyzmie

Czym jest obywatelskość i jaka jest rola jednostki w nowoczesnym społeczeństwie? Na te pytania postarają się odpowiedzieć rycerze, którzy zapraszają do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Aktorzy  przeniosą młodzież do roku 1241. Wszystko za sprawą lekcji obywatelskich organizowanych w ramach samorządowych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To nie koniec atrakcji! Gorzowski teatr zaprasza na warsztaty i quiz wiedzy o Panu Tadeuszu.


Ochrona zdrowia: pieniędzy więcej, a kolejki rosną
17-09-2018

Ochrona zdrowia: pieniędzy więcej, a kolejki rosną

Radni województwa lubuskiego mieli okazję wziąć udział w dyskusji na temat  finansowania ochrony zdrowia. – Jest więcej pieniędzy, ale sposób finansowania świadczeń wymaga zmian. Nasze wnioski przekażemy parlamentarnej Komisji Zdrowia – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Sytuację w Lubuskiem z różnych perspektyw przedstawili Piotr Bromber, dyrektor LOW NFZ i Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

 


17-09-2018

Wręczono odznaki honorowe

Marszałek Elżbieta Anna Polak oraz przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz podczas wrześniowej sesji wręczyli „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Wyróżnienia odebrali: Sławomir Kordyjalik, Andrzej Grzegorz Nawrocki, Alfred Rakiej, Stanisław Szablewski, Marek Turowski, Andrzej Winiszewski, Marek Roman Zachara, Konrad Janusz Stanglewicz, Grażyna Stefania Walkowiak, Jan Bronisław Zelek.


Kolejne 230 tys. zł na lubuską wieś
17-09-2018

Kolejne 230 tys. zł na lubuską wieś

17 września br. decyzją radnych województwa dodatkowe 230 tys. zł przeznaczone zostanie na „Lubuską Odnowę Wsi”. O dofinansowanie  mogą ubiegać się Ochotnicze Straże Pożarne, fundacje, Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły ludowe, kluby sportowe.  


Zapisz się do naszego newslettera!