Wydarzenia - archiwum wiadomości

W Wigilię urząd nieczynny
11-12-2018

W Wigilię urząd nieczynny

W Wigilię – 24 grudnia Urząd Marszałkowski będzie nieczynny. Funkcjonować będzie jedynie Kancelaria Ogólna umiejscowiona przy wejściu do budynku przy ul. Podgórnej 7. Jednocześnie informujemy, że w związku z odpracowaniem tego dnia Urząd Marszałkowski będzie otwarty 15 grudnia.  


10-12-2018

O sytuacji na lubuskim rynku pracy

Wicemarszałek Łukasz Porycki, 10 grudnia 2018 r. złożył pierwszą oficjalną wizytę w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, po powołaniu na stanowisko wicemarszałka. Spotkał się z kierownictwem urzędu, m.in. z dyrektorem Waldemarem Stępakiem, zastępcą dyrektora ds. funduszy unijnych Anną Urbaniak i głównym księgowym Marcinem Morkowskim.  


Lubuskie z wizytą w województwie dolnośląskim
10-12-2018

Lubuskie z wizytą w województwie dolnośląskim

W dniach 6-8 grudnia br. odbył się wyjazd studyjny delegacji z Lubuskiego do województwa dolnośląskiego, organizowany przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Delegacji przewodniczył wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu, odwiedzili winnicę Jaworek - zabytkowy folwark jako dobry przykłady wykorzystania pieniędzy unijnych.


Pociągi mają nowe imiona!
07-12-2018

Pociągi mają nowe imiona!

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Kolejka po imię”, w którym szukaliśmy nazw dla 2 nowych pociągów zakupionych przez województwo lubuskie. W przyszłości będą one kursowały na trasie Kostrzyn–Gorzów Wlkp.–Krzyż–Poznań. Decyzją jury nagrodę za najlepszy pomysł, czyli tablet otrzyma Rafał Mazurek. Konkursowe wyróżnienia w postaci zestawu gadżetów powędrują do Janiny Firlej i Marcina Sikory. To nie koniec naszej zabawy. Na razie imiona nowych pociągów pozostaną tajemnicą. Zaprezentujemy je w najbliższym czasie.


Poznaliśmy Liderów Biznesu Społecznego
07-12-2018

Poznaliśmy Liderów Biznesu Społecznego

Poznaliśmy organizacje, które zajmują się najwyższej jakości produkcją, usługami oraz handlem i jednocześnie realizują ważne przedsięwzięcia z zakresu ekonomii społecznej w naszym regionie. 7 grudnia br. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia trzeciej edycji Konkursu "Lubuski Włącznik. Lider Biznesu Społecznego". Nagrody wręczył wicemarszałek Łukasz Porycki.


Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy
07-12-2018

Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy

Od niedzieli (9 grudnia) będzie obowiązywał nowy, kolejowy rozkład jazdy. Lista zmian jest długa. Znajdziemy na niej m.in. nowe połączenia, lepiej dostosowane godziny odjazdów i informacje o dodatkowych przystankach.


07-12-2018

Zaczynamy III edycję Lubuskiej Akademii Rozwoju!

14 grudnia rusza III edycja Lubuskiej Akademii Rozwoju. To cykl warsztatów dla przedsiębiorców oraz samorządowców, podczas których chcemy podzielić się wiedzą m.in. na temat funduszy unijnych, promocji marek produktowych oraz wsparcia przedsiębiorczości. - Urzędnicy i przedsiębiorcy, podnoszą kwalifikacje i korzystają z możliwości, jakie daje LAR. To przekłada się na efektywne zarządzanie regionem, a to jeden z naszych priorytetów - tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak.


07-12-2018

Trwają prace nad Regionalnym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego

06 grudnia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się robocze spotkanie Zespołu Koordynującego Realizację Regionalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Województwa Lubuskiego na lata 2017-2022. Zebranie miało na celu usystematyzowanie i wytyczenie kierunków działań w 2019 r. zmierzających do opracowania Regionalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.


Mikołajkowe Targi Aktywności
07-12-2018

Mikołajkowe Targi Aktywności

Już po raz trzeci odbyły się Mikołajkowe Targi Aktywności i Biznesu Społecznego. 9 grudnia w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze/Ochli na odwiedzających czekało kilkanaście stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni socjalnych, które prezentowały szeroką ofertę ciekawych towarów m.in.: decorów, upominków świątecznych, a także naturalnych wyrobów regionalnych. Targi odwiedził wicemarszałek Łukasz Porycki.


06-12-2018

Pozytywna ocena Komisji Europejskiej

Wzorem poprzednich lat w Warszawie doszło do corocznego spotkania Komisji Europejskiej z przedstawicielami regionów. Województwo Lubuskie reprezentował członek zarządu Marcin Jabłoński. Rozmowy dotyczyły zaawansowania prac nad wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Przedstawiciele KE wyrazili zadowolenie z efektów i tempa wdrażania.


Zapisz się do naszego newslettera!