Schowaj sidebar

Aktualności

Stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego przyznane!

Zarząd Województwa Lubuskiego w dniu 30 grudnia 2019 r. po raz szesnasty przyznał stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego na mocy uchwały nr XXV/228/2008 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 30 czerwca 2008 roku w sprawie udzielania stypendiów naukowych, twórczych i artystycznych dla uczniów z terenu Województwa Lubuskiego (Dz. Urz. Woj. Lub. Nr 73, poz.1203 z późn. zm.).

W roku szkolnym 2019/2020 stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego otrzyma 25 uczniów. Wysokość tegorocznego stypendium wynosi 3 600,00 zł (przyznawane jest na okres 6 miesięcy: od stycznia do czerwca 2020 roku, po 600,00 zł miesięcznie). Tytuł stypendysty Marszałka Województwa Lubuskiego otrzymało do tej pory 325 młodych Lubuszan.

Wykaz osób, którym przyznano stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego na rok szkolny 2019/2020:

w kategorii stypendiów naukowych:

  1. Wojciech Górniewicz - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach
  2. Piotr Maćków - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach
  3. Przemysław Tomala - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Elektronik” w Zielonej Górze
  4. Wiktor Klój - Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach
  5. Gabriel Dołęga - I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp.
  6. Jakub Teszbir - I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp.
  7. Anna Karczewska - I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze
  8. Julia Świątek -  III Liceum Ogólnokształcące im. prof. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze
  9. Kacper Czahajda - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku
  10. Hubert Tomaszewicz - I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Żarach
  11. Konrad Zaleski - I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp.
  12. Kuba Niedziela - IV Liceum Ogólnokształcące im. kpt pil. E. Horbaczewskiego w Zielonej Górze
  13. Miłosz Mesjasz - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach

w kategorii stypendiów twórczych:

  1. Kinga Dowjat - Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach
  2. Kalina Gawrysiak - V Liceum Ogólnokształcące im. K. Kieślowskiego w Zielonej Górze
  3. Wiktoria Samulska - Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO w Cybince

w kategorii stypendiów artystycznych:

  1. Katarzyna Kurczewska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Żaganiu
  2. Kacper Łyczkowski - Lubuskie Towarzystwo Gitarowe w Zielonej Górze
  3. Maciej Smoląg - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie
  4. Mikołaj Woźniak - Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie
  5. Ada Grzebielucha - "Arte" - Stowarzyszenie Współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze
  6. Aleksandra Mandryk - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze
  7. Joanna Habich - Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szprotawie
  8. Antoni Krzyśków - "Arte" - Stowarzyszenie Współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze
  9. Lena Juszkiewicz - Szkoła Muzyczna I i II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp.