Kultura chce działać pomimo pandemii

Pobierz PDF
Wicemarszałek Łukasz Porycki oglądający wystawę.
Muzeum Lubuskie w Gorzowie Wlkp. cały czas wychodzi z kulturalną ofertą do mieszkańców. Wirtualnie można zwiedzić nową wystawę „Dwa dokumenty – dwie epoki” , którą zobaczył już wicemarszałek Łukasz Porycki.

Wicemarszałek Łukasz Porycki odwiedził dziś Muzeum Lubuskie w Gorzowie Wlkp. Wizyta była okazją do sprawdzenia kondycji placówki oraz przyjrzenia się jej bieżącej działalności, którym jednym z ostatnich wyrazów jest wystawa „Dwa dokumenty – dwie epoki”. Wicemarszałek miał okazję przyjrzeć się przedstawionym pracom, prezentującym dwa akty erekcyjne znalezione w metalowej tubie, odkrytej podczas demontażu pomnika Adama Mickiewicza w związku z budową ronda u zbiegu ulic gen. Władysława Sikorskiego, Dworcowej i Orląt Lwowskich. Pomimo pandemii wystawę mogą obejrzeć wszyscy Lubuszanie, bo muzeum udostępniło jej wirtualne zwiedzanie [LINK].

Podczas wizyty w muzeum wicemarszałek Łukasz Porycki poruszył także tematy nowej perspektywy UE. Z Ewą Pawlak dyrektor Muzeum Lubuskiego dyskutował o finansowaniu inwestycji w lubuską kulturę, przy wykorzystaniu środków unijnych. Przypomnijmy, że placówka aktywnie prowadzi inwestycje, które otrzymały wsparcie z UE. Mowa tu o m.in. o Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu. Projekt jest wart prawie 9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 7,3 mln zł. Remont obiektu wciąż trwa i ma zakończyć się w 2022 r.

Zobacz również