Pol'and'Rock Festival na rok znika z Lubuskiego

Pobierz PDF
Informację o tym, że 27. Pol'and'Rock Festival nie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą potwierdził w poniedziałek (26 kwietnia) Jurek Owsiak. - Serce płacze! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która wierzy, że za rok festiwal wróci do Lubuskiego.

Jurek Owsiak poinformował, że tegoroczny 27. Pol'and'Rock Festival odbędzie się na Lotnisku Makowice – Płoty w woj. zachodniopomorskim. Wydarzenie, po 16 latach w Kostrzynie nad Odrą, ze względu na pandemię i związaną z tym konieczność innego podejścia do organizacji festiwalu, przeniesie się w tym roku do nowej lokalizacji. Festiwal przyjmie formę hybrydową - dostępny będzie zarówno dla ograniczonej grupy publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie.

- Serce płacze! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. - Niestety to kolejna ofiara pandemii, festiwal musi być ogrodzony, z ograniczoną liczbą miejsc. Mam nadzieję, że pandemia wreszcie ustąpi. Jurek Owsiak obiecał mi, że w przyszłym roku do nas wróci, że w Lubuskim czuje się znakomicie, że będziemy tutaj grali - jak powtarza to co rok - do końca świata i o jeszcze jeden dzień dłużej.

Za rok Pol'and'Rock Festival w Lubuskiem 

Jak dodaje marszałek, o tym, że Pol'and'Rock Festival w tym roku odbędzie się poza granicami naszego regionu, wiedziała wcześniej. - Ja oczywiście zawału nie dostałam, bo Jurek uprzedził mnie. Dobrze, że mnie uprzedził, bo mogło być źle. Serce boli bardzo. W tym roku no cóż, będziemy promować Lubuskie Warte Zachodu w Zachodniopomorskim, u naszych sąsiadów. Myślę, że niestety festiwal jest kolejną ofiarą pandemii. Nie ma co dyskutować. Trzeba spełnić wymagania, obostrzenia, nie ma teraz nic ważniejszego jak zdrowie i życie. Ale cieszę się bardzo, że Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będą grali na świeżym powietrzu, bo jednak to jest zupełnie coś innego niż koncert w studio – podkreśla Elżbieta Anna Polak. – Mocno w to wierzę, że za rok będzie normalnie i to w Kostrzynie nad Odrą! Trzymam kciuki. Musimy wygonić zarazę. A w przyszłym roku gramy w Lubuskim. I zapraszam nieustająco do Kostrzyna nad Odrą – dodaje.

#Lubuskietugramy #Lubuskiepodrodze #LubuskieWarteZachodu

 

Powiązane wiadomości

Zobacz również