Od 5 maja lubuskie muzea ponownie otwarte

Pobierz PDF
Od 5 maja br. lubuskie muzea otwierają się dla zwiedzających i zapraszają na pierwsze wydarzenia

Do skorzystania z oferty lubuskich muzeów zaprasza wicemarszałek Łukasz Porycki. – Od 5 maja br. otwarte zostaną Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. oraz  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Jednostki zaplanowały już pierwsze wydarzenia i czekają na zwiedzających – mówi wicemarszałek.  

Filie Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta: Spichlerz oraz Muzeum Grodu Santok będą otwarte dla Zwiedzających od najbliższej środy, 5 maja 2021 roku. Filia Zespół Willowo-Ogrodowy zostanie otwarta 15 maja 2021 roku.

Ekspozycje muzealne w Spichlerzu można będzie zwiedzać od środy do niedzieli w godzinach 10:00-18:00, natomiast w Muzeum Grodu Santok w godzinach 10:00-17:00.

Ogród muzealny na terenie Zespołu Willowo-Ogrodowego oraz wystawa czasowa "Dwa dokumenty - dwie epoki" będą otwarte przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10:00-18:00, a wstęp na teren ogrodu oraz zwiedzanie wystawy są bezpłatne.

W piątki wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Muzuem prosi o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas zwiedzania, tzn.:

- zasłanianie ust i nosa,

- dezynfekcję dłoni,

- dystans społeczny (1 osoba na 15 m²)

oraz o zapoznanie się z aktualnym cennikiem i regulaminem zwiedzania, które są dostępne na stronie internetowej http://muzeumlubuskie.pl/.

 

Muzeum Ziemi Lubuskiej (w Zielonej Górze) również otwiera się na zwiedzających. Pierwszym wydarzeniem po „odmrożeniu” będzie uroczyste zamknięcie wystawy Galeria Nowy Wiek. 20 lat!, które zaplanowano na 5 maja 2021 r. (godz. 17.00). Pokaz jest podsumowaniem dwóch dekad prezentacji sztuki współczesnej w zielonogórskim muzeum.

Chińska Noc w Muzeum

Kolejne wydarzenie Chińska Noc w Muzeum odbędzie się 15 maja br. w godz. 14.00-20.00. Już dziś muzeum zaprasza na jedną z czterech wystaw, które będą wprowadzać w świat niesamowitej kultury Państwa Środka - ekspozycja pt. "Kolekcja obrazów haftowanych ze zbiorów Ambasady Chin w Polsce".

II odsłona Chińskiej Nocy Muzeum wypełniona spotkaniami, warsztatami, pokazami odbędzie się 25 września br.

Galeria zdjęć

Zobacz również